Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adaptacja poddasza a krokwie


Lotarek1

Recommended Posts

Witam, mam pewne pytanie co do adaptacji poddasza a mianowicie rozchodzi się o krokwie. Chciałbym zamieszkać na poddaszu i zaadaptować Sobie połowie miejsca na "srychu" lecz tu pojawia się pytanie co zrobić z podporami, z jednej strony mi nie przeszkadzają ponieważ na nich będzie od razu szkielet do płyt i tym samym do ściany ale z drugiej strony taki podpory znajdują się w miejscu w którym ma być pokój. I tym samym moje pytanie brzmi co z nimi zrobić ? czy mozna je jakoś zmniejszyć ? zrobić pojedyncze słupy ?

DSC_0650.jpg

DSC_0655.jpg

DSC_0651.jpg

DSC_0650.jpg

DSC_0655.jpg

DSC_0651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dach to koperta, komin jest nie użytkowany i kończy się równo z dachem a krokiew była łączona (zabezpieczona) dodatkową belką ponieważ było widać pęknięcie. Spróbuje załatwić jakiegoś fachowca zeby to ocenił co można z tym zrobić bo jednak te podpory dużo przeszkadzają :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam cztery słupy w czterech pomieszczeniach na poddaszu. Są w narożnikach tych pomieszczeń. Oszlifowałem szlifierką taśmową, okleiłem streczem na czas tynków a później pomaluję bezbarwnym. Będzie oryginalny dodatek do wystroju. Dach mam też kopertowy. Więźba to świerk górski. Poniżej zdjęcie.

 

Zdjęcie-1103.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam, mam pewien problem natury merytorycznej i nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi, które by jasno rozwiała moje wątpliwości. Planuję zaadaptować poddasze w kamienicy. Aktualnie do belek łączących krokwie ze sobą są przykręcone płyty GK, przez co jest dość nisko (2,10 m). Chciałbym wywalić te płyty i zrobić do szczytu sufit skośny coś w stylu do tego jak na załączonym zdjęciu.

 

61341_e4e33a92-b814-4f9a-bbfc-9981de67ffaa_max_800_600_salon-na-poddaszu copy.jpg

 

Pytanie moje brzmi. Jak prawidłowo mierzy się wysokość kondygnacji na gotowo. Od podłogi do tej belki poprzecznej (czerwona strzałka), czy do maksymalnej wysokości skosów tam gdzie jedna płyta łączy się z drugą u samej góry (zielone kółko). Chodzi mi o to, żeby wyjść jakkolwiek zgodnie z przepisami ponad to 2,20 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...