Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nareszcie u siebie, czyli mieszkanie po przygodach


Recommended Posts

18.04 miała wchodzić koparka na budowę, a tu myk! i 21.04 kupiliśmy mieszkanie.

Nówka sztuka nieśmigana, stan oczywiście deweloperski.

 

Hej, hop, łapcie rzut:

mieszkanie.jpg

 

Na czerwono zaznaczona jest faktyczna ścianka działowa między kuchnią a łazienką - w efekcie kuchnia jest odrobinę mniejsza. W łazience natomiast wszystkie urządzenia są w lustrzanym odbiciu - zmienili instalację wod-kan, ale na rzucie została po staremu ;)

 

Metraż: użytkowej 65,18, po podłodze 83,33. To było jedyne mieszkanie, które odpowiadało nam mniej-więcej metrażem i rozłożeniem pomieszczeń (i nie było sprzedane :p). Patrząc na strony świata, to jedynie pokój po lewej jest od strony południowej, ale tutaj wielki plus dla okien dachowych: w samo południe oświetlone jest CAŁE mieszkanie, bo wszystkie okna łapią słońce (i tak, słońce, a nie po prostu jest jasno bo dzień :D),

 

Nie byłabym sobą, gdybym nie zapytała o kwestie ocieplenia. 25 cm wełny w skosach i 15 cm na ścianach zewnętrznych to całkiem nieźle jak na deweloperkę :)

 

Niedługo zacznie się wielkie wykańczanie i urządzanie, więc przyda się nam Wasza pomoc :)

Edytowane przez Iscra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, dwupoziomowe, chociaż na pierwszym poziomie jest tylko przedpokój i schody na górę. Inaczej absolutnie bym się nie zgodziła na dwupoziomowe, bo latanie po schodach non-stop to nie dla mnie. Teraz latam, bo u teściów na parterze kuchnia, a my na piętrze... Tutaj przynajmniej jak już się wdrapię na górę, to siedzę i dopóki nie muszę to się nie ruszam po schodach xD

 

Niestety nie ma windy. To musimy przeboleć, bo.... cóż, ŻADNE inne mieszkanie nam nie odpowiadało.

Edytowane przez Iscra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma windy. To musimy przeboleć, bo.... cóż, ŻADNE inne mieszkanie nam nie odpowiadało.

Ja bym raczej powiedział, że żadne inne mieszkanie również jej nie ma. Nasze poddasze to 4 piętro, a zgodnie z przepisami dopiero od piątego winda jest wymagana :(

 

(Tak, tutaj tez będę, więc i tu mi Iscra nic nie obrobi :p)

Edytowane przez Tern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwaczne ale jak wam pasuje to mi nic do tego.

Co do deweloperów to jestem podejrzliwa i chyba bym nie ufała zapewnieniem co do ocieplenia.

Oszczędzają na czym tylko się da.

Może sprawdźcie co tak naprawdę macie nad głowami bo może być kaplica: w lato sauna a w zimie dzwonienie zębami.

Na osiedlu na którym mieszkałam były mieszkania dwupoziomowe, ale wielkie metrazowo.

Sąsiadka mówiła mi, że na lato "przeprowadzali się" na niższy poziom bo na.gorze zdychali.

 

Ternie, słyszałam że te przepisy się zmieniły i jak deweloper.chce.to może sobie zrobić nawet w parterowym budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też deweloperom nie ufam. Dlatego mamy wpisane, że zmiana elektryki w łazience nie powoduje utraty gwarancji na instalacje :D (a tak będą mocne przeróbki, ale o tym potem) Poza tym mieszkania od tego deva schodzą bardzo ładnie. W razie czego - gwarancja i poprawiać ;)

 

To, ze "jak chcą to mogą" nie znaczy, że zrobią. Bo NIE MUSZĄ xD

 

Mieszkanie ma obiektywne wady i obiektywne zalety. Zalety przeważyły nad wadami, więc zdecydowaliśmy się na jego kupno :)

 

Tak, tutaj tez będę, więc i tu mi Iscra nic nie obrobi :p

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykły układ mieszkania :) jestem bardzo ciekawa realizacji.

A moją znajomą developer tak załatwił że sprzedał mieszkanie na 5 piętrze bez windy. Poszła się zameldować, dowiedziała się że nie może. Idzie do dewelopera a ten że "no tak. nie można, bo to pomieszczenie przeznaczone na pracownię" (oczywiście nigdy wcześniej o tym nie wspomniał, mieszkanie też wcale nie tańsze od pozostałych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy układ wnętrz, w którym część dzienna jest naprawdę sercem domu - mieszkania :)

 

A jak wyską macie ściankę kolankową?

Co do ocieplenia, to chyba takie standardowe wg. ostatnich zmian w Warunkach Technicznych...

 

I chcę powiedzieć, że rzut mieszkania nie chce mi się powiększyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...