Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pytanie o płytę betonowa


jacek.zoo

Recommended Posts

Witam, sprawa wyglada tak, mam studnie chlonna do deszczowki z kregow fi1000, wysokosc jest 4m plus tzw zwezka ktora konczy sie pod wymiar dekla fi 600, jednak ta zwezka jest troche za wysoko i musze ja przyciac o 20cm w zwiazkj z tym zostsnie mi krag o nietypowym wymiarze wlazu. Wlaz bedzie 10-12cm pod ziemia, zadnego dodatkowego obciazenia nie bedzie, tylko trawa. Wobec tego chce zrobic betonowy dekiel, mam taki pomysl, prosba o zweryfikowanie, zaszaluje dekiel, okragly o srednicy ok fi 800, grubosci ok 5-6 cm, w tym deklu zbrojenie postaci pretow zebrowanych fi 8 ulozonych prostopadle do siebie co 10cm. Dodatkowo w tym deklu bedzie rura kanalizacyjna fi 110, celem jako takiej rewizji czy cos w studni zlego sie nie dzieje. Pytanie zasadnicze, czy dekiel takoej grubosci i o takim zbrojeniu wystarczy zeby utrzymac 10cm ziemi i ew czlowieka chodzacego po takiej ziemi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojenie ok, grubość mniejsza od 6 cm to trochę mało. Optymalnie by było tak 7-8 cm ale rozumiem ze rośnie ciężar. A nie lepiej ściąć ostatni krąg, i obniżyć dekiel?

 

Nie wchidzi to w gre bo raz ze mam juz kostke zrobiona i nie wjedzie koparka a dwa ze w pierwszym kregu pod tym zwezanym sa wpiete rynny. Za duza rozpierducha by byla. Bylem teraz na budowie zeby obcieli jeszcze pare cm nizej zebym mial miejsce na troche grubsza plyte, zrobie z 7cm, tak na szybko liczac plyta o srednicy 80cm i grubosci 7cm bedzie wazyla ok 70kg, takze tragedii nie ma, we dwoch ja dzwigniemy zeby polozyc, jakies uszy z drutu wystawie i bedzie git. Jeszcze tylko oytanie czy druty zbrojeniowe ktore krzyzuja sie pod katem prostym trzeba zwiazywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawine sobie drut o zbrojeniowy i na pewno sie nie wyrwie :) dzieki panowie za pomoc

 

Jeszcze jedno pytanie, bo sprawa sie troszke skomplikowala, bo okazalo sie ze dekiel bedzie mial 1m srednicy, na szybko liczac, przyjmujac ze metr3 betonu wazy 2t ten dekiel bedzie wazyl 110kg. Dobrze to licze? Bo cos ciezki wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1m - nie ma takich gotowych pokryw? Poza tym skoro to i tak będzie pod ziemią to chyba może być pokrywa trochę większa - jest sens robić swoją na wymiar?

 

Tylko bardzo mi zalezy zeby wstawic rure kan setke zeby miec wglad czy z czasem studnia sie nie zamulila i nie odsacza deszczowki, a mniejszy problem zaszalowac o wylac z paru workow pokrywe niz gdzies jezdzic z gotowa zeby otwor wiercic.

 

Wlasnie zrobilem miejsce zaraz przy studni, i jakos we trzech naciagniemy dekiel na studnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bardzo mi zalezy zeby wstawic rure kan setke zeby miec wglad czy z czasem studnia sie nie zamulila i nie odsacza deszczowki, a mniejszy problem zaszalowac o wylac z paru workow pokrywe niz gdzies jezdzic z gotowa zeby otwor wiercic.

 

Wlasnie zrobilem miejsce zaraz przy studni, i jakos we trzech naciagniemy dekiel na studnie

 

Dzisiaj zrobilem dekiel, stanelo na tym ze zrobilem grubosci 6cm, ale za to wiecej zbrojenia, bo musialem kupic wielokrotnosc 6m i poszlo w sumie 12m drutu zebrowanego fi 8, szalunek zrobilem banalny :) dwie plyty styro skleilem tasma, po krawedziach tez przykleilem tasma listewki 6cmx1cm zeby nie wypchalo i wycialem kolo fi 95cm. Na srodku rewizja z rury fi 160, takze zbroienie wyszlo prawie co 5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...