Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Docieplenie poddasza użytkowego, zamieszkanego.


walker29

Recommended Posts

Witam.

Mieszkam w domu o powierzchni 150m2, parterowy z poddaszem użytkowym. Odkąd się wprowadziłem sukcesywnie remontujemy, naprawiamy i poprawiamy w miarę możliwości finansowych. Zrobione zostało bardzo dużo , ale sporo jeszcze przed nami. W tym momencie w planach jest wykończenie zamieszkanego poddasza. Są tam 3 pokoje, mała garderoba, ma być łazienka. Stan jaki zastałem to od strony dachu:

blacha, membrana, wełna 20cm, folia paroizolacyjna. Nie robiłem tego do tej pory bo były inne ważniejsze sprawy do zrobienia oraz kuna z którą toczyłem wygraną wojnę(teraz straszy u sąsiada :). Przypuszczam, że zniszczenia są spore. Poprosiłem kilku fachowców o podpowiedź co i jak ... Wszyscy bez mrugnięcia okiem ... wymiana całego ocieplenia na całej połaci dachowej inaczej żaden nie daje gwarancji, że będzie dobrze. A że dach mam pod sporym kątem pow 45 st. to powierzchnia dachu liczona wg ilości blachy to ponad 200m2. Ceny takiej roboty wachały się od 25k -40k złotych. Nie mam tyle, ale mam inny pomysł i potrzebuje potwierdzenia czy warto, czy też nie .

 

Wszystkie pomieszczenia wewnątrz mają skosy, ale również są bardzo wysokie do 5,30 w szczycie.

Mam zamiar obniżyć sufity z kg, na wys 2,6 2, 7m do wysokości jętki. Ponad tym ułożyć wełnę. Nie dam rady zrobić tego w tym roku we wszystkich pomieszczeniach, ale myślę, że w dwa lata dam już radę. Na skosach poniżej jętek po prostu w trakcie remontu zdjąłbym kg i sprawdził jak to wygląda. W razie czego mogę wtedy wełnę wymienić. Myślę głównie również o 2 rzeczach odnośnie mojego pomysłu(oprócz tego czy ma to sens):

1. Czy wymagałoby to wszystko zrobienia dodatkowej wentylacji przestrzeni pomiędzy nowym ocieplonym sufitem a starym sufitem ?

2. Czy na suficie zaraz nad kg należałoby ułożyć folię paroizolacyjną czy paroprzepuszczalną.

 

 

Dlaczego w ogóle chcę się za to zabrać:

1. Zimą jest ciepło, mam kocioł gazowy i po ociepleniu ścian styro 15, w porównaniu do stanu przed robotą zszedłem już ok 30% w zużyciu gazu(ciężko dokładnie policzyć bo wcześniej nigdy nie było ciepło zimą, teraz wszędzie jest tyle ile chcemy.)

2. Latem od blachy i okien(są spore, od południa) na poddaszu jest sauna. W zeszłym roku temp sięgały 36 stopni na całym.

Mam plan założyć rolety na niektóre okna, ale to w następnej kolejności.

3. Część góry mimo, iż zamieszkana nie jest wykończona. Gołe kg, elektryka na wierzchu, trzeba dostawić ścianki działowe do łazienki, usprawnić wentylację.

 

 

 

Pozdrawiam i liczę na podpowiedzi.

Walker29

 

 

P.s. przeczytałem na forum już chyba ze 40 podobnych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dobrze kombinujesz, przez obnizenie sufitow zmniejszysz kubature mniej do grzania.

Dasz druga warstwe welny pod krokwiami jeszcze mniej bedziesz placil.

Jedyny minus jak widze, to ze przez dwa lata Ty i Twoja rodzina bedziecie zyc w remoncie :/

Co do Twoich pytan. Nie za bardzo rozumiem pierwszego z nich. Mozesz jasniej.

Na drugie pytanie. Patrzac od srodka: plyta, folia paroizolacyjna, profile, welna, welna miedzy krokwiami, membrana itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...