Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z258 samemu czyli stodoła DIY


Recommended Posts

Daniellos_ na jaką wysokość robiłeś nadproża, że musiałeś je obniżać?

Może inaczej. Na ile byś robił drugi raz. aby się nie bawić w doklejanie?

Jakiej firmy masz drzwi wewnętrzne?

 

 

A i przy okazji drzwi wejściowe do domu co to za firma?

Na ile cm miałeś nadproże? Tam musi być chyba wyższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

@Kamil - teraz robiłbym na 205 licząc od finalnejpodłogi (kafli/paneli). Ja zrobiłem na wszelki wielki 210. Drzwi wewnętrzne mam z litego drewna z OBI, ale w LM są b.podobne. Firma Kornik. Zewnętrzne to drzwi drewniane firmy Dallas. Tam też miałem 210 i było ok.

 

@dpo - Myślałem o Agilia dość poważnie. Agilia to nazwa handlowa betonu samozagęszczalnego firmy Lafarge. Ja mam do najbliższej betoniarni tej firmy ponad 100km, ale jak zapytasz w dowolnej o beton samozagęszcazalny to mogą Ci zrobić. Zaoszczędzisz na pompie, ale wydasz więcej na sam beton. Postawiłem u siebie na oldschool - B25 + wibrator. Zdecydowałem się jedynie dopłacić i wziąć beton z betoniarni, która ma jakieś tam certyfikaty i ogólnie inne na jej tle wyglądają jakoś tak chałupniczo :). No ale wszyscy dookoła biorą z tej tańszej i domy stoją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kilka fotek z budowy ścianki wspinaczkowej dla moich roślin pnących mających zasłonić cmentarny mur sąsiada, o którym wspomniał już kolego rahfi.

Drewno zamówione jeszcze wczesną wiosną z myślą, żeby tych soków życiowych miało jak najmniej. Kupiłem bez impregnacji i bez strugania. Wszystko DIY :bash:

Strugamy kantówki 7x7. Rozmiar niestandardowy, ale takie są kotwy wbijane w marketach.

MmVVuTZ.jpg

 

Strugamy sztachetki 10x2. Takie sam wymiar wziąłem na łaty dachu garażu, który powstanie w czasie przyszłym.

Km856nG.jpg

 

Impregnat techniczny/gruntujący - Altax głębokopenetrujący

ol9tse5.jpg

 

Impregnat wierzchni - Altax żywiczny

e3zuERV.jpg

0ELJcMf.jpg

 

Kładziemy agrowłókninę, wbijamy kotwy z LM co 1m i zbijamy całóść do tzw "kupy" :)

c3dBSHT.jpg

bhFTiUa.jpg

 

Rozwieszany roślinność posadzoną w tym celu ok 2 lata temu. Trochę już urosła.

kJrr1Uw.jpg

17FxRqz.jpg

jOqRuNm.jpg

Edytowane przez Daniellos_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chill - w ziemię wbite są ocynkowane kotwy. Coś takiego z LM po 12pln

kotwa_ogrodowa_wbijana_kow.jpg

 

@micbaria - taras już zacząłem. Zbiłem już podstawę nośną, ale zanim zrobię resztę konstrukcji, którą planuję zakotwić do ściany domu, to muszę go otynkować. No i żeby nie było zbyt łatwo to wymyśliłem sobie, że moja elewacja wygląda tak jakoś mało interesująco i zrobię tam jakieś bonie czy coś. :lol2: No i teraz rzeźbię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chill - w ziemię wbite są ocynkowane kotwy. Coś takiego z LM po 12pln

....

 

Ja mam takie kotwy i na tym mi sie trzyma pergola juz chyba 10 rok - kupowalem w casto dawno temu wiec nie wiem po ile byly .....

Pergola somonosna, ze tak powiem i o nic sie nie opiera i nie jest zakotwiona. Wokol mam bukszpany i podlewanie auto ....predzej mi zgnija te belki podejrzewam niz cos sie kotwom stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi się te kotwy po prostu podobają na drewnie :) jakbym wiedziała, że to takie tanie, to bym naciskała na męża, żeby osadził belki w kotwy, a potem zabetonował – i wilk syty, i owca cała by była, a tak pozostaje mi tylko wzdychać :lol:

a swoją drogą – pale w Wenecji ile stoją w wodzie, to takie w ziemi też swoje chyba wytrzymają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie Daniellos_ pytanie . Mam w planach budowe domu : https://projekty.muratordom.pl//projekt_czterolistna-koniczyna-wariant-xvi,3384,0,0.htm wykańczając, na razie tylko sam dół a poddasze może w przyszłości zaadaptuje na jakieś dwa małe pokoje i łazienkę. Będę dysponował w następnym roku przy rozpoczęciu budowy w kwietniu-maju kwotą około 180tyś zł po załatwieniu już wszystkich papierkowych spraw, przyłącza prądu ,wodnego . Czy w takim budżecie jestem w stanie postawić taki domek robiąc wszystko samemu korzystając z pomocy rodziny nie zatrudniając nikogo dodatkowego do żadnych dodatkowych prac ? Oczywiście sprzęt budowlany taki jak minikoparka, normalna koparka, spych czy choćby jakiś ciągnik z przyczepą nie będzie żadnym problemem bo posiadamy w rodzinie. Chciałbym postawić mały domek z garażem który nie będzie generował jakiś sporych miesięcznych kosztów . Może poleciłbyś coś innego mając tak duże doświadczenie po swojej budowie ? Innych opinie też są mile widziane . Pozdrawiam i dzięki za pomoc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...