Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Panasonic Aquarea Seria H parametry wszytstkich modeli z nowej serii łącznie z T-CAP


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

3. Cz chłodzenie wymaga w systemie glikolu zamiast wody

Może być sama woda.

 

CNC podpowiesz ,odległość od pomy ciepła do klimakonwektora 8 metrów rura pp stabi jaką średnicę zastosować do wody lodowej? ??jestem przed tynkami jeśli nie sprawdzi się chłodzenie podlogówką będę mieć alternatywne źródło chłodu bez prucia scian.

 

Może być PP25, ale itak musi być izolacja kauczukowa w ścianie minimum 9mm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Mama Panasa 7HW Seria H, dom nie zamieszkany, wszędzie podłogówka (1600m rur) + dwie drabinki w łazienkach, anhydryt - wygrzewam wylewki. Zaczynałem od 25 Stopni i zwiększałem o 5 st temp zasilania. Jak doszedłem do 40 st. to pompa nie chce dojść do tego poziomu. Max 35 stopni.

Coś nie tak? coś trzeba zmienić w ustawieniach? Zapowietrzona instalacja?

 

Jak włączę ogrzewanie wody to zaraz temp. zasilanai rośnie do zakładanej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama Panasa 7HW Seria H, dom nie zamieszkany, wszędzie podłogówka (1600m rur) + dwie drabinki w łazienkach, anhydryt - wygrzewam wylewki. Zaczynałem od 25 Stopni i zwiększałem o 5 st temp zasilania. Jak doszedłem do 40 st. to pompa nie chce dojść do tego poziomu. Max 35 stopni.

Coś nie tak? coś trzeba zmienić w ustawieniach? Zapowietrzona instalacja?

 

Jak włączę ogrzewanie wody to zaraz temp. zasilanai rośnie do zakładanej temp.

 

To jest dobrze wszystko, po prostu jak podnosisz temp na podłogówkę to moc potrzebna na podgrzanie jest dużo większa i pompa nie daje rady tak od chop. To musi potrwać.

Każda pompa ma granicę do której da radę rozgrzać podłogę i pewnej granicy pop prostu nie przebije, bo podłogówka będzie potrzebowała więcej niż pompa może dać.

 

nie przejmuj się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Panasa, ale oznacza to, że za pomocą tej pompy nie da rady wygrzać podłogówki?

I to jest "tylko" 45C, a jak wygrzewamy do 55C?

No to może grzałka w pompie coś pomoże.

 

da radę, tylko to wymaga czasu, szczególnie jeśli grzejemy grubą wylewkę czy całą płytę fundametową + ściany silikatowe. ja do 40°C moją grzałką 6 kW dochodziłem przez kilka dni ciągłego grzania. a po zamieszkaniu wyszło na to, że przy ciągłym grzaniu wystarczyłaby grzałka 2 kW (przy największych mrozach).

 

po co wygrzewać do 55°C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał że grzeje kilka dni i max 35C. Przy tej temperaturze nie powinno to trwać aż tak długo. Przeciez zaczyna np od 30C i co dwa dni podpijasz o 5C - więc nie powinno być problemu z wygrzaniem. To wszystko.

 

Po co do 55C? Dziwne pytanie. Np. gdy układasz parkiet.

 

Jak nie możesz przebić 35st.C to znaczy że przy tej temperaturze podłogówka potrzebuje 7kW, jak podniesiesz o do 40st.C to podłogówka przy tej wilgotności będzie potrzebować pewnie z 10kW, albo wićej a pompa tyle nie da. Więc musisz uszczelnić chatę, pozamykać okna, itd., wtedy podgrzejesz, tylko że wilgoć nie będzie miała którędy wylecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
hmm ciężko powiedzieć czy działa na grzałkach. Przed sezonem robiono mi mały przegląd instalacji PC i podłowki, powymieniali jakies zaworki, nie wiem czy czegos nie pokopali :/ Pompa niby startuje działa, grzeje powiedzmy do 25 stopni po czym słychać "pikanie" i trach błąd wyskakuje i pompa się zatrzymuje. normalnie jakieś czary mary :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNC mam do ciebie pytanie o twoje aukcje na all.. masz panasa 5kw za ponad 12 tysi i za 13900. Czym one się różnią? Będę mieć dom parterowy 100% podlogówka i bojler. Powiedz mi co poza PC potrzebuje żeby połączyć PC z rozdzielaczem podlogówki (pompka obiegowa tylko?) i bojlerem (druga pompka obiegowa?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNC mam do ciebie pytanie o twoje aukcje na all.. masz panasa 5kw za ponad 12 tysi i za 13900. Czym one się różnią? Będę mieć dom parterowy 100% podlogówka i bojler. Powiedz mi co poza PC potrzebuje żeby połączyć PC z rozdzielaczem podlogówki (pompka obiegowa tylko?) i bojlerem (druga pompka obiegowa?).

 

Ta droższa to był babol, aukcja starej serii niedostępnej.

 

Na początek potrzebujesz dobrać urządzenie, robiłeś OZC lub wynik na cieplowlasciwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiedzie na błąd H70, który wyskakuje u mnie podczas grzania? Pompa działa ze 20 min. po czym wyskakuje error H70 przegrzanie grzałki czy cos podobnego.

 

Co może się dziać i dlaczego? ktoś coś poradzi czy uderzać do serwisu?

 

Wyłącz grzałkę CWU w sterowniku pompy ciepła i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko na cieplowlasciwe robilem i mi wyszlo 3,8kW max. Cwu nie potrzebujemy dużo, bo oboje z żoną po pracy w firmie bierzemy prysznic. Zostają weekendy i córka codziennie. Czyli mówisz, że ta za 12 tysi z hakiem to fajny model? Ile pompek obiegowych potrzebuję? Jedna do podłogówki (9 obiegów po 85m około) i jedna do bojlera? Czy już wbudowane są? Nie licząc rurek miedzianych co jeszcze potrzeba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie ustawień delty t w pompach serii H.

W serii f byla 8 +1k, zmieniając zworkę bylo 3+1k.

Jak to wygląda teraz w serii H?

Jak to się teraz ustawia? Albo się nie ustawia i jest na sztywno?

 

w ustawieniach można sobie zmienić co 1st.C w zakresie chyba od 3 do 10st.c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...