Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkrętarka i moment obrotowy oraz takie tam


Recommended Posts

Witam,

Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego witam wszystkich.

Niedawno padła mi stara wkrętarka (a przynajmniej wszystko na to wskazuje) zakupiona w Tesco jakiej 15 lat temu - z udarem, aku 18V.

Nie używam takich sprzętów zawodowo a do użytku domowego i to też raz na jakiś czas. Dlatego wpadła mi w oko taka sztuka która ma być dostępna w Biedronce http://www.biedronka.pl/pl/product,id,24254,name,wiertarko-wkretarka.

Z ustaleń wyszło, że jest maks moment to 14,5 Nm oraz aku Li-Jon 10,8V. Pewnie właśnie ze względu na niskie napięcie nie ma dużej mocy.

Ta stara nieraz mnie zadziwiła pozytywnie jak wkręcałem śruby różne. Zastanawiam się czy te 14,5 to dużo czy raczej nie. Pewnie nieraz będę musiał jakieś śruby wkręcić w kołki w ścianach czy w deski itp. Podejrzewam, że jak będą jakieś bardzo grube i duże to pewnie użyję starej Celmy na 230V :)

Jakie jest Wasze zdanie ? A może już ktoś miał taki sprzęt?

PS. Jeszcze rozważałem zakup tej wyrzynarki z tej ofert bo moja stara też padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Co do oferty Biedronkowej to nie wiem. Jako zaradna pani domu mogę z ręką na sercu polecić wiertarko-wkrętarkę Beck&Lorenz, do okazjonalnego użytku domowego całkowicie wystarczy (w końcu nie skręcam codziennie) 14,4V, 1.3 Ah, 16Nm. Litowo-jonowa, a przez to lżejsza. 139 zł na Allegro albo stówa więcej w Auchan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...