Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dach płaski ze spadem w domu parterowym, prośba o Wasze zdanie.


Ksosik

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów. Jestem na etapie wznoszenia budynku parterowego z płaskim dachem. Od frontu i z tyłu będzie attyka i zamierzam zrobić dach ze spadem na dwie strony. Proszę doradźcie, wczoraj spotkałem się z dekarzem i powiedział, że on preferuje rozwiązanie polegające na wylaniu spadów (oczywiście nie on się tym zajmuje, tylko osobna ekipa) i on potem układa wszystkie izolacje, ocieplenia, zrobi rynny i generalnie wszystko, tak by oddać dach gotowy do użytkowania.

 

Z kolei druki dekarz powiedział, że od opisanego wyżej sposobu powoli się odchodzi na rzecz gotowych systemów spadkowych. On z kolei twierdził, że najlepiej uformować spady z gotowych, zamówionych wcześniej elementów, potem dołożyć tylko te wszystkie izolacje i po problemie, on również wykonałby wszystkie pozostałe prace związane z wykończeniem dachu.

 

Pierwszy zaproponował kwotę 23500 zł, dach o pow. ok 140m2, w tej cenie dach gotowy razem z rynnami, całym opierzeniem, (ale bez zrobionych spadów), drugi z kolei dopiero da mi wycenę tego dachu.

 

Z góry przepraszam za brak fachowości, ale nie znam się na temacie. Zależy mi na tym, by poznać Wasze opinie, które rozwiązanie jest lepsze i jak to się sprawdza u Was.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę miał dach płaski tylko nad garażem i wydaje mi się , że spadki ze styropianu są łatwiejsze do zrobienia. Cenowo chyba droższe niż wylewka. Ale u mnie w okolicy jak mówię o wylaniu spadku na dachu, to fachowcy robią wielkie oczy. Jak będziesz odprowadzał wodę z dachu? Robisz attyki wokół dachu i spusty? I tu pytanie - podgrzewane czy nie? Czy z jednej strony bez attyki i normalna rynna? U mnie ta ostatnia opcja . Jednak nie wiem, jak zrobić połączenie krawędzi dachu z rynną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, ekipa murująca nie wylew spadów, każdy dekarz kręci nosem, więc chyba będę zmuszony wziąć jakieś rozwiązanie systemowe.

 

Jeśli chodzi o odprowadzenie wody, to zostawiam 2 attyki od frontu i od tyłu, dach będzie z 2 spadami i tam będą normalne rynny. Co do spustów, każdy dekarz, z którym rozmawiałem, mówił, że owszem może to wykonać, wygląda to estetyczniej, ale odradzają, bo bardzo często spotykają się, z tym, że właśnie tam są potem problemy z użytkowaniem, po prostu wchodzi wilgoć na ściany.

 

Ktoś wcześniej pisał, że zamiast systemowego rozwiązania można uformować spady ze styropianu i muszę o tym pogadać z dekarzem, ciekawe czy będzie taniej i czy dekarz się tego podejmie.

 

Darek2009 jak dowiem, się jak dekarz zamierza połączyć krawędź z rynną to napiszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleć te prace profesjonalnej firmie i nie będzie żadnych problemów. Są systemowe rozwiązania przejścia przez attyki 100% szczelności. Spadki wyłącznie ze styropianu umożliwią idealne odprowadzenie wody. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Masz może jakiś rysunek tego?

 

Darek, udało Ci się zdobyć jakiś schemat interesującego nas rozwiązania? Od 3 dni szukam w sieci jakiegoś rysunku, który przybliżyłby jak ma to być rozwiązane. A może ktoś dysponuje takim rysunkiem?

 

Po wielodniowych poszukaniach znalazłem coś takiego...proszę specjalistów o ocenę. Zastanawia mnie jedna rzecz, z legendy wynika, że haki do rynny będą przymocowane do ocieplenia przez profil Z z blachy. Czy tak jest prawidłowo? Utrzyma się to?

 

rys.1.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ksosik
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie Janie, cieszę, się, że to właśnie Pan odpowiedział, bo widzę, że jest Pan specjalistą w temacie. Widziałem wcześniej Pana odpowiedź i informację o kantówce. Rzeczywiście rozwiązałaby ona problem, ale czy ona nie spowoduje powstania mostka? A jeśli tak, to czy jest sposób żeby go uniknąć? Szukam od tygodnia jakichś rysunków szczegółowych i nic niestety nie mogę znaleźć na ten temat, jak wykończyć ten element domu.

 

A krótko mówiąc interesowałoby mnie rozwiązanie z rynnami z poz. a poniżej.

 

rys.2.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Pewnie kolega już ma rynny gotowe ale napisze.

 

Mój pomysł na mocowanie rynien to wklejenie w ocieplenie kawałków deski/płyty OSB (powiedzmy 10x10 cm) tzn:

- wycinamy otwory w ociepleniu na głębokość o 1-2 cm większą od grubości użytej deski/płyty

- wklejamy deskę/płytę w ocieplenie

- otwór z deską/płytą zaklejamy styropianem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...