Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z258 samemu czyli stodoła DIY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Daniellos, wymyśliłeś te skrzynki, czy kupiłeś jakieś gotowce ?

 

Z braku lepszej koncepcji zrobiłem z XPSa. Akurat trafiłeś, że jestem na etapie ich kończenia. Idzie to w takim kierunku:

95hfw4u.jpg

Na tym będzie uszczelka i górna ściana z pleksi, żebym widział kiedy trzeba wymienić filtry.

 

Ja mam u siebie te same wentyle co Ty. Na razie połączyłem na chwilę dla testów, bo bez filtra nie chcę dmuchać na wymiennik i przyznam, że o ile na wlocie do domu to czuje, że wieje, to przy anemostatach już nie. Nawiew z anemostatu powinien być wyczuwalny? DV6224 rozkręcony na maksa. Na razie tylko nawiewny. Może będzie lepiej gdy wspomoże go wywiewny, ale już się nastawiam, że na dolocie potrzebne będą dwa.

 

Tak to wygląda w wersji RC (Release Candidate :) )

fRwpJ1k.jpg

dCc8L1p.jpg

hcoppRB.jpg

JFbi3QW.jpg

 

Nagrody Red Dot Design to ten projekt z pewnością nie otrzyma :D

Edytowane przez Daniellos_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel pozwolę sobie zrobić wpis do twojego dzienniczka . Bardzo się cieszymy ze budowa się kończy i macie swój super domek - naprawdę gratulacje ! Kosztowało Cię to sporo samozaparcia oraz trudu ale efekt końcowy jest najważniejszy i bardzo cieszy. Szkoda że dzieli nas taka odległość bo pomógł bym Ci przynajmniej w przeprowadzce i przy okazji bym się czego pewnie nauczył. Jak by nie brał czujemy się zaproszeni zygi i wpadamy na grilla :D Jeszcze raz gratulacje ! M+M

 

Drzwi zawsze otwarte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku lepszej koncepcji zrobiłem z XPSa. Akurat trafiłeś, że jestem na etapie ich kończenia. Idzie to w takim kierunku:

95hfw4u.jpg

Na tym będzie uszczelka i górna ściana z pleksi, żebym widział kiedy trzeba wymienić filtry.

 

A jak zamocujesz zamknięcie w XPSie ? Ja myślałem zrobić takie skrzynki ze spienionego PCV, ale za drogie ...

 

Ja mam u siebie te same wentyle co Ty. Na razie połączyłem na chwilę dla testów, bo bez filtra nie chcę dmuchać na wymiennik i przyznam, że o ile na wlocie do domu to czuje, że wieje, to przy anemostatach już nie.

 

Powinieneś czuć powiew również przy anemostatach. Chyba, że jeszcze dekli nie dokręciłeś ?

 

Nagrody Red Dot Design to ten projekt z pewnością nie otrzyma :D

 

Na szczęście to nie ma wyglądać. Ma działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krok milowy.

 

Przeprowadziliśmy się!

 

Co drugie wypowiadane zdanie w nowym domu zaczyna się od "Ej gdzie jest...." :stirthepot:

 

Nadal nie uruchomiłem wentylatorów w WM. Kombinowałem skąd wziąć pleksi na jedną ściankę skrzynek z filtrami. Miałem takie stendy do fiszek reklamowych,ale okazały się za małe. Szarpnąłem się na pleksi 5mm na wymiar z alledrogo. Będzie to zapinanezamkami skrzyniowymi jak niektórzy używali w wątku o rekuperatorach DIY .

q2373_1.jpg

Foto skrzynek w przyszłym tygodniu i jako takiego projektu WM.

 

Przyznam się jeszcze, że w międzyczasie jestem samorobem na innych polach. Tym razem padło na tapicerstwo. Narożnik z agatymeble. nie jest jakiś stary, ale już po 2 latach cześci tapicerki zrobione z ekoskóry wyglądały strasznie. No i kolorystycznie nie pasował do kolorystyki domu.

Poniżej foto przed i po.

