Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Naczynie przelewowe ze stali nierdzewnej?


trzebor

Recommended Posts

Kominek z płaszczem wodnym kupiłem przed 6 laty w firmie KRATKI wraz z naczyniem przelewowym ze stali nierdzewnej.

Kominek jest OK, ale naczynie po 6 latach jest zardzewiałe i przecieka. Woda musiała kapać od dawna, ponieważ górna obudowa kominka, od tej wody zaczęła bardzo korodować. Kominek udało się uratować, jest dobry środek na rdzę FERTAN, ale naczynie do wymiany. Zamówiłem u ślusarza, zrobi z blachy 4 mm i pomaluję farbą okrętówką.

 

Piszę ten komentarz ku przestrodze wszystkich, którzy tak jak ja wierzą, że blacha nierdzewna jest naprawdę nierdzewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt kompletnego naczynia z blachy 4 mm. malowanej farbą okrętówką ?

Spawanego w osłonie gazowej i z zaworami itp.

Nie wiem jak wyglądało twoje naczynie. W obecnej technologii nie ma nigdzie spawow pod wodą, a narożniki są dodatkowo zabezpieczane.

Kominek z płaszczem wodnym kupiłem przed 6 laty w firmie KRATKI wraz z naczyniem przelewowym ze stali nierdzewnej.

Kominek jest OK, ale naczynie po 6 latach jest zardzewiałe i przecieka. Woda musiała kapać od dawna, ponieważ górna obudowa kominka, od tej wody zaczęła bardzo korodować. Kominek udało się uratować, jest dobry środek na rdzę FERTAN, ale naczynie do wymiany. Zamówiłem u ślusarza, zrobi z blachy 4 mm i pomaluję farbą okrętówką.

 

Piszę ten komentarz ku przestrodze wszystkich, którzy tak jak ja wierzą, że blacha nierdzewna jest naprawdę nierdzewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z płaszczem wodnym kupiłem przed 6 laty w firmie KRATKI wraz z naczyniem przelewowym ze stali nierdzewnej.

Kominek jest OK, ale naczynie po 6 latach jest zardzewiałe i przecieka. Woda musiała kapać od dawna, ponieważ górna obudowa kominka, od tej wody zaczęła bardzo korodować. Kominek udało się uratować, jest dobry środek na rdzę FERTAN, ale naczynie do wymiany. Zamówiłem u ślusarza, zrobi z blachy 4 mm i pomaluję farbą okrętówką.

 

Piszę ten komentarz ku przestrodze wszystkich, którzy tak jak ja wierzą, że blacha nierdzewna jest naprawdę nierdzewna.

Polska to specyficzny kraj. Niska cena w końcu daje znać o sobie... W kominach "nierdzewnych" też jest podobnie...niektóre rdzewieją...:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stefanie ... oczywiście że masz rację ... jeżeli Ty osobiście i Twoi klienci macie ochotę rozbierać zabudowy komnków, które wykonujesz zawodowo w razie każdorazowego problemu z takim naczyniem, to nic nie stoi na przeszkodze żebyś tam właśnie je umieszczał ... :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Forest - kiedyś się dziwiłem - jak to obudowywać spłuczki tak bez dostępu do mechanizmów?.... a teraz powszechnie się to stosuje. Naczynie wzbiorcze to prawie to samo co spłuczka. I jeszcze jedna dobra uwaga jest pod Twoim postem.

Teraz trzebor będzie musiał konstrukcję wzmacniać pod te 4mm i to może być problem :bash:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten pływak jest z blachy miedzianej, chyba że masz jakiś starszy model, lub naczynie nie jest z tej firmy, którą podałeś.

Spróbuj skontaktować się ze sprzedawcą.

 

Własnie tez mi się 2 tyg temu pojawil podobny problem.

Pływak w naczyniu wzbiorczym z kratki.pl po 3 sezonach uzytkowania wygląda jak sito.

W związku z czym woda zaczęła się lać cały czas.

Czy można gdzies kupić sam pływak? Nie znalazłem.

Najlepiej taki żeby nie był dziurawy za chwilę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to normalny kraj. Zarobki społeczeństwa są wprost proporcjonalne do wybieranych rozwiązań. Taki Niemiec również kieruje się ceną. Bogaty i biedny. Może nawet bardziej od Polaka. Sam widziałem jak w Berlinie najprawdziwsi z nich biali Niemcy bili się o jakieś gacie w Lidlu.

 

Innym natomiast aspektem jest fakt, że wysoka cena bardzo rzadko podąża za jakością.

Kominy firmy której celowo nie wymienię a którą również znasz, w podstawowej wersji dwa razy droższej od lokalnych oferują blaszkę owiniętą wełną żółtą stosowana na co dzień, mam wrazenie, do izolacji poddaszy.

