Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak prawidłowo pomalować płyty g-k


Rafal111

Recommended Posts

Po 5 latach przyszła pora na zmianę koloru. Córka zerwała naklejki ze ścian i jest trochę dziur. Do tego obiecałem sobie że poprawię gipsówki po "fachowcach" czyli wyrównam i dopiero pomaluję. Jak to wykonać poprawnie? Stara farba dobrze się trzyma. Zagruntować i pociągnąć gipsem po całości? Kilka razy przy malowaniu odpadał mi gips z miejsc gdzie było cieniutko położone. Po gipsowaniu gruntowałem i wtedy też już czasem gips odpadał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 latach przyszła pora na zmianę koloru. Córka zerwała naklejki ze ścian i jest trochę dziur. Do tego obiecałem sobie że poprawię gipsówki po "fachowcach" czyli wyrównam i dopiero pomaluję. Jak to wykonać poprawnie? Stara farba dobrze się trzyma. Zagruntować i pociągnąć gipsem po całości? Kilka razy przy malowaniu odpadał mi gips z miejsc gdzie było cieniutko położone. Po gipsowaniu gruntowałem i wtedy też już czasem gips odpadał.

 

Gdy w pokoju córek zerwałam naklejki ze scian, też odeszło z farbą i był widoczny uskok. Zaszpachlowałam gotową masa szpachlową, a po wyschnięciu delikatnie przeszlifowałam drobnoziarnistym papierem sciernym. Później zagruntowałam gruntem akrylowym.Po wyschnięciu - malowanie. Nie ma śladu.

 

Jak stara farba dobrze się trzyma, to nie ma co po całości gipsować. No chyba, ze rzeczywoiście ten gips Ci wszedzie odpada. A płyty g-k były gruntowane przed gipsowaniem/malowaniem? Moze to jest przyczyna? Nie powinien gips odpadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...