Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrodzenie panelowe -> drewniane


Recommended Posts

Czy jest możliwość zrealizowania takiego ogrodzenia panelowego, żeby można było przerobić kiedyś na drewniane sztachetowe?

 

Przęsła, to nie problem - wywalamy panel ocynkowany, wstawiamy dwa rygle i montujemy sztachety i tylko kwestia uprzedniego takiego dobrania słupków (60x40x2 wystarczą?), by wystarczyły do cięższego płotu.

 

Ale co z bramą (przesuwną) i furtką? Czy są takie, z których łatwo można ściągnąć siatkę i zamontować sztachety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zrealizowania takiego ogrodzenia panelowego, żeby można było przerobić kiedyś na drewniane sztachetowe?

 

Przęsła, to nie problem - wywalamy panel ocynkowany, wstawiamy dwa rygle i montujemy sztachety i tylko kwestia uprzedniego takiego dobrania słupków (60x40x2 wystarczą?), by wystarczyły do cięższego płotu.

 

Ale co z bramą (przesuwną) i furtką? Czy są takie, z których łatwo można ściągnąć siatkę i zamontować sztachety?

 

czy masz na mysli takie panelowe "siatkowe" czy takie gotowe "czarne"?? bo czesto w tych drugich ludzie kupuja proste prety w pozniej pomiedzy nie poprostu przykrecaja sztachety - czy to ogrodzenie czy furtka...

 

np w takim

http://eurofence.pl/sites/default/files/antero_xcel_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli panelowe siatkowe, bo tzw. palisada ze zdjęcia wykracza zdrowo poza mój budżet - cynkowana ogniowo i malowana proszkowo z bramą przesuwną, automatem i dwoma furtkami (w sumie 22m szerokości frontu) ma mnie kosztować minimum 17 tys. z usługą za nieznaną firmę i jakies 25-27 tys. za Wiśniowskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli panelowe siatkowe, bo tzw. palisada ze zdjęcia wykracza zdrowo poza mój budżet - cynkowana ogniowo i malowana proszkowo z bramą przesuwną, automatem i dwoma furtkami (w sumie 22m szerokości frontu) ma mnie kosztować minimum 17 tys. z usługą za nieznaną firmę i jakies 25-27 tys. za Wiśniowskiego.

 

Panel siatkowe nie utrzymają Ci sztachet bo to byłby za duży cięzar na 2,5m - w takie panele można dokupić specjalne taśmy co się wplata albo można taką ogrodową siatkę maskującą. Co oszczedniejsi (a nawet ludzie mega bogaci) wieszają geowłoknine ale to mega brzydko wyglada.....cos za cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się - panele zostałyby ze słupków zdjęte, a na ich miejsce powieszone rygle z profili stalowych, do których przykręcone zostałyby sztachety. Trudniej będzie z bramą i furtkami, jako że panele musiałyby być z ram demontowalne, ale widzę, że ludzie takie miewają - tylko co z montażem? Wiercić w ramach cynkowanych ogniowo i malowanych proszkowo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...