Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Panasonic Aquarea Seria H parametry wszytstkich modeli z nowej serii łącznie z T-CAP


CNC_POMPY_CIEPLA

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 226
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A wiesz może kiedy to nastąpi. Tzn do kiedy można pompę zamówić jeszcze z odczynnikiem?

 

Swoja drogą wysłałam do Ciebie maila CNC ;)

 

Spokojnie to jeszcze długo zanim to nastąpi.

O R32 na razie nic nie słychać, więc jeszcze długo...

 

podeślij mi na priv swojego miela, sprawdzę bo raczej na wszystko już odpisałem, może gdzieś się zespamowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Proszę o podpowiedź , czy jest konieczne zastosowanie zasobnika buforowego przy pompie T-CAP (SXC09H3E8 – WH-UX09HE8 ) dom 120 m2 , z użytkowym poddaszem 100% wylewki anhydrytowej , zasobnik do c.w.u. 300 L fisch 15S o pow. wymiany 3,4m

 

Teoretycznie :

-masz nie dużą powierzchnię domu

-modele H mają samo dopasowującą się pompę obiegową

Raczej nie trzeba bufora/sprzęgła-chyba ,że masz jakieś mega opory hydrauliczne.

A co Ci powiedział instalator nt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź , czy jest konieczne zastosowanie zasobnika buforowego przy pompie T-CAP (SXC09H3E8 – WH-UX09HE8 ) dom 120 m2 , z użytkowym poddaszem 100% wylewki anhydrytowej , zasobnik do c.w.u. 300 L fisch 15S o pow. wymiany 3,4m

A masz ogrzewanie tylko podłogowe czy mieszane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość Mam w podłogówce , dodatkowo jest w łazience na górze mały grzejnik drabinkowy na skarpetki , w każdym pokoju jest sterownik , i siłowniki na rozdzielaczach

W tym układzie raczej bez bufora tego nie ugryziesz. Chyba że zrezygnujesz z tych sterowników i siłowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Dałeś ciała ze sterownikami w każdym pomieszczeniu to nie dość,że to już kosztowało to musisz jeszcze wpakować nowy osprzęt i bufor.

I jeszcze anhydryt...

Masakra jak ludzie nie myślą i wyrzucają kasę w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Krytykować to ja wiem ,że każdy potrafi , ale żeby coś doradzić to już gorzej , jaki osprzęt i czy faktycznie bufor jest potrzebny , skoro piszesz dałem ciała to przynajmnie może jakaś konstruktywna odpowiedz ???

Gdybyś zadał sobie trochę trudu i poczytal PRZED to byś głupoty nie zrobił.

Pompy mają ustalony minimalny przepływ gdzie jak takowy będzie to występuje błąd i pompa się wyłącza. Sterowniki odcinajac grzanie odcinają pętle i siłą rzeczy zmniejszają przepływ i może wystąpić błąd. Do równoważenia przepływu potrzebne jest takie sprzęgło.

A jak tak to i dodatkowa pompka obiegowa czyli nie potrzebne koszty.

 

A sterowniki możesz wyrzucić bo na reakcję temp.w pomieszczeniu nawet o 0,5st.C będziesz czekał kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewnisz na 2-3 pętlach przepływ 1500l/h?

W 9 T-capa wersja H wywala gdy przepływ spadnie poniżej 12 l/min a to około 700 l/h. 1500 dla tej pompy to wartość nominalna. Ale i tak na 3 pętlach może być kłopot z osiągnięciem takiego przepływu. Obawiam się też że sprzęgło 20 - 30l też będzie w tym układzie za małe ale to tylko moje zdanie.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.

 

Wyskoczył mi błąd H20. Z tego co wyczytałem na forum to: H20 - kod usterki dla nieprawidłowej praca pompy wodnej. Powinienem to zgłosić w serwisie, bo słyszałem że były usterki płyty głównej w takich przypadkach. Po wyłączeniu zasilania pompa pracuje normalnie.

 

syf w wodzie, kiepska jakość wody powoduje złą pracę pompy obiegowej.

Skończy się tym ze przyjedzie serwisant i wyczyści pompę obiegową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...