Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Deska barlinecka na klej czy pływająca


koperek79

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

Przymierzam się do układania w nowo wybudowanym domu deski barlineckiej którą już zakupiłem.

http://www.barlinek.com.pl/pl/D%C4%85b-Askania-Piccolo,244,p

Podłoga będzie układana w salonie. Na całej powierzchni jest wodne ogrzewanie podłogowe. Wylewka jest zrobiona z jastrychu anhydrytowego.

W związku z powyższym mam 2 pytania:

1. Czy lepiej układać na klej czy też jako podłogę pływającą. Nie ukrywam że łatwiej byłoby jako pływającą tym bardziej, że nigdy nie kładłem podłogi na klej.

Jeżeli na klej to jaki klej proponujecie, jeżeli jako podłogę pływającą to jakie podkłady. Znalazłem coś takiego: http://www.arbiton.com/produkty/podklady-podlogowe/35-multiprotec-1000

2. Czy konieczne jest wygrzanie podłogi? Ogrzewanie podłogowe działało przez całą zimę, teraz jest wyłączone. Czy jest zagrożenie, że jakaś wilgoć cząstkowa mogła zostać w podłodze?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę nic odkrywczego, ale sprawdź, jaki rodzaj kleju sugeruje producent deski. I taki kup. Podobnie z wilgotnością podłoża. Można zlecić jakiejś firmie wykonanie pomiaru wilgotności.

A po to to wszystko, żeby producent nie miał podstaw do ewentualnego odrzucenia reklamacji.

Ja też mam deskę barlinecką, ale bez ogrzewania podłogowego. Zdecydowanie polecam podłogę klejoną, a nie pływającą. Jeśli się jednak zdecydujesz na podłogę pływającą, to musisz pamiętać o doborze odpowiedniego podkładu (takiego, co dobrze przewodzi ciepło). Czyