Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z258 samemu czyli stodoła DIY


Recommended Posts

Aktualizowałem własnie koszty w pierwszym poście i z grubszych wydatków brakowało tam elewacji. Dlatego, że podsumowuję koszty po zakończeniu danego etapu, a na elewacji nadal nie mam tynku. nie wiem kiedy będę tynkował także wrzucam koszty teraz, a później zrobię aktualizację.

 

Elewacja bez tynku:

Styropian Shitpor aka swisspor 28,5m3 - 032 i 6,5m3 - 045 5900

Siatka podtynkowa 200m2 400

Zaprawa murarska w pianie - 5 puszek 150

Klej Atlas Grawis U 21x30kg 420

Grunt 12kg 50

Listwy okapnikowe i narożne 255

Daszek wejściowy 120

Klej w pianie do styro 245

Listwy przyokienne 21x2,5m 220

Blacha na parapety+usługa wygięcia 118

Grunt Atlas Cerplast 60l 325

Pigment czarny x10 50

Piana 35

 

RAZEM 8288

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Testowałeś już tą misę na "1"? :cool: Mam taką i strasznie rozchlapuje się z niej :(

PS: kuchnię też zrobiłem IKEA z frontami VOXTORP - wygląda bdb :)

 

Też zastanawiam się nad Roca Gap - podoba mi się zewnętrzny kształt misy. Masz taką bezkołnierzową ? Słyszałem o problemach z rozchlapywaniem myślę, że może więc warto wziąć wersję z kołnierzem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chilli - w LM wyprzedają ostatnie sztuki lub przy zmianie ekspozycji. Podobnie w OBI. Zazwyczaj po wakacjach i po nowym roku. Swoją misę z grubsza obejrzałem dzisiaj i wrażenie krzywego montażu może sprawiać sama deska. Była już zamontowana przez LM i bardzi etu dopatrywałbym przyczyny niż w swoim montażu misy :cool: hehe

 

@Slawskip - jeśli dobrze pamiętam i liczę po płytkach (60x30) to WC ma ok 120x90.

 

@dlt7 - 1 jest grana regularnie, bo jak na budowie chlodno to muszę często :) z pryskaniem tragedii nie ma. Może kwestia techniki :) celujesz centralnie czy na ściankę? :stirthepot:

Blaty też masz z ikea? Ja nie i zaraz wkleję fotki jak musiałem modzić.

 

@grend - to jest moje królestwo i więcej mi nie potrzeba. Tego WC nie było w oryginlanym projekcie i zostało wydzielone z łazienki kosztem wanny. Został tylko prysznic.

 

@RRR - po czasie spędzonym na wyborze misy mogę się chyba nazwać specjlaistą :) Wody wiele razy jeszcze nie spuszczałem. Te kilka do tej pory udało się bez rozchalpywania. Ona ma kołnierz choć nie tak zawinięty do dołu. Takie idealnie bezkołnierzowe to np cersanit caspia. W tą celowałem, ale trafiła sie roca z wyprzedaży. Inna misa, która mi się bardzo spodobała, ale nie mogłem w swojej okolicy obejrzeć na żywo to Ideal Standard model Tesi. Są wersje bezkołnierzowe i jest coś co nazywają Aqua Blade to na fotkach wygląda to kozacko :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zapowiedziany problem z szafkami i blatami z nie-ikei. Otóż w Ikea szafki mają głębokość ok 62cm. Blaty mają chyba 63cm. W ikea nie urzekł mnie żaden z blatów. Na początku o nie wiedziałem o różnicy i uświadomił mnie Pan w sklepie z blatami i nastraszył jaki teraz będę miał problem. Niedługo potem trafiłem do sklepu z akcesoriami meblowymi oferującym blaty i płytę meblową pokryte identycznym laminatem, bo chciałem mieć taki sam blat i płytę nad blatem. Tam znów dowiedziałem się, że nie ma problemu z szerszymi blatami, ale trzeba zamawiać. Zadowolony ze znalezionego rozwiązania pojechałem na budowę i jak zazwyczaj zajechałem do LM, bo mam po drodze. Tam zobaczyłem wypatrzony przez siebie model blatu i skusił mnie fakt, że nie muszę zamawiać całej wstęgi 4,2m - płacę tylko za to co potrzebuję. Przy ilości spadów z kupowania całych wstęg to w LM koszty blatu standardowego 60cm wyszły połowę niższe. No kupuję i rzeźbię :stirthepot:

 

Problem dotyczy tylko wyspy, bo płytszy blat przy ścianie jak dodam płytki na grubym kleju to powinno wystarczyć. No to rozbieram 4 szafki i przycinam swoją mini krajzegą.

6U29aid.jpg

 

Na plecy wyspy kupiłem tanią płytę z białym laminatem, ale jej biel mocno odstawała od lakierowanych frontów kuchennych. Lakierowana płyta to koszt 300-400pln/m2, a moja biała płyta 27pln/m2. No to kupuję okleinę za 50pln z wysyłką i oklejam.

IkgT7Ig.jpg

zLyrxGS.jpg

PnaHAZc.jpg

gKXgdWV.jpg

 

Silikonuję krawędź blatu stojącą podłodze, żeby nie puchła gdyby coś się rozlało.

YHbj04c.jpg

 

No i tak wygląda "na gotowo". Blat ma fabryczne obrzeże ala aluminium, którego niestety nie mogłem dokupić do oklejenia strony od salonu. Zdecydowałem się przykleić aluminiowy kątownik 40x10x2. Jutro zrobię więcej fotek z bliska.

Duemkhb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
zrobiles front zmywarki, bo tam jest jeden knyf ktory mnie troche zaskoczył - otwieranie i dlatego ze zmywarka jest wyzej to doł frontu uderza w bok szafki. Robiłes to juz - jak to IKEA rozwiazała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od kilku zaległych fotek wyspy.

HWAad3z.jpg

BLrbNrD.jpg

9SgRnyI.jpg

j5cJ1pn.jpg

 

zrobiles front zmywarki, bo tam jest jeden knyf ktory mnie troche zaskoczył - otwieranie i dlatego ze zmywarka jest wyzej to doł frontu uderza w bok szafki. Robiłes to juz - jak to IKEA rozwiazała

 

Akurat zapytałeś :) Otóż montaż zmywarki w zabudowie to moja kolejna męka z meblami kuchennymi. Walczyłem z lodówką, a wczoraj cały dzień ze zmywarką. Zmywarka z nie-ikei jest problematyczna, ponieważ podcięcie przewidziane na cokół jest znacznie mniejsze niż przewiduje w swoich meblach ikea. Żeby jakkolwiek dało się taki sprzęt wpasować trzeba trochę pogłówkować, a potem nakombinować. Ciężko będzie to wytłumaczyć i jak ktoś nie musi tego przerabiać to niech nie czyta :)

 

Z powodu płytkości wnęki na cokół to pierwsze co musiałem zrobić to opuścić ją maksymalnie na regulacji nóżek. Trzeba to zrobić, aby dolna krawędź frontu na drzwiczkach była jak najbliżej osi po której drzwi zmywarki się otwierają. Potem mocujemy front na drzwiach robimy to jak najniżej się da. Trzeba przewidzieć otwarcie drzwi na max czyli otwieramy i w takiej poziomej pozycji drzwi przykładamy front i wsuwamy go najgłębiej jak się da. Po zamknięciu drzwi okazuje się, że i tak front jest ok 2cm wyżej jak reszta szafek w szeregu. Tu już nie było opcji - musiałem podnieść pozostałe szafki. Trzeba też przesunąć przednie nóżki szafek to których mocowany jest sam cokół. Na koniec musimy zamaskować szparę jaka powstaje w takiej sytuacji pomiędzy zmywarką a blatem. Ja użyłem pozostałego z innych modyfikacji kawałka frontu - wygląda jak fabrycznie dołączony w zestawie na takie okazje :D

oAPErFm.jpg

UsZNdF5.jpg

xmmYdRs.jpg

BGKrPot.jpg

 

Jeszcze trochę mi się zeszło z wyrównywaniem frontów, bo u mnie są dwa rzędy szuflad czyli musiałem montować dwa fronty. Oba zapadały się do wewnątrz i

po zamknięciu nie były idealnie w pionie. Podkładałem cienkie paski XPS-owego podkładu podłogowego. I tak się zeszło z 7h ...:mad:

Edytowane przez Daniellos_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj... A czemu ta zmywarka jest tak nisko? Znaczy jej órna krawędź jest jakby 10cm? poniżej blatu. Nie szło wyregulowac nóżek zmywarki żeby była tuż pod blatem? Mam meble z ikei i zmywarkę Whirlpoola ale kupione wszystko 9 lat temu i nie było problemu z montażem. Tylko cokół pod szafkami mam lekko podcięty (coś około 1-2cm) żeby dołem drzwi zmywarki o niego nie haczyły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak zwykle bardzo konstruktywna dyskusja :yes: nawet nie brałam pod uwagę tego, że mąż mi będzie sikał po ściankach czy nie po ściankach, patrzyłam tylko na wygląd misy, a tu kurczę taka zagwozdka :lol2:

 

Daniel gdyby nie te płytki, to nawet nie byłoby widać, że przy tej misie jest coś krzywo ;)

kuchnia zapowiada się super

też chciałam Ikea, ale właśnie dlatego, że trzeba tyle przeróbek, a i tak nie mają takich frontów jak chę, to stwierdziłam ostatnio, że zrobimy sami, taką jak chcemy

czekam na finalny efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

Trenuj, ucz się a nastepna kuchnie zrobisz w 3 dni bo bedziesz wiedział wszystko. Ja też przechodzilem takie meki i moze czasowo pracy moze było z 5 dni ale rozwleczone na 3miesiące ze wzgledow technologicznych :D

 

Moze trzeba założyć nowy watek kuchnia samorobnie to efekt jest niezaprzeczalny

Edytowane przez grend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj... A czemu ta zmywarka jest tak nisko? Znaczy jej órna krawędź jest jakby 10cm? poniżej blatu. Nie szło wyregulowac nóżek zmywarki żeby była tuż pod blatem? Mam meble z ikei i zmywarkę Whirlpoola ale kupione wszystko 9 lat temu i nie było problemu z montażem. Tylko cokół pod szafkami mam lekko podcięty (coś około 1-2cm) żeby dołem drzwi zmywarki o niego nie haczyły

 

To jest właśnie ten problem, że gdybym dał zmywarkę na nóżkach do góry to więcej frontu wystawałoby na dole i nie dałoby się jej w pełni otworzyć. Wnęka na cokół jest za płytka, żeby zmieścić tak bardzo wystający dołem front.

Z opcji mamy do wyboru:

1. kupić zmywarkę w ikea - droga, nieefektywna i bez ficzerów.

2. kupić zmywarkę taką jak chcemy i pomęczyć się z jej adaptacją

3. szukać zmywarki pasującej budową do mebli ikea.

 

@walec - dzięki. pod względem estetycznym zabudowane meble są nie do przebicia. Ja robiłem otwartą kuchnię i chciałem, żeby aneks wyglądał jak najmniej kuchennie.

 

@chilli - pogmyrałem przy misie i już jest ok. trzeba było ją docisnąć z jednej strony. sami będziecie robić szafki czy masz na myśli firmę? no wtedy to łożysz kapuchę, ale się niczym nie martwisz. tylko przychodzisz na obiór i wytykasz palcem co do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega dziennik. 2 dni i cały wjechał. Jak przeczytałem to przekonałem mnie do płyty szkoda że już troszkę za późno. Też miałem budować sam ale niestety czas zaczyna gonić i zaraz ekipa startuje z SSO ( częściowo moja robota) a potem to już w 90 procentach sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@chilli - pogmyrałem przy misie i już jest ok. trzeba było ją docisnąć z jednej strony. sami będziecie robić szafki czy masz na myśli firmę? no wtedy to łożysz kapuchę, ale się niczym nie martwisz. tylko przychodzisz na obiór i wytykasz palcem co do poprawy.

 

no to twoje królestwo gotowe na tip top :)

 

firmy nie biorę pod uwagę, bo raz, że dużo kasy, a dwa - lubię takie DIY, a małż ma do tego i głowę, i ręce :lol2:

no i wiem, że jak on to zrobi, to będzie zrobione porządnie - tylko, żeby go budowa nie wykończyła ;)

ale nie będziemy sami ciąć płyt i lakierować frontów ;) to wszystko zamówimy i tylko złożymy sami

może nawet wezmę ikea (zależy jak to wyjdzie cenowo), a tyko frony i blaty zamówimy, takie, jakie chcemy - póki jest śnieg i budowa stoi, chcemy ogarnąć 2 firmy, z których już wcześniej braliśmy płyty i fronty, żeby zobaczyć jak to teraz cenowo wychodzi

ciąglę się łamię nad lodówką w zabudowie - teraz mam, wygląda to estetycznie, wiadomo, ale jest maaała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze proste rozwiązanie żeby zamontować każdą zmywarkę do mebli ikea, mianowicie dokupuje się zestaw do montazu między front a drzwi zmywarki, koszt jak dobrze pamietam 160zl i montaz jest wtedy bezproblemowy a samą zmywarkę podkręca się na nóżkach do samego blatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już zabudowa ze zmywarką i przyłożonym na szybko blatem.

WvbbWBV.jpg

 

Mała wtopa wyszła z odpływem w łazience. Teraz już nie pamietam czemu nie zrobiłem rozgałęzienia w ścianie. Na dodatek rura wyszła centralnie na łączeniu szafek.

zDodtED.jpg

 

Nie chcąc wycinać połowy szafki musiałem przerobić/zminimalizować trójnik. Przerobiłem zwykły trójnik na kształt Y. Obciąłem, najpierw kleiłem boki lutownicą, a potem zasilikonowałem.

Q3toh8f.jpg

ZH4Bm8A.jpg

 

Zmontowałem już większość osprzętu w większej (żeby nie napisać "dużej") łazience. Brakuje Misy. Kupiłem małą, zgrabną i niedrogą w LM, ale po obejrzeniu jednak ją oddam. Ma tak małe otwory, którymi ma wypływać spłukująca woda, że to byłoby raczej polewanie, a nie spłukiwanie.

zARdPtO.jpg

k1KWqng.jpg

FkUysfV.jpg

3Vc3QOv.jpg

gilf0c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "rozgałęźnikiem" lepiej było dać do pospawania :)

 

 

Ja też byłem dzisiaj w IKEA, aby coś rozrysować, aby wiedzieć gdzie mam wypuścić kanalizacje, aby nie mieć podobnych problemów co wyżej kolega :)

 

 

Co do zmywarki, szwagier też się męczył, zrobił, ale cały czas mu jakoś opada ten front niżej.

Mówił, ze teraz brałby zmywarkę z IKEA, bo szkoda nerwów, serio, aż takie drogie są i bez wodotrysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...