Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Panasonic Aquarea Seria H parametry wszytstkich modeli z nowej serii łącznie z T-CAP


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

też tak mam. xps + 25 cm płyta fundamentowa + rurki w 6-7 cm betonu. do tego silikat. dzięki temu mam bardzo niskotemperaturowy bufor, a ogrzewanie o mocy stałej 6 kW nigdy nie taktuje. sterowanie za pomocą termostatu. dom wg OZC potrzebuje 3,2 kW, w praktyce przy temperaturze wewnątrz 22°C do tej pory nie było trzeba więcej niż około 2 kW (średniodobowo).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ostatnio zamontowane dodatkowy licznik (Stary analogowy który ma ponad 30lat ale to się chyba na psuje) i licznik dodatkowy pokazuje mi około 10% większe zużycie niż ten na sterowniki pompy. Ten z pompy nie mierzy pomp obiegowych ale one ciągną około 35w więc nie wiele. Czy wasze liczniki wPC też zanizaja zużycie? Edytowane przez marcin_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dwa pytania dotyczące modułu internetowego CZ-TAW1 i może ktoś się orientuje, czy moduł ten umożliwia zmianę krzywej grzewczej, czy tylko edycję harmonogramu tygodniowego? Drugie pytanie, to szukałem trochę po internecie opisu możliwości tego modułu i wszędzie jest to dość enigmatycznie opisane. Wspomina się o podziale na konto użytkownika i instalatora. Czy ktoś wie, czy rzeczywiście tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamontowane dodatkowy licznik (Stary analogowy który ma ponad 30lat ale to się chyba na psuje) i licznik dodatkowy pokazuje mi około 10% większe zużycie niż ten na sterowniki pompy. Ten z pompy nie mierzy pomp obiegowych ale one ciągną około 35w więc nie wiele. Czy wasze liczniki wPC też zanizaja zużycie?

Grzeję od dwóch miesięcy i u mnie różnica wynosi ok 4%- PC pokazuje o te 4 % mniejsze zużycie niż podlicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem licznik podpinając za nim drugi licznik i oba liczniki pokazują to samo wiec liczniki są ok. Znalazłem w instrukcji że PC ciepła liczy pobór kWh z założeniem że w instalacji jest 230V a u mnie podczas pracy PC jest tylko 220V...ale to jest 5% mniej a zaniża pomiar ponad 10%. Wiec to może celowo zaniża żeby użytkownik się bardziej cieszył ze zużycia prądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam dwa pytania dotyczące modułu internetowego CZ-TAW1 i może ktoś się orientuje, czy moduł ten umożliwia zmianę krzywej grzewczej, czy tylko edycję harmonogramu tygodniowego? Drugie pytanie, to szukałem trochę po internecie opisu możliwości tego modułu i wszędzie jest to dość enigmatycznie opisane. Wspomina się o podziale na konto użytkownika i instalatora. Czy ktoś wie, czy rzeczywiście tak jest?

 

Nie nie można. Możesz jedynie skorygować ją o +/- 5 stopni ale robisz to dla całej krzywej.

 

P.S A tak szczerze mówiąc to wziąłem go tylko dlatego że była promocja w momencie instalacji mojej pompy. W/g mnie jest to zabawka dla niekumatych i nierozgarnięntych. Za te pieniądze spodziewałem się czegoś mądrzejszego.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie można. Możesz jedynie skorygować ją o +/- 5 stopni ale robisz to dla całej krzywej.

 

P.S A tak szczerze mówiąc to wziąłem go tylko dlatego że była promocja w momencie instalacji mojej pompy. W/g mnie jest to zabawka dla niekumatych i nierozgarnięntych. Za te pieniądze spodziewałem się czegoś mądrzejszego.

 

 

Zgadzam się, pod warunkiem, że masz już wszystko ogarnięte i jesteś na miejscu. Ja w tej chwili bywam na budowie raz na dwa / trzy tygodnie i używałbym tego jako monitoring + możliwość prostych korekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, pod warunkiem, że masz już wszystko ogarnięte i jesteś na miejscu. Ja w tej chwili bywam na budowie raz na dwa / trzy tygodnie i używałbym tego jako monitoring + możliwość prostych korekt.

 

A to tak samo jak ja. Tyle że bywam częściej i we wszystkie wykędy. Po za tym oprogramowanie ma trochę wad i niedoróbek. Jak chcesz tym pogadać to zadzwoń. 601 212 591.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Panowie czy to prawda, że pompy Panasonica od produkcji 2018 będą przychodzić bez odczynnika, więc trzeba będzie za niego zapłacić osobno?

 

puki będzie czynnik R410 to będą pełne.

Problem jest z czynnikiem R32 który jest oznaczony jako palny i ze względu to jak powinno się transportować czynniki palne może być problem z nabijaniem ich w fabryce i transportem do Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...