Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja mechaniczna a wkład z gilotyną


Rex_Kos

Recommended Posts

Witam,

 

Jestem na etapie poszukiwania wkładu kominka do domu z wentylacją mechaniczną.

Zapytałem jednego z producentów jakie poleca ze swojej oferty.

 

Dostałem listę ale z zastrzeżeniem, żeby pominąć te z gilotyną.

Podobno może po pewnym czasie pojawić się problem ze szczelnością pomiędzy ramą a uszczelką.

 

Jakie są Wasze doświadczenia?

Czy to dotyczy wszystkich producentów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadia 12 / nadia 14 dedykowane do rekuperacji. uczciwie trzeba jednak przyznać, że wkład gilotynowy jest zawsze minimalnie mniej szczelny od tradycyjnego, choćby miał i 7-krotny klik domykajacy.

trzeba też zauważyć , że wpływu na reku nie ma to żadnego, chyba, że jest to pewien producent, który swoje gilotyny "zapomniał " wyposażyć w jakąkolwiek uszczelkę . może to od niego dostałeś owe zastrzeżenia co do szczelnosci ?

jego nazwa zaczyna się na pierwszą literę alfabetu ?

Dzięki za odpowiedź.

 

Chciałbym jednak aby wkład zmieścił się w 5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

jego nazwa zaczyna się na pierwszą literę alfabetu ?

k(...).pl

 

To sobie odpuść gilotynę...

Ok. Nie upieram się przy tym rozwiązaniu.

Próbuję się zorientować co uczciwego można kupić za taką kwotę.

Czy możesz polecić jakiś wkład z szybą w kształcie L bez gilotyny mieszczący się w 5 tys.?

 

Druga prośba - czy możesz mi podpowiedzieć wkład Spartherma (z gilotyną i szybą w kształcie L), który polecasz, a najbliższy kwocie 5 tys.?

Sprawdzę, czy różnica będzie do przeskoczenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy wkładach bez gilotyny, ciężko się zmieścić w 5000, chcąc mieć jakoś...;) . Hajduk? W Unico, Robirenie też bywa jakościowo, ale chyba Hajduk...Nie wiem jak Romotop cenowo wypada?

 

Z tym Sparthermem dajmy sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na k.pl to niemal wszystkie są do 5 tys.

odwiedz kilka konkurencyjnych salonów, zbadaj hajduka unico i kratki.

będziesz wiedział nieco więcej

k(...).pl

 

 

Ok. Nie upieram się przy tym rozwiązaniu.

Próbuję się zorientować co uczciwego można kupić za taką kwotę.

Czy możesz polecić jakiś wkład z szybą w kształcie L bez gilotyny mieszczący się w 5 tys.?

 

Druga prośba - czy możesz mi podpowiedzieć wkład Spartherma (z gilotyną i szybą w kształcie L), który polecasz, a najbliższy kwocie 5 tys.?

Sprawdzę, czy różnica będzie do przeskoczenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja mam hajduka volcano 2ph, narozny z gilotyna i wg producenta nadaje sie do wm. Generalnie jestem zadowlony, tylko jeden szczegol mnie denerwuje. Te jezyczki ktorymi otwiera i zamyka sie doplyw powietrza sa tak zamontowane ze rysuje korpus, porobily sie takie wytarte kolka :/ u rodzicow w sparthermie tego nie ma, sa minimalnie nad korpusem i nic sie nie rysuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.... literka h jest poza budżetem ;-)

 

Te jezyczki ktorymi otwiera i zamyka sie doplyw powietrza sa tak zamontowane ze rysuje korpus, porobily sie takie wytarte kolka :/

Jutro będę oglądał wersję smart (akurat u przedstawiciela "wulkany" wyszły). Zobaczę jak to wygląda w tym modelu.

 

Dzięki za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...