Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Panasonic Aquarea Seria H parametry wszytstkich modeli z nowej serii łącznie z T-CAP


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wygląda na to, że niepotrzebnie skreśliłem pompy powietrzne i zafixowałem się na gruntowej. Ale im więcej o nich czytam tym bardziej się do nich przekonuję...

 

Pomóżcie mi dobrać pompę, a na chwilę obecną nastawiam się na Panasonica, do budynku:

 

- 230m2 podłóg

- 550m3 kubatury

- obciązenie cieple 5.6kW

- 6900kWh zapotrzebowanie cieplne

- WM

- 100% podłogówka + 2 drabinki

- rodzina 2+1 z planami na 2+2

 

Przyglądam się katalogowi Panasa i wpadła mi w oko Aquera H High Performance 9kW (KIT-WC09H3E8). Dobry to wybór?

 

CNC, ile byś sobie zażyczył za nią + zasobnik wraz z montażem w Mielcu na wiosnę przyszłego roku (priv)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że niepotrzebnie skreśliłem pompy powietrzne i zafixowałem się na gruntowej. Ale im więcej o nich czytam tym bardziej się do nich przekonuję...

 

Pomóżcie mi dobrać pompę, a na chwilę obecną nastawiam się na Panasonica, do budynku:

 

- 230m2 podłóg

- 550m3 kubatury

- obciązenie cieple 5.6kW

- 6900kWh zapotrzebowanie cieplne

- WM

- 100% podłogówka + 2 drabinki

- rodzina 2+1 z planami na 2+2

 

Przyglądam się katalogowi Panasa i wpadła mi w oko Aquera H High Performance 9kW (KIT-WC09H3E8). Dobry to wybór?

 

CNC, ile byś sobie zażyczył za nią + zasobnik wraz z montażem w Mielcu na wiosnę przyszłego roku (priv)?

 

Hej, nigdy nie montowałem WC09H3E5 na ponad 180m2, musiałbyś być bardzo pewny swojego zapotrzebowania na ciepło.

jak masz 5,6kW to powiedz mi jeszcze dla jakiej temp wewnętrznej i zewnętrznej było to liczone.

Powiedz też proszę czy CWU było doliczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZC liczone dla -20C/7.6C i CWU nie było doliczone. Bezpiecznym założeniem będzie 500kWh/os/rok?

 

Aha, OZC liczone przez Asolta o ile ma to znaczenie. Od momentu obliczeń kilka szczegółów się zmieniło np. ciut więcej ciut lepszej wełny na dachu + dosłownie teraz zauważyłem, że dodali o jedno okno (230x180, więc duże) za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.6C to średnia roczna zewnętrzna.

 

A niby dlaczego nie będzie się dało grzać akumulacyjnie wylewką? Od cholery tego anhydrytu tam będzie...

 

A no dlatego że zakładając źródło o mocy 5,5kW to przy -20 bedzie ono musiało chodzić na pełnej mocy aby uzupełnić straty przez 24 h/dobę. A gdzie CWU? Przy tym OZC ta pompa będzie na styk przy - 10. Przy niższej nawet istnieje ryzyko załaczenia grzałek. Jak chcesz akumuluwać ciepło i korzystać z 2 taryfy to musisz zainstalować źródło które dostarczy potrzebna energię w ciągu 10 - 12 godzin. W tym układzie bez 9kW się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybierał jeśli chodzi o Panasa pomiędzy 9 kW 3 fazy a 9 kW t- cap

Powierzchnia grzewcza; 230 m2,

Moc cieplna budynku; 5635 W ;

Zapotrzebowanie na ciepło; 6896 kWh/rok.

Ale nic nie wiemy jakie możliwości są budynku, aby przyjąć ok.90 kWh w ciągu 10 h. Jaka grubość wylewki, z czego to wylewka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewka jak wylewka, czy to będzie 6-8cm betonu czy 5 anhydrytu chyba nie ma aż takiego znaczenia? Tak czy tak te kilkadziesiąt ton betonu będzie trzymać, że hoohooooo...

 

 

 

A no dlatego że zakładając źródło o mocy 5,5kW to przy -20 bedzie ono musiało chodzić na pełnej mocy aby uzupełnić straty przez 24 h/dobę. A gdzie CWU? Przy tym OZC ta pompa będzie na styk przy - 10. Przy niższej nawet istnieje ryzyko załaczenia grzałek. Jak chcesz akumuluwać ciepło i korzystać z 2 taryfy to musisz zainstalować źródło które dostarczy potrzebna energię w ciągu 10 - 12 godzin. W tym układzie bez 9kW się nie obejdzie.

 

Od samego początku piszę o 9kW, jedynie co to się nad modelem zastanawiałem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy chyba mały zgrzyt. Trzeci raz wywaliło H20. Po resecie pochodzi 2-3 dni i ponownie. Coś mi się zdaje że pompa wodna albo płytka sterująca do wymiany. W czwartek będzie serwis to się zobaczy.

No i przyczyną może okazać się całkiem prozaiczna. Możliwe że styki na pinach przy kabelkach się lekko rozjechały. Ale zobaczymy - niech się z tydzień, dwa przetestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewka jak wylewka, czy to będzie 6-8cm betonu czy 5 anhydrytu chyba nie ma aż takiego znaczenia? Tak czy tak te kilkadziesiąt ton betonu będzie trzymać, że hoohooooo...

 

 

 

 

 

Od samego początku piszę o 9kW, jedynie co to się nad modelem zastanawiałem :cool:

 

5 anhydrytu a 8 betonu to prawie 50% różnicy. Teraz wolałbym odjąć 1cm styropianu a dołożyć do wylewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewka jak wylewka, czy to będzie 6-8cm betonu czy 5 anhydrytu chyba nie ma aż takiego znaczenia? Tak czy tak te kilkadziesiąt ton betonu będzie trzymać, że hoohooooo...

 

 

 

 

 

Od samego początku piszę o 9kW, jedynie co to się nad modelem zastanawiałem :cool:

 

Te materiały mają zupełnie inna akumulację, nie mozna przyjąć że 5 cm, betonu to to samo co 10cm, anhydrytu.

 

Swoją drogą anhydryt to mało naturalny związek, tak samo naturalny co azbest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.6C to średnia roczna zewnętrzna.

 

A niby dlaczego nie będzie się dało grzać akumulacyjnie wylewką? Od cholery tego anhydrytu tam będzie...

 

Jak jest anhydryt to G12w na zbyt wiele się nie zda.

Będzie lepiej niż normalna taryfa ale anhydryt bardzo słabo akumuluje, i trzeba grzać całą dobę delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest anhydryt to G12w na zbyt wiele się nie zda.

Będzie lepiej niż normalna taryfa ale anhydryt bardzo słabo akumuluje, i trzeba grzać całą dobę delikatnie.

 

Nie tak szybko. Zależy co jest pod anchydrtem czyli konstrukcja podłogi. U mnie podłogówka jest zalana anhydrytem ale bezpośrednio pod nim mam 25 cm betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...