Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Panasonic Aquarea Seria H parametry wszytstkich modeli z nowej serii łącznie z T-CAP


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, proszę mi powiedzieć jak duża różnica jest w modelach G I H 7kw all in one?Widzę u góry ,że doszło tylko pare bajerków? przy okazji można jakoś w tej pompie ustawić automatyczne wygrzewanie posadzki?

 

pozdrawiam Krzysztof.

 

Witam, w magazynie Panasonic Niemcy nie ma już serii G 7kW, cena sterszej serii G była fajna ale niestety ten model już się wyprzedał.

Teraz tylko seria H została.

Więc jak ktoś chce "lodówkę" to seria H, ale proszę pamiętać że jest to rozwiązanie często sporo droższe od opcji z osobnym zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią tylko wczoraj byłem w domu i na panelu głównym włączyłem tygodniówkę która działa i nie wiem jak teraz ona zareaguje gdy włączę weekly timera aby zrobić screena i ponownie wyłączę a na budowę mam 80 km. Boję się że po tej operacji tygodniówka na panelu się wyłączy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w magazynie Panasonic Niemcy nie ma już serii G 7kW, cena sterszej serii G była fajna ale niestety ten model już się wyprzedał.

Teraz tylko seria H została.

Więc jak ktoś chce "lodówkę" to seria H, ale proszę pamiętać że jest to rozwiązanie często sporo droższe od opcji z osobnym zbiornikiem.

 

A w przybliżeniu można poznać cenę tej H ? all in one musi być koniecznie widziałem wersje 7kw SDC za 16tys na alleku u jakiegoś sprzedawcy to chyba cena w miarę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie, bo też się zastanawiałem ile kW grzałki można do tej pompy dać. Bo rozumiem, że grzałka jest w PC i może grzać CO i CWU?

 

Ta grzałeczka w hydroboxie służy tylko do uzupełniania brakującej mocy (w szczególnych sytuacjach) oraz do pomocy przy defroście , a także jako awaryjne źródło ciepła (i z tym mam problem).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w 12kW? Chociaż przy 12kW T-Capie grzałka 9kW raczej by mi się nie przydała.

 

Ta grzałeczka w hydroboxie służy tylko do uzupełniania brakującej mocy (w szczególnych sytuacjach) oraz do pomocy przy defroście , a także jako awaryjne źródło ciepła (i z tym mam problem).

pzdr

O to mi chodziło w sumie. O wspomożenie PC przy -20 i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Zastanawiam się nad zamianą ogrzewania gazowego na pompę ciepła. I zainteresowała mnie Panasonic 9kW Seria H. Cena z montażem na all.. są juz od 15,5k + pewnie jeszcze jakies bufory , pompy obiegowe itp. Proszę o radę czy ta pompa nadawałaby się do mojego domu. Dotychczas moja kotłownia składa się z pieca kondensacyjnego cerapur 13,4 kW, bufora na CWU 110l, pompy cyrkulacyjnej CWU i zawory. Jedyna pompa jaka jest w układzie ogrzewania podlogowego (900m - 9 obwodów) to pompa w piecu.

 

Dom o powierzchni ogrzewanych podłóg prawie 200m2, kubatura 510m3. Z obliczeń wynika, że zapotrzebowanie budynku na energię to 28W/m2 i roczne 9300kWh. Mieszkamy od 3 lat i ogrzewamy piecem kondensacyjnym na gaz płynny. W tym okresie zuzywamy srednio 1900l gazu rocznie co przekłada sie na 3500-4000 PLN. Przykładowa temperatura zasilania to 31 stopni przy TZ -6 i TW 22-23 stopnie. W największe mrozy -18, TZ - była 37 stopni.

 

Ogólnie czy to bedzie dobry wybór i jakie mogą być koszty ogrzewania przy moim zapotrzebowaniu. Mam taryfe G12w. Czy w takim przypadku kotłownia z PC bedzie mogła wykorzystać dotychczasowy zbiornik CWU, co będzie musiało dodatkowo wejść w skład. Czy bufor do podłogówki nie bedzie potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1900 l gazu to około 6000 kWh. Ile to będzie kosztować to musisz sam policzyć. Zasobnika na CWU nie widzę w twojej instalacji chyba że nazywasz go buforem. 110l to może dla 2 osobowej rodziny. Obiegówka w pompie raczej wystarczy. Informacja "Panasonic 9kW Seria H" to stanowczo za mało. Dla przykładu SDC czy T-cap, jedno fazowa czy trój fazowa i.t.d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...