 

Polska to specyficzny kraj. Niska cena w końcu daje znać o sobie... W kominach "nierdzewnych" też jest podobnie...niektóre rdzewieją...:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Forest - kiedyś się dziwiłem - jak to obudowywać spłuczki tak bez dostępu do mechanizmów?.... a teraz powszechnie się to stosuje. Naczynie wzbiorcze to prawie to samo co spłuczka.

Stefanie ... nawiążę tu do mojej poprzedniej wypowiedzi - zamontowałeś komuś lub kiedyś spłuczkę od kibla w salonie ... ?

Piotrze ... kominkowe nawilżacze powietrza jak sam dobrze wiesz mogą całkiem inaczej wyglądać ...

:rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A tak już pobocznie po temacie ...

Pewnie wielu ma w pamięci naczynia wzbiorcze do pieców na węgiel, drewno i ... inne rzeczy, które obecnie się segreguje ... chodzi mi o takie stalowe naczynia ze zwykłej stali 2 / 3 mm, których pzebiegi wynosiły bez rozcieku 10 - 30 lat.

Zastanawiał się ktoś skąd taka mała awaryjność ich była ?

Bo się co najmniej kilka razy w roku woda w nich gotowała i ich ścianki pracowały wtedy w każdą z możliwych stron, oczyszczając samoistnie z tego co stal taką zżera - wapna lub rdzy. Jak się takie stare, zdemontowane naczynie wzbiorcze od pieca potrząsnęło, mogło robić za marakas w kubańskiej orkiestrze ...

A ile razy w ciągu sezonu woda gotuje się w obecnie budowanym i użytkowanym kominku ?

Moje osobiste zdanie jest takie ze z wyłączeniem (podkreślił bym to ) sytuacji wymagajacych systemu otwartego i naczynia wzbiorczego oraz celowego działania mającego uzasadnione i techniczne podstawy, montowanie współczesych kominków i pieców (większość tych urządzeń jest do tego seryjnie przystosowana) inaczej niż ciśnieniowo jest po prostu zwykłym błędem wynikającym z niewiedzy zawodowej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stefanie ... nawiążę tu do mojej poprzedniej wypowiedzi - zamontowałeś komuś lub kiedyś spłuczkę od kibla w salonie ... ?

.

 

Forest....więcej wyobraźni, naczynie nad kominkiem z wodą plus doprowadzenie wody do uzupełniania plus zaworek uzupełniający plus przelew itd, itd i wychodzi prawie spłuczka. (naczynie dla krótkiego obiegu kominkowego)

Następna sprawa jest zagadkowa bo nie wiem do jakich pieców montuje się naczynia wzbiorcze. Piec to wyrób zduński składający się z kafli, cegieł, gliny i innych zapraw ale bez wody. Urządzenia w których jest podgrzewana woda to kotły.

Z wytrzymałością naczyń też wszystko piszesz na odwyrtkę. Kiedyś naczynie było gdzieś daleko, wysoko i się woda tam nigdy nie gotowała. Teraz przy podwójnych obiegach jest różnie - naczynie jest blisko i bywa, że dostaje kopa.

Naczynie rdzewieje wtedy gdy jest dostęp powietrza czyli nie ma wody albo woda raz jest a raz jej nie ma. Instalacje grzewcze powinny być cały czas zalane wodą żeby minimalizować dostęp powietrza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to normalny kraj. Zarobki społeczeństwa są wprost proporcjonalne do wybieranych rozwiązań. Taki Niemiec również kieruje się ceną. Bogaty i biedny. Może nawet bardziej od Polaka. Sam widziałem jak w Berlinie najprawdziwsi z nich biali Niemcy bili się o jakieś gacie w Lidlu.

 

Innym natomiast aspektem jest fakt, że wysoka cena bardzo rzadko podąża za jakością.

Kominy firmy której celowo nie wymienię a którą również znasz, w podstawowej wersji dwa razy droższej od lokalnych oferują blaszkę owiniętą wełną żółtą stosowana na co dzień, mam wrazenie, do izolacji poddaszy.

"że wysoka cena bardzo rzadko podąża za jakością."

 

Jakiś konkretny przykład z branży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten pływak jest z blachy miedzianej, chyba że masz jakiś starszy model, lub naczynie nie jest z tej firmy, którą podałeś.

Spróbuj skontaktować się ze sprzedawcą.

Hmm, kupowałem online na kratki.pl (naczynie wzbiorcze duże zdaje się), więc nie wiem czyjej produkcji naczynie mogli mi wysłać ..

Nie sprawdzę teraz dokładnie bo wzięli to hydraulicy, ale z tego co pamietam pływak wyglądał na plastikowy pomalowany na kolor miedziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...