Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja w garażu, potrzebna?


Recommended Posts

Garaż mam murowany w projekcie ocieplony jedynie warstwą o grubości 3 cm.

Garaż nieogrzewany.

 

Natomiast moje pytanie jest jedno, czy muszę takiemu garażowi zapewnić jakąś specjalną wentylację. Wycinając jakiś otwór w pustaku na dole ściany?

Czy aspekt wentylacji można pominąć w nieogrzewanym garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że jeśli trzeba robić kratki żeby wiał wiatr w garażu, to w sumie na dobra sprawe nie opłaca się go ocieplać.

Zostawić np bez wełny pod dachem i tam sobie będzie wiatr hulał bez konieczności wiercenia dziur na kratki w ścianach

 

Garaż mam ocieplony jak cały budynek, w stropie 20 cm wełny. Wentylacja tylko wywiewna /kratka pod sufitem/.Nawiewnej brak. Suma szczelin w bramie segmentowej zapewne przekracza wymagane 200 cm2 i z powodzeniem zastępuje kratkę. Ocieplenia na gruncie brak. Temperatura w garażu zbliża się do zera przy ok. - 15. Grzejnik wstawiony na zapas opatulony kocem z folia bąbelkową skręcony na przeciw zamarzanie. Ściana dom-garaż 10 cm styropianu. Garaż ogrzewa zamrażarka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobić fotkę?

Przed ociepleniem wyglądało to tak: kanał płaski na zewnętrznej ścianie zakończony na górze czerpnią (jak do rekuperacji). Przy dole tego płaskiego kanału przebicie przez ścianę garażu, a od strony garażu wewnętrznej kratka wentylacyjna kwadratowa.

Wywiew to rura kanalizacyjna poprowadzona na dach i zakończona kominkiem jak do odpowietrzenia kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...