Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z258 samemu czyli stodoła DIY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

kup oryginalny "czwórnik" i zaślep ten środkowy bo pewnie ta samoróbka z czasem się rozszczelni jak piszą chłopaki a wtedy będzie smrodek i gimnastyka po raz kolejny.

https://wiplast.com/czworniki/-czwornik-dn-5050-kat-45-stopni-WiPlast-500.html

 

Strasznie fajnie wyglądają te misy z wylewkami "zazdraszczam:cool:" . Jak masz to wrzuć fotki z montażu tych wylewek bo u siebie też tak chciałem ale wydaje mi się że taki sposób jest problematyczny i na etapie tynków trzeba już pewnie coś podziałać. Jak coś się popsuje to trzeba rypać płytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil - ogólnie sprzęt agd w ikea jest drogi. Plusem jest gwarancja 5 lat. Ja kupiłem tylko lodówkę. Zależało mi na no-frost, a te do zabudowy z tą funkcją są drogie tak czy inaczej. Niedużo dopłaciłem do ikeowej, ale już mam dłuższą gwarancję. Zmywarkę chciałem z szufladą na sztućce. Opinie na temat skuteczności mycia ich na szufladzie są podzielone. Może lepiej sobie radzą ta, które mają trzecie śmigło nad szufladą. Ja dopiero w domu zobaczyłem, że moja ma tylko natrysk nad szufladą - zobaczymy. Bazując na dotychczasowych doświadczeniach ze zmywarką to nie licząc faktu, że nie chce się człowiekowi jej załadować/rozładować to męcząca jest obsługa koszyka na sztućce.

 

no to mnie nastraszyliście z tym silikonem :/ Teraz znów muszę to rozbierać? Czwórnik odpada, bo nie mam miejsca na zaślepioną środkową rurkę. Może jednak wyciągnę to co mam i "pospawam" to lutownicą :) Tzn tylko te boki gdzie szpary były - dospawam tam półksiężyce. Tam gdzie do tej pory "spawałem" trzyma się fest i na pewno jest szczelnie.

 

@anonim - fotek niestety nie mam - dlatego też z duszą na ramieniu wierciłem dziury pod mocowania tych szafek. Nie pamiętałem już zbyt dobrze gdzie konkretnie puszczałem rurki do baterii. Takie baterie faktycznie montujesz na amen i w razie czego pozostaje prucie ściany. W razie co chyba bym kuł od strony sypialni :D Podczas montażu jest ciężko, bo wykujesz dziury pod te baterie i nie ma jak ich tam stabilnie obsadzić, żeby były idealnie w osiach. Oby się na koniec nie okazało się, że wylewka sterczy w inną stronę niż byś chciał.

To też jest jeden z powodów, dla których decyduję się na zakup zmiękczacza wody. Brak kamienia na pewno wpłynie pozytywnie na wydłużenie czasu eksploatacji wszystkich baterii.

 

@chilli - odpływ to coś w tym stylu

odplyw-punktowy-narozny-niski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiękczacz w tych czasach to taki "must-have" ;)

 

Z tym "must-have" to trochę przesada... Po pierwsze montuje się go tam gdzie rzeczywiście jest wysoka twardość wody. Jak dowiedzieć się o twardości wody -

zrobić badania we własnym zakresie lub po prostu pójść do Zakładu komunalnego bądz wodociągu i zajrzeć w wyniki badań - takie badania są robione często co miesiąc.

 

Zmiękczacz wody jak się wczytacie robi kapitalną robotę dla pralki,zmywarki itp. ale to co jest dobre dla maszyny nie koniecznie jest dobre dla człowieka. Z forum pozwolę sobie zacytować:

 

"Zmiękczacz to wymiennik jonowy - zatrzymuje wapń i magnez, a w ich miejsce podstawia sód (albo/i potas). W uproszczeniu: w zwykłej wodzie jest przede wszystkim węglan wapnia. Po wymianie otrzymujecie węglan sodu, czyli popularną sodę - składnik proszków do prania. Nic dziwnego, że się dobrze pierze!"

 

Nie zastanawiacie się dlaczego duże wodociągi miejskie tak ostatnio zachęcają do picia tzw. kranówki ? Odpowiedz jest prosta - normy na Stacjach uzdatniania są już tak podkręcone że ta woda jest naprawdę dobra !

 

Dla mnie zmiękczacz po przeczytaniu parunastu artykułów niezależnych to głównie marketing i mylne założenie że w każdym domu powinien byc. Jeżeli są złe badania wtedy "must-have" ale po co ten wydatek jak badania są dobre ? To tak jakbyście wlewali kupioną wodę mineralną do popularnych filtrów wody....

 

ps. o skutkach zdrowotnych poczytajcie w necie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda w wodociągach dobra? To dlaczego kranówka w wiaderku stoi miesiąc zanim cokolwiek się z nią zadzieje a ze studni po tygodniu robi się zielona.

W wodzie z wodociągu jest chrom, brom o chlorze nie wspominając.

Stacje uzdatniania to temat rzeka bo kwestia tego co chcecie się pozbyć z wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak woda w wodociągach dobra :)

 

Chlorowanie odbywa się na stacji w obiegu zamkniętym. Nieraz jest też planowane chlorowanie rurociągów ale takze przy zamkniętych zasuwach celem przeczyszczenia i nie ma możliwości byś się tym podtruł.

 

Chrom usuwa się poprzez proces odwróconej osmozy na Stacji. A tak na marginesie jeżeli jest przekroczona dawka chromu i bromu zostaje zamknęty taki wodociąg.

 

Wytrąca się azotany i azotyny szkodliwe dla naszego zdrowia.

 

A ja nie wiem kolego co ty masz w studni za wodę, pewnie jest dużo organicznych związków przez co dochodzi szybciej do zagniwania. Trzeba być dopiero hardcorem by pić wodę z takiej studni... bez badań !

 

Dla zgłębienia tematu zapraszam kolego tutaj: http://pijewodezkranu.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiękczacz będę stosował z powodu osadzania się kamienia na armaturze i ceramice. Ci, którzy sami myją swoje łazienki wiedzą o czym mówię. I dodam, że wg wodociągów miejskich ma twardość 7,7 co nie jest dużą wartością, ale kamień powstaje. Mam nadzieję, że nie będę musiał już używać domestosa itp do usuwania osadów kamienia. Zmniejszenie zużycia środków piorących i myjących to dodatkowy plus.

Od wielu lat używam także fitra RO (odwróconej osmozy) do uzyskania wody spożywczej. Najpierw 3 stopnie filtracji mechanicznej, potem membrana RO i na końcu mineralizator dodający niezbędnych minerałów. Membrana taka zatrzymuje zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne, w tym metale ciężkie, bakterie czy wirusy. Najbardziej spektakularne efekty oczyszczania widać przy wymianie wkładów filtra mechanicznego. Ten pierwszy stopień przepuszczający drobiny wielkości 5um jest tak zasyfiały, że szok. A dodam, że ten wkład kosztuje 3zł.

Podniosą się głosy, że miękka woda jest niezdrowa itd, ale ja używam mineralizatora i patrzę na to przez bilans całej przyjmowanej przez organizm wody. W ciągu dnia przyjmujemy wodę z wielu źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
.. a ty robiłes cokolik pod szafkami aby zasłonić nózki ? Bo na zdjeciu nie widac, a to jest kolejny problem przy zmywarce. Generalnie szafki powinno sie zaczynac od zmywarki bo tutaj jest problem, a nawet 2 problemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna mozna było kupic mechanizm w ikea za 150-200zl i montaz kazdej zmywarki był możliwy, obecnie ikea nie prowadzi juz sprzedazy tego pośredniego zawiasu, a szkoda bo mam od ponad roku i sprawuje sie dobrze, wyglądał tak

 

IMG_4528.JPG

 

http://www.ikea.com/pl/pl/assembly_instructions/behjalplig-przes-zawias-n-zint-zmyw__AA-1083468-3_pub.pdf

IMG_4528.JPG

Edytowane przez zolw82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

Tutaj nie chodzi o mechanizm tylko o wielkość frontu do zmywarki i przez to ustalenie wysokości nóżek całej kuchni. jaki jest problem

1. front nie może "przeszkadzać" przy otwarciu zmywarki o 90% (dół frontu nie moze haczyc o obudowe zmywarki

2 nie może haczyć o cokolik zakrywajacy nózki

 

Ja poleglem na tym drugim, zeby to poprawic to bym musiał przebudowac całą kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o mechanizm tylko o wielkość frontu do zmywarki i przez to ustalenie wysokości nóżek całej kuchni. jaki jest problem

1. front nie może "przeszkadzać" przy otwarciu zmywarki o 90% (dół frontu nie moze haczyc o obudowe zmywarki

2 nie może haczyć o cokolik zakrywajacy nózki

 

Ja poleglem na tym drugim, zeby to poprawic to bym musiał przebudowac całą kuchnię.

 

 

Cokół jeszcze nie zamontowany, ale już przymierzałem. Jak qspomnialem, żeby rozwiązać problemy musiałem opuścić zmywarkę max w dół i resztę szafek podnieść o 2cm. Teraz będzie 2cm szpara nad cokołem. Trzeba się położyć żeby było to widać, rozwiązuje kwestię montowania kratki wentylacyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagram wam chyba film jak zachowuje się front względem drzwi zmywarki !!!

 

Przez ten mechanizm front nie jest na stałe związany z drzwiami od zmywarki, gdy się opuszcza drzwiczki zmywarki to front wykonuje ruch względem ich i wysuwa się ku górze.

Mają poprostu różne osie obrotu i dzięki temu rozwiązane są oba problemy jednoczesnie

 

IMG_4529.jpg

IMG_4530.jpg

IMG_4531.jpg

 

Żeby nie było to wiem dokładnie z jakimi problemami się zmagacie ponieważ sam na poczatku przykręciłam front na stałe do zmywarki i kombinowałem jak to zrobic by działało poprawnie, potem kupiłem ten dedykowany zestaw i po montażu, który trwał 15min wszystko chodzi idealnie juz od ponad roku.

Edytowane przez zolw82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...