Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Panasonic Aquarea Seria H parametry wszytstkich modeli z nowej serii łącznie z T-CAP


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kiedy będziesz chciał. Jak ustawisz przy -15 to załączy się przy -15 ale tylko wtedy gdy pompa sama nie wydoli. Ustawienie tego parametru oznacza tylko i wyłącznie przyzwolenie na skorzystanie z tej opcji a nie z automatu uruchomienie grzałki. Natomiast przy wyższych temp, (-14 czy -10) grzałka jest wyłaczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNC - jak to jest z tą grzałką, kiedy się załącza w modelu H?

 

Tak, plusfoto ma rację, na początek ustawia się temperaturę poniżej której grzałka może się włączyć, potem trzeba itak ją włączyć w opcjach i finalnie pompa musi przez bodajże 2h nie osoągnąć parametru żeby nawet przy np. 15st.C włączyć grzałkę.

 

Tutaj masz film z funkcjami panelu Panasonic seria H:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanie odnośnie głośności pracy jednostki wewnętrznej pompy ciepła panasonic Mam taki układ w domu ...z sypialni wejście do łazienki (scianka działowa 12cm i drzwi) następnie kotlownia oddzielona od łazienki ścianą 12 cm (suporex) , moje obawy to czy jednostka wewnętrzna wisząca na scianie dzielącej łazienkę z kotłownią bedzie slyszalna w sypialni??? Mam jeszcze kilka mcy zanim zacznę wysyłać zapytania ofertowe ale za 3 tyg wchodzi elektryk później hydraulik i chciałem odpowiednio przygotować kotlownie. Pozostać przy tej ściance czy przenieść na przeciwległą??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję w cichej wiejskiej okolicy tory są w odległości 12km czasem słychać pociąg (w nocy na zewnątrz oczywiście) ale nie o to chodzi. pytam bo widziałem kilka filmików na youtube mam wątpliwości i nie mam możliwości sprawdzenia na żywo, jestem na wczesnym etapie mogę zmienić ustawienie w kotłowni lub nawet przenieść pompę do garażu by miec ciszę w sypialni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wklejaj pół tabelki tylko całą. Wyraźnie dalej jest napisane 3*2,5 przy jednej fazie i 5*2,5 przy trzech. A przy niektórych modelach nawet 3*4 a nawet 3*6

Zalecany przekrój przewodu (zasilanie 1 i 2) mm² 3 x 2,5 / 3 x 2,5 3 x 2,5 / 3x2,5 3 x 4,0 / 3 x 2,5 3 x 4,0 / 3 x 2,5 3 x 4,0 / 3 x 6,0 3 x 6,0 / 3 x 6,0 5 x 2,5 / 5 x 2,5 5 x 2,5 / 5 x 2,5 5 x 2,5 / 5 x 2,5

1/2 oznacza jednostka wew / jednostka zew.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Planuję w swoim przyszłym domu zamontować pompę ciepła Panasonic all in one 7kw. Mam kilka pytań:

1. Jeżeli planuję chłodzić latem czy włączenie tej funkcji przez serwis jest za każdym razem(co sezon)?

2. Czy funkcja chłodzenia nie koliduje z podgrzewaniem wody w zbiorniku cwu?

3. Cz chłodzenie wymaga w systemie glikolu zamiast wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję w swoim przyszłym domu zamontować pompę ciepła Panasonic all in one 7kw. Mam kilka pytań:

1. Jeżeli planuję chłodzić latem czy włączenie tej funkcji przez serwis jest za każdym razem(co sezon)?

2. Czy funkcja chłodzenia nie koliduje z podgrzewaniem wody w zbiorniku cwu?

3. Cz chłodzenie wymaga w systemie glikolu zamiast wody?

 

Już odpowiadam:

1. Jeżeli planuję chłodzić latem czy włączenie tej funkcji przez serwis jest za każdym razem(co sezon)?

Raz przy pierwszym uruchomieniu

 

2. Czy funkcja chłodzenia nie koliduje z podgrzewaniem wody w zbiorniku cwu?

Jak nagrzeje wodę to wtedy przełącza się na chłodzenie

 

3. Cz chłodzenie wymaga w systemie glikolu zamiast wody

Może być sama woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Cz chłodzenie wymaga w systemie glikolu zamiast wody

Może być sama woda.

 

CNC podpowiesz ,odległość od pomy ciepła do klimakonwektora 8 metrów rura pp stabi jaką średnicę zastosować do wody lodowej? ??jestem przed tynkami jeśli nie sprawdzi się chłodzenie podlogówką będę mieć alternatywne źródło chłodu bez prucia scian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...