Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja Mechaniczna Rekuperacja VS Wilgoć (Grzyb) w 50-letnim budynku


Recommended Posts

11053397_377867179087670_1439803155676109296_o.jpgWitam, mam pytanie czy istnieje taka możliwość ze po zainstalowaniu wentylacji mechanicznej(rekuperacji) pozbędę się wilgoci "grzyba" ze ścian? pytam ponieważ mam okazje kupić siłownie w moim mieście

Wszystko było by pięknie ale siłownia jest w piwnicy wiec jest wilgoć a co za tym idzie grzyb,

czy jakbym zainstalował rekuperacje do takiego pomieszczenia czy dałoby to rade usunąć wilgoć, a co za tym idzie grzyb?czy to już są błędy konstrukcyjne i już nic nie da rady tego zmienić? ani wentylacja ani farby ani nic prócz rozbiórki i na nowo stawiania fundamentów?dodam tyle ze budynek był budowany w latach 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba by było zrobić nową izolacje przeciwwilgociową jeżeli chodzi o fundamenty (poziomo i pionowo) i tak jak piszesz usunąć grzyb z tynkami i zrobić porządna wentylacje mechaniczna plus nawet rekuperator

czy ma ktoś jakieś doświadczenie w takich budynkach, takich przypadkach? dodam ze mury są dość grube około 50cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fitness 50 m3/os

Siłownia 100 m3/os

Szatnia 4 wymiany na godzinę

 

Powyżej 500m3/h trzeba dać centralę z odzyskiem ciepła (rekuperator)

 

Dobrym pomysłem będzie również klimatyzator.

Nie do chłodzenia, bo w piwnicach zawsze chłodno tylko do osuszania pomieszczenia i podgrzewania zimą.

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...