Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Studia


CrazyGirl

Recommended Posts

Witam! CrazyGirl zapraszam Cię z tego miejsca do zapoznania się z ofertą studiów II stopnia w oddziałach Wyższej Szkole Bankowej. W naszych oddziałach możesz kontynuować studia na kierunku Zarządzanie lub wybrać zupełnie inny kierunek. Ofertę dostępnych kierunków odnajdziesz na naszej stronie internetowej wsb.pl/kandydaci/studia-ii-stopnia Studia magisterskie możesz podjąć w normalnym trybie, w połączeniu wraz z studiami podyplomowymi oraz w systemie online. Dodam też, że do 15 lipca można skorzystać z promocji i zyskać darmowe wpisowe oraz obniżone czesne już od 235zł miesięcznie (zamiast 260zł) w zależności od wybranego oddziału naszej uczelni.

 

Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki

Online Ekspert WSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne pytanie. Generalnie każdy powinien chyba dojść do tego sam. To nie jest liceum gdzie idziesz 'za opinią znajomych'. Zarządzanie wybrałaś pewnie, bo nie byłaś pewna co chcesz robić (mówię z doświadczenia), teraz jest ten moment gdy robisz rachunek sumienia i określasz co lubisz robić i czy da się z tego robić pieniądze. Przemyśl to w ten sposób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Nie byłbym sobą gdybym nie polecił studiów poza granicami tego kraju.

 

 

Faktem jest że osoba ktora ma na przykład niemiecki dyplom nie robi na pracodawcach aż tak wielkiego wrażenia jak choćby 10 lat temu, ale nadal na przykład niemiecki dyplom jest czymś WOW.

Wrażenie robi sam fakt ze potencjalny kandydat zrobił cos więcej dla siebie i dla stanu swoje wiedzy i doświadczenia niz ponad 90 % innych polskich maturzystów.,

 

Gdybym był dzisiejszym maturzystą skoncentrował bym się od razu a nie po kilku latach studiów w PL tylko i wyłącznie na uczelniach - z racji mojej znajomości języka - niemieckich lub austriackich.

 

 

Dla osób znających niemiecki osobiście mogę polecić studia na IHI w Zittau. https://tu-dresden.de/ihi-zittau

Jest to uczelnia zarówno dla tych ktorzy doskonale znaja niemiecki jak i dla tych których cheć studiowania na niemeickiej uczelni jest wieksza niz ich znajomośc niemieckiego. Dla tych ostatnich organizowany jest BARDZO INTENSYWNY kurs niemieckiego (https://tu-dresden.de/ihi-zittau/studium/beratung-und-service/sprachkurse-dsh#section-1)

Kilka lat temu gdy brałem udział w tym kursie było to 5 - 6 godzin niemieckiego dzień w dzien od poniedziałku do piątku. Po kilku dniach takiego szkolenia naprawde zaczyna sie nie tyle mówić ale i myśleć po niemiecku.

 

Jeśli chodzi o kierunki studiów myslę , że każdy znajdize tam cos dla siebie. Są tam zarówno kierunki humanistyczne, ekonomicnze, jak i te bardziej techniczne.

https://tu-dresden.de/ihi-zittau/studium/studienangebot

 

 

Patrząc z perspektywy czasu - dla mnie - była to wspaniała przygoda.. Nie pisze tu głownie o studiach.. ale takze od praktyce w jednym z koncernów niemeickich, ktora to praktyka - w czasach gdy ja studiowałem - była wliczona w ciąg studiów i była obowiązkiem. A co najciekawsze- nie było żadnych problemów ze znalezieniem miejsca na PŁATNĄ PRAKTYKĘ. Płatna praktyka w Polsce to chyba wciaz zjawisko tak "częste" jak opady gradu na Saharze.

Sam bylem na kilku rozmowach o praktykę w róznych firmach od Stuttgartu przez Essen na Berlinie skończywszy plus kilka rozmów telefonicznych. Krótko mówiąc - było w czym wybierać.

 

 

Co wam będę mówił... to trzeba przeżyć...

 

 

 

 

Po zakończeniu studiów w Zittau byłem już tam kilka razy

 

wspominając zarówno same studia,

https://www.youtube.com/watch?v=ontpN8LLhmI

 

imprezy w D-Keller, koncerty i imprezy na rynku Zittau,

 

wycieczki po okolicy w tym do puktu złaczenia trzech granic

 

wycieczki kolejka wąskotorową

 

do Oybin

https://www.youtube.com/watch?v=4AQMKnXhhOY

 

weekendowe wycieczki pieszo, rowerem lub kolejką do czeskiego Hradka

 

spacery piechotą lub wyjazdy kolejka lub też rowerowe do polskiego Porajowa

 

 

 

W przypadku pytań - piszcie na priv.

 

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 4 months później...
  • 3 weeks później...
Również sądzę że studia teraz są nie wiele warte. Prosty przykład którego jestem świadkiem, chłopak po zawodówce zarabia między 5 a 6 tys miesięcznie. I całkiem dobrze mu się żyje. Inny po studiach nigdzie nie może znaleźć pracy (kierunek był wybrany jako uważany za przyszłościowy) i co najwyżej może frytki u donalda nakładać. Wnioski nasuwają się same, za dużo ludzi "wysoko" wykształconych jest w naszym kraju a brakuje tych z wyuczonym konkretnym zawodem, z fachem w ręku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...