Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja pod klimatyzację - jakie przewody?


Recommended Posts

Cześć forumowicze!

 

W tym roku nie będę montować klimatyzacji, ale potrzebuję przygotować instalację pod nią.

 

Niestety firmy zajmujące się klimą nie są zbyt chętne (w trakcie sezonu) do wykonywania samych przygotowań pod przyszłoroczny montaż :) - stąd wątek na forum.

 

Docelowo planuję zamontować dwie jednostki na dwóch kondygnacjach - jedna będzie o mocy 2,5 kw a druga o mocy 3,5 kw - myślę tutaj o modelu SAMSUNG PREMIUM (AR09KSPDBWKNEU/X)

 

Jednostki zewnętrzne mają być umieszczone na dachu a wszystkie przewody mają być poprowadzone przez komin wentylacyjny. Ze względu na specyfikę umiejscowienia jednostek wewnętrznych będę musiał poprowadzić przewody klimatyzacji przez osobne kominy wentylacyjne.

 

Skropliny mają być odprowadzane na dach, więc zakładam że konieczne będą jeszcze zastosowanie pompki.

 

I tutaj mam do Was pytania:

 

- jakich przewodów zasilających potrzebuję?

- czy przewody zasilające będą podłączone do jednostki zewnętrznej czy wewnętrznej?

- jakich przewodów potrzebuję do czynnika chłodzącego?

- jakich przewodów potrzebuję do odprowadzania skroplin i zasilania pompki?

 

Z góry dzięki za pomoc!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak zrobić że urządzenie wewnętrzne jest niżej niż split na zewnątrz budynku?

 

Na instrukcjach montażu, widziałem żeby od wewnętrznej jednostki po prawej stronie wiercić pod kątem w dół koronkąo średnicy fi65 którędy będą puszczone rurki/kable itd

Choć nie powiem jakby nie trzeba było tego robić pod kątem w dół a można byłoby to dać np pionowo do góry to też byłbym ciekawy takiego rozwiązania (bo sam bym chciał sobie zamontować splita i puścić rury po podłodze strychu nieużytkowego (ale wydaje mi się że w praktyce to się chyba tak nie da)

choć chętnie posłucham praktyków

 

a tak przy okazji działają wam powiadomienia e-mailowe z Muratora? czy od kilku dni nie tylko ja niedostaję powiadomień o odpowiedziach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...