Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nareszcie u siebie, czyli mieszkanie po przygodach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak ja uwielbiam to mieszkanie i sprzęty, jakie w nim mam... :)

 

Maniek sprawdza się absolutnie fantastycznie. Ogarniam podłogę z większych zawalidróg, puszczam małego i mam posprzątane. Żadnego biegania z rurą (syn na normalny odkurzacz mówi "taki inny Maniek" xD), sama wygoda.

 

W sobotę mieliśmy gości. Raz-dwa stół rozłożony, wszyscy zmieszczeni, dzieciaki - sztuk łącznie 5 - szaleją w pokoju (syn znów skomentował, że "demolkę mi robią"). Po imprezie nakruszone wszędzie od przekąsek, Maniuś wziął się do roboty, migiem stół z powrotem złożyliśmy i voila - czysto! Jakby żadnej imprezy nie było!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czas wreszcie zamówić szafę gospodarczą. Może na rocznicę przeprowadzki akurat będzie... xD

 

Łapcie projekt. Wymiary szafy po zewnętrznej stronie: 250 wysokości, 120 szerokości.

 

IMG_20170623_092700.jpg

 

Zastanawiamy się teraz, jak wykończyć ją na froncie.

 

Opcja 1:

szafa 1.jpg

 

Opcja 2 (z szufladą):

szafa 2.jpg

 

Co radzicie?

 

 

Gratis dorzucam Wam jeszcze mega-prosty projekt regału na książki. Ostatnio wzbogaciliśmy się o dodatkowe 177 sztuk i trzeba gdzieś to pomieścić ;)

 

IMG_20170623_092718.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na ciuchy. Ręczniki, środki czystości, odkurzacz, ozdoby choinkowe - te klimaty ;)

 

Plan jest taki, że szuflada ma pomieścić najszybciej schodzącą chemię - można tam dużo zapakować i łatwo sięgnąć bez obawy, że dorwą się do tego dzieci (i bez konieczności wstawiania zamka na klucz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na ciuchy. Ręczniki, środki czystości, odkurzacz, ozdoby choinkowe - te klimaty ;)

 

Plan jest taki, że szuflada ma pomieścić najszybciej schodzącą chemię - można tam dużo zapakować i łatwo sięgnąć bez obawy, że dorwą się do tego dzieci (i bez konieczności wstawiania zamka na klucz).

 

Ręczników nie trzymałabym w takiej szafie, no ale to mój widzimiś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mopy gdzie będą wisiały?
Mamy bardzo kompaktowy sprzęt Viledy, więc zmieści się spokojnie w tej dużej sekcji na dole. Ewentualnie wyjmie się półkę w sekcji po lewej stronie, a górną półeczkę trochę podniesie, to będzie akurat na zapasowe "ścierki" do mopa i odkurzacza ;)

 

Ręczników nie trzymałabym w takiej szafie, no ale to mój widzimiś :)
A w sumie czemu? ;)

U nas to konieczność, bo w łazience praktycznie nie mamy szafek. No i w łazience, gdzie jest duża wilgotność, błyskawicznie traciłyby świeżość.

 

_________

 

Pusiu, Twoje pytanie niespodziewanie zaowocowało pomysłem, żeby do lewej górnej sekcji jednak wpakować kurtki. Szafa ma ok 40 cm głębokości, więc normalne wieszaki odpadają, ale i tak da się tam conieco upchać, robiąc miejsce w szafie w sypialni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam viledę, ale nigdy mi się nie chce składać mopa po pracy, tylko go wieszam w takiej długości, jak używałam.

 

Co do ręczników, to ja mam takie skrzywienie, że muszą być osobno, z dala od wydzielającej swoje zapachy chemii czy rzeczy używanych do sprzątania. Nic nie poradzę, tak mam ;) Jeszcze nie wiem jak to zrealizuję w swojej malutkiej łazience, bo dysponując prawie 50 m2 łazienki i pomieszczenia gospodarczego to nie ma z tym problemu.

 

A ręczniki trzymam w łazience w drewnianej szafce i są zawsze świeże odkąd przestałam używać płynów do płukania i w zamian wlewam ocet z olejkiem eterycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko z ręcznikami, całe pranie w ten sposób jest płukane - pościel, ubrania, no wszystko.

Przestałam mieć problem z brzydkim zapachem z szaf czy z utratą świeżości.

Też lubię zapach suszonego na polu :) I są to zapachy naturalnych olejków eterycznych, nie syntetycznego płynu. Polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...