Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nareszcie u siebie, czyli mieszkanie po przygodach


Recommended Posts

A, no to do przegródki na płyn wlewam około 1/2 szklanki octu takiego zwykłego spirytusowego i wkraplam olejek eteryczny, jeden zapach albo mieszankę robię. Olejku eterycznego przeciętnie 6 kropli, max 12 na 1 pranie.

Do białych i jasnych rzeczy używam olejków, które są przezroczyste, np. lemongrasowego, z drzewka herbacianego. Do kolorów daję pomarańczowy, mandarynkowy lub lawendowy - to są moje ulubione. Zimą mieszam pomarańczowy z cynamonowym :)

Pranie cudnie pachnie i dodatkowo jest wolne od bakterii, bo niektóre olejki działają bakteriobójczo. I nie ma problemu z kamieniem w pralce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziecinny super:yes: też w biały poszłam właśnie ze względu na zabawki i swobodę zabawy dodatkami kolorowymi :D co to za dywan,bo fajny? Córcia urocza :)

Szafa nr 3 choć sprawdźcie czy z tej szuflady będzie wygodnie korzystać- nie pamiętam ile macie wzrostu ;)

 

Do ręczników nigdy płynu nie daję, bo wtedy się ponoć robią mniej chłonne. Patent z octem intrygujący ale czy działa też jak robisz dodatkowe płukanie wodą na koniec? (Nam sie zdarza prac takie ilości, że ustawiam dodatkowe płukanie, a by się na pewno żel do prania wypłukał ale to też mi płyn wypłukuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecinny super:yes: też w biały poszłam właśnie ze względu na zabawki i swobodę zabawy dodatkami kolorowymi :D co to za dywan,bo fajny? Córcia urocza :)

Szafa nr 3 choć sprawdźcie czy z tej szuflady będzie wygodnie korzystać- nie pamiętam ile macie wzrostu ;)

 

Dzięki :)

Dywan LEKPLATS z Ikei. W dziecinnym króluje Ikea :D

 

Co do szafy - na szkicu specjalnie narysowałam sobie "wysokość na wyciągnięcie ręki" i tutaj właśnie znajduje się szuflada :) Ale dobrze, że o tym piszesz, bo to łatwo przeoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocet 10%??

A olejki obojętnie jakie czy konkretnej firmy???

 

Ocet 10%, olejki obojętne jakiej firmy, byle były naturalnymi olejkami eterycznymi a nie kompozycjami zapachowymi.

Ja kupuję z Avicenny, ale tylko dlatego, że tą firmę ma sklepik ;)

 

Do ręczników nigdy płynu nie daję, bo wtedy się ponoć robią mniej chłonne. Patent z octem intrygujący ale czy działa też jak robisz dodatkowe płukanie wodą na koniec? (Nam sie zdarza prac takie ilości, że ustawiam dodatkowe płukanie, a by się na pewno żel do prania wypłukał ale to też mi płyn wypłukuje :(

 

Nie robię dodatkowego płukania, bo używając octu ponoć nie ma obaw, że detergent zostaje. Podobno... ;)

Wydaje mi się jednak, że takie płukanie wypłucze także olejek i należałoby go wlewać z octem tuż przed tym dodatkowym płukaniem. Tylko jest to raczej nierealne, wychwycić odpowiedni moment, nikt przecież nie będzie przy pralce warował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Iscra - to moskitiera jest w tej rolecie?

 

Jak to dobrze wykorzystać przerwę na kawę do odwiedzenia starych kątów... Zawsze człowiek czegoś się nowego dowie...

Do białego prania używam octu i proszku do pieczenia, ale do płukania prania klasycznie - płyny pachnące wiosenną łąką, słońcem, morzem i innymi cudownościami... A teraz słyszę, że ocet + olejki eteryczne użyte do płukania mają takie działanie na skórę... Podobnie jak ISCRA robię zapasy płynów do płukania w promocji, ale moje zapasy są na wykończeniu i to najwyższy czas na eksperymenty - po zakupach będzie za późno :D

Asiu, a do prania tradycyjnie - proszek, żel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra - to moskitiera jest w tej rolecie?

 

Jak to dobrze wykorzystać przerwę na kawę do odwiedzenia starych kątów... Zawsze człowiek czegoś się nowego dowie...

Do białego prania używam octu i proszku do pieczenia, ale do płukania prania klasycznie - płyny pachnące wiosenną łąką, słońcem, morzem i innymi cudownościami... A teraz słyszę, że ocet + olejki eteryczne użyte do płukania mają takie działanie na skórę... Podobnie jak ISCRA robię zapasy płynów do płukania w promocji, ale moje zapasy są na wykończeniu i to najwyższy czas na eksperymenty - po zakupach będzie za późno :D

Asiu, a do prania tradycyjnie - proszek, żel?

 

Do prania używam kapsułek takich z marketu. Próbowałam ekologicznych płynów z orzechów ale kompletnie mi nie podeszły, nie dopierały ubrań. Mąż ciągle paćka odzież, jak nie obiadem, to chemikaliami w garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o te kasetę mi chodziło :D

Mam dość walki z muchami, pająkami i innymi robalami, chyba przeproszę się z siatkami na rzepy do okien... :(

W ubiegłym roku przez 4 godziny szorowałam ramę okienną od kleju do moskitier na rzepy - cholera mnie normalnie brała, powiedziałam wtedy nigdy więcej... Pokusiło mnie złe z TV i kupiłam takie płytki elektryczne do gniazdek - na komary i inne stwory latające... Problem komarów zniknął, pojawiły się inne - obesrane przez muchy lampy i meble; ohydne pająki wypełzające zza szafy czy z pod łóżka; bóle głowy... mam tak ciulowo okna zamontowane, że nie mogę założyć od zewnątrz siatki na ramie... takie eleganckie rozwiązanie jak u Ciebie też nie wchodzi w grę, ale dobrze podejrzeć u innych i zanotować na przyszłość ;)

 

Mój ślubny też do czyścioszków nie należy... całkowitego pożegnania z proszkiem nie zrobię, ale w niektórych przypadkach jest to możliwe... a powiedzcie mi drogie koleżanki - krochmalicie pościele? ostatnio koleżanka w pracy opowiadała o krochmaleniu pościeli przy pomocy pralki i mnie zaskoczyła tym... czasami z mężem wspominamy tą sztywną, drapiąca, pachnącą świeżością, wykrochmaloną pościel... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Szafa według mnie jak najmniej podziałów. Dałabym pełne drzwi a w środku hulaj dusza. Gdzie będzie stała ta szafa?

 

O roletach muszę u siebie pomyśleć bo mam na poddaszu piekarnik. Tylko nie wiem czy te do środka czy zewnętrzne.

 

Też płynów do płukania nie używam :D miękka woda ze zmiekczacza plus suszenie w suszarce bębnowej i wszystko mam mieciusienkie i puchate.

 

Wykrochmalona pościel to mój koszmar z dzieciństwa. Po pół roku jak już była względnie miękka i dało sie nią opatulic porządnie była do zmiany i znowu sztywna jak deska. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Szafa będzie we wnęce naprzeciw łazienki, przy wejściu do dziecięcego. Teraz stoją tam 2 regały, które za szafę gospodarczą robią i już nam zbrzydło patrzenie na wystawkę chemii i ręczników :p

 

Gdzieś we wrześniu będzie.

 

Wiecie co... 6 sierpnia minął rok, od kiedy jesteśmy u siebie :) Wchodziliśmy bez drzwi, stół jadalniany służył za biurko na 2 komputery, kartonów mnóstwo, 2 wieszaki z ikei zamiast szafy w sypialni, brak kilku frontów w kuchni... :D A teraz jest cudnie.

Skończyli budować blok naprzeciwko naszego jedynego normalnego okna. Nie zasłonili całkiem zielonego widoku, dalej jest ładnie :)

 

Czego mi brakuje?

1. Otwierania drzwi z części dziennej na ogród, aby wypuścić dzieciaki

2. Drugiego pokoju dla dziecka

 

Co mnie wkurza?

SCHODY.

 

Wiecie, ideałem byłoby, gdybym nie miała sąsiadów za ścianą, mogła schować samochód do garażu, gdyby nie trzeba było rowerów w piwnicy trzymać, gdybym miała spiżarkę, garderobę, własny gabinet, a w ogrodzie brzozy i wrzosy. Ale jest o czym marzyć, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obserwujemy, jak domów przybywa.

Co ważniejsze: nowe przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków niedługo znacząco podniosą ceny materiałów ociepleniowych (i zainteresowanie mieszkaniami), więc musimy się sprężać. Się zobaczy, co nam z tego "sprężania się" wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...