Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z ILU WARSTW ŚCIANY ???? POMOCY.....


Recommended Posts

Z pewnością od rana będziesz dostawał oczekiwane rady. Wątpię jednak, czy pomogą Ci w podjęciu decyzji. Możliwości są dwie.......albo zostaniesz odesłany do wyszukiwarki, bądź dostaniesz całe spektrum rozwiązań od czego Cie głowa rozboli a problem i tak nie będzie rozwiązany :-)).

Jest jeszcze trzecia możliwość. Sam spróbujesz poczytać o właściwościach różnych materiałów budowlanych i na tej podstawie dojdziesz do rozwiązania swojego dylematu. Unikniesz w ten sposób sytuacji w której wątpliwości i niepokój bedą Tobą targały podczas każdej rozmowy na tematy budowlane. I nikt nie zachwieje Twojej wiary w słuszność dokonanych wyborów.

Pozdrawiam i życzę zdecydowanych decyzji inwestycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością od rana będziesz dostawał oczekiwane rady. Wątpię jednak, czy pomogą Ci w podjęciu decyzji.

 

Nie wiem co już masz (jaki projekt, jakie fundamenty). Przejście z jednowarstwowej do 3 warstwowej gdy gotowy jest już fundament nie jest takie proste :)

 

Ale...

Każda technologia ma swoje wady i zalety. Bez ich zrozumienia Twój wybór będzie tyle wart co rzucenie monetą. Z drugiej strony pocieszę Cię, żadna technologia nie wyraźnie gorsza albo zdecydowanie lepsza więc co byś nie wybrał jeśli budowlańcy tego nie spaprzą będzie OK.

 

IMHO pozbieraj sobie wady i zalety różnych technologii, np.:

 

1 warstwowa - nietolerancyjna na błedy w czasie budowy i o ograniczonym wsp.U ale twarde ściany po dwu stronach i szybka budowa (stawiasz mur, tynkujesz i już).

 

2 warstwowa - łatwa do postawienia (wiekszośc błędów można łatwo naprawić), łatwo możesz uzyskać prawie dowolny wsp.U, niedroga, ale z miękką (łatwą do uszkodzenia elewacją) - no i budowa troche dłuższa bo po wybudowaniu trzeba ocieplać.

 

3 warstwowa - w zasadzie zalety obu poprzednich tyle, że jeśli chcesz oblicować czymś ładnym (klinkier, kamień) to się robi droga. No i wykonanie żmudniejsze.

 

Potraktuj to jako punkt wyjściowy.

Pozbieraj oferty materiałów i robocizny na wykonanie domu w różnych technologiach. I wybierz takie na jakie Cię stać..

Lepiej zrób taki mur jaki jesteś w stanie (finansowo) zrobić dobrze niż taki, przy którym będziesz kombinował z materiałm lub robocizną (byle taniej :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ścianę trójwarstwową: suporeks 24 + styropian 12 + suporeks 12 = tynk tradycyjny. Nie wiem czy to zasługa tej ściany, ale okazało się, że przez zimę ( pierwszą0 zużyliśmy b. mało gazu z butli - 1500l przez cały rok co + cw. W domu było ciepło, a teraz w gorące dni ( bylo kilka tego lata ) panuje przyjemny chłodek. W projekcie była ściana dwuwarstwowa, ale z powodów wymienionych wyżej ( delikatna elewacja na styropianie itp...) dodaliśmy trzecią ścianę, co specjalnie nie podrożyło domu. Jesteśmy zadowoleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petroniuszy, tyś jest przecie hedonista, czy jakoś tak po takiemu co ja nierozumiem. Pokalkuluj ile za co, jak i dlaczego ma pozostać pewna ilość zasobów gotówkowych zamienionych na sok z winnej latorośli. :lol:

 

A tak na poważnie to pomocnym może być sondaż z głosowaniem na pewno taki znajdziesz w sondażach i pooglądasz sobie statystyki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zbudowałem trójwarstwową suporex 24, styropian 8, suporex 12, plusy tego to:

-bez problemu wbijam każdego gwoździa wewnątrz nai martwiąc się że wpadnie w puste miejsce tak jak w porotermie

-od zewnątrz mam twardą warstwę tynku, a nie styropian przykryty tynkiem, w który jak mi jakiś dzieciak kopnie to mi wywali dziurę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...