Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Szpaka ;)


Recommended Posts

Jak Wam się kleiło ten grafitowy styro? Ostatnio się naczytałam, że odpada ludziom ze ścian, bo bardzo szybko się nagrzewa od słońca a nocą stygnie i się kurczy. Prawda to?

Pianka chwytała od razu, czy trzeba było płyty czymś docisnąć i zostawić? Nasza pianka do styro fundamentowego tak sobie kleiła, nie wyobrażam sobie kleić nią fasad albo nie dawać kołków, za duże ryzyko odklejenia płyt.

 

W obecnej sypialni mam parapet z blachy i stwierdzam, że już więcej blachy nie chcę. Gdy pada deszcz, to jest hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 215
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Elewację robiliśmy w sierpniu 2014 roku. Pierwotny plan był taki, że nie będziemy jej gruntować bo kolor mieliśmy położyć na wiosnę 2015 roku. Jednak po wysłuchaniu dobrych rad fachowców porządnie zagruntowaliśmy dom na zimę .... i dobrze bo kolejnego roku pieniądze przeznaczone na tynk poszły na wkopanie szamba. Tym samym elewacja bezpiecznie zagruntowana jest już prawie dwa lata. Czyli gust radzę też zagruntować - tym bardziej, że nie zamierzacie robić od razu tynku. Koszt gruntowania nie jest wielki a jednak elewacja będzie zabezpieczona.

Co do koloru zgadzam się z Wami. Będzie coś jasnego. Ja to określam jako "budyń waniliowy" lub "złamana biel". Mam nadzieję, że w tym roku uda się już to zrobić:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D a to niespodzianka ponieważ nie mam dachówki tylko zielonoczarny ciemny bont bitumiczny:yes: tak tak własnie tak:yes: maż się uparł a mi w sumie było wszystko jedno więc się zgodziłam. dodatkowo mam ciemne okna, drzwi i podbitkę. Wygląda całkiem ładnie to wszystko chociaż początkowo byłam przerażona i żałowałam wszystkiego - i dachu i ciemnych okien i w ogóle:mad: teraz już jest ok:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mother nature Są różne szkoły. Podobno do 6 m nie wymagane są kołki. Klejenie styro na piankę sprawdziło nam się już przy fundamentach. Stryo nie do oderwania. Tzn do oderwania ale z wyrwami i dziurami. Powierzchnia bloczków była bardziej nierówna i narażona na ciągłe wpadanie brudu i kleju miedzy bloczki a styropian a mimo to trzymał. Owszem gdzieniegdzie nie wpadły odłamki betonu czy kleju to poodchodził ale nie na tyle żeby odpaść.

Co do klejenia grafitowego na suporexie to duużo lepiej trzyma się niż aquastyr fundamentu. Klej jest na tyle lepki że od razu można było psikać i kleić do muru. Nie wymagała ta czynność dodatkowego przyciskania czym kolwiek. Klej tak szybko wiązał że po 5-8 min był już twardy.

Trzeba było cholernie uważać żeby nie ubrudzić się tym świństwem bo jest nie dozczyszczenia z ubrań. Z rąk - też jest to ogromny kłopot.

Na słońce nie był zbyt długo narażony. Raptem kilka dni. Skończyliśmy kleić ostatnią ścianę i za 2 dni przyjechała ekipa od zaciagania klejem.

Wyszło na prawde ładnie. W miare gładka powierzchnia.

Zagruntujemy po porwocie z urlopu. Grunil SL. (Może zamówimy w kolorze grunt) zależy ile krzykną za barwienie.

Grunt sprawdził się już na kominie przy robieniu podkłądu pod wzór tynkwy ala cegła.

 

Sylwia jedziemy w góry. Sudetdy. Pierwszy raz razem (a wyjezdzamy razem od 8 lat) jedziemy w góry. Zawsze jeździliśmy na mazury albo morze.

Postanowiliśmy sobie że nie bedziemy rezygnowac z urlopu. 2 razy do roku robimy sobie wyjazd. Raz na narty w zimę i raz w lato. Mąż twierdzi że nie po to pracuje sie caly rok zeby urlop spedzic takze na pracy ;)

Cóż , nie bede oponować. :)

Najwyżej wprowadzimy sie poł roku później do naszego domu. Trudno . :) Co ma wisieć nie utonie. :)

 

Ten zestarzały budyń ;) jak dla mnie fajny ale zdecydowanie za ciemny ;) Ja osobiście preferuje ecru, prawie że biel. + drewniane wykończenia. Mi się marzy taki wyglad domku ;)

[ATTACH=CONFIG]359188[/ATTACH]

Edytowane przez gust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze widzę, ale na zdjęciach widać puste miejsca bez pianki pomiędzy płytami styro. Doszczelnialiście? Ja u siebie pomimo, że parterówka kołkuje, ale kołki są plastikowe, frezem wycięte otwory i założony korek również z grafitu. Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie do końca wiem czy post apropo szczelin był do mnie ale wyjaśniam.... szczelin nie było. Styro mielismy na felc wiec nawet jak trafila sie minimalna szparka na kilka mm to nie przesadzalismy i kazdej nie piankowalismy. W koncu mamy 20 cm grafitu ;) halo. :)

Dawno mnie nie było ale to dlatego ze sie urlopowalismy. Fotorelacja ze zdjeciami z prawdziwego zdarzenia bedzie niebawem.

Pozdrawiam

Edytowane przez gust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...