UHMR90t.jpg

JdreDII.jpg

OjsZQpf.jpg

W rzeczywistości wygląda on atrakcyjniej :cool: No i będzie stał odwrotnie jak teraz, bo tam gdzie jest teraz dziura w ścianie to będzie tv - dzisiaj zamówiony. Ogólnie jest lipa z netem na mojej wsi i skończy się beztroskie oglądanie hbo go i innych streamingów :eek:

 

Widać też kawałek moich paneli układanych wbrew wszystkim zasadom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Kolejny krok milowy.

 

Przeprowadziliśmy się! D

 

GRATULACJE !!!!!!

 

Teraz jeszcze musisz napisac czy warto bylo :D

no i oczywiscie musisz zrobic fotke kregosłupa i sie pochwalić opisem na forum :D

Edytowane przez grend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Podsumowując wprowadziłem się po ok 20 miesiącach i od wjechania koparki na plac budowy. W tym czasie 99,9% wykonałem samodzielnie. Miałem trzy ekipy: montaż okien, montaż drzwi, podłączenie PC.

 

Czy było warto? Pewnie, że tak! Choć pewnie kilka decyzji podjąłbym innych. Dzisiaj wieczorem zrobię jeszcze jakieś podsumowanie budżetu mojej bieda-budowy.

 

To jeszcze nie koniec, bo ja jestem z tych co się męczą gdy nic nie robią :) Będę wykańczał wnętrze i obejście domu. Zamówione mam drewno na konstrukcję garażu, tarasu itd. Chociaż docelowo chciałbym kierunkować energię w odnawianie jakiegoś klasyka w garażu, to na razie czeka w kolejce.

 

Z grubszych rzeczy to nie mam jeszcze zamontowanych drzwi wewnętrznych, listew i całej masy pierdół, a dookoła domu mam poligon.

 

Akurat obraz to DIY mojej małży, ale mi się nie podoba i do nowego domu nie trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że patrząc na tempo wprowadzenia się do niemalże gotowego domu to jestem pełen podziwu. Dodając do tego że sam to zrobiłeś a nie jakaś zewnętrzna ekipa to dopiero:eek::eek::eek::eek:http://forum.muratordom.pl/images/smilies/ohmy-2.gif - dwa wyjścia albo nie chodzisz do pracy i nie śpisz tylko budujesz, albo jakieś moce masz :D

 

tak czy inaczej gratki oczywiście. Liczę że w wolnej chwili zdradzisz trochę szczegółów z tapicerowania bo naprawdę super wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie poświęcałem budowie cały wolny czas. Budowa była moim hobby, któremu poświęciłem się w całości.

 

Dzisiaj przyjechał tv i zestaw nc+. Poległem na ustawianiu anteny sat. Przypomniało mi się ile z tym walczyłem przy poprzednich instalacjach w domu i na działce... Jakieś sprawdzone sposoby? Właśnie mi ktoś powiedział, że jest apka na fona do ustawiania :eek: może przetestuję....

Mam nawet taki mały stroik, ale jak nim wystroję na niby super to dekoder pokazuje, że pojawia się siła powyżej 90% i zaraz znika. Tak na przemian. W manualu napisali, że może to oznaczać ustawienie innego satelity jak hotbird.

 

@Kamil - zdaje się jesteś szpenio w temacie. Jakiś tip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie poświęcałem budowie cały wolny czas. Budowa była moim hobby, któremu poświęciłem się w całości.

 

Dzisiaj przyjechał tv i zestaw nc+. Poległem na ustawianiu anteny sat. Przypomniało mi się ile z tym walczyłem przy poprzednich instalacjach w domu i na działce... Jakieś sprawdzone sposoby? Właśnie mi ktoś powiedział, że jest apka na fona do ustawiania :eek: może przetestuję....

Mam nawet taki mały stroik, ale jak nim wystroję na niby super to dekoder pokazuje, że pojawia się siła powyżej 90% i zaraz znika. Tak na przemian. W manualu napisali, że może to oznaczać ustawienie innego satelity jak hotbird.

 

@Kamil - zdaje się jesteś szpenio w temacie. Jakiś tip?

 

Znajdź w google kąt w pionie, potem w poziomie manewrować podobnie jak ma ktoś w okolicy, tak na południe i lekko na zachód :)

 

Też się z nc+ naszarpałem, było -5 i wiało, ale się udało. Siła od 90 do 100, jakość max. 40 ale wystarcza i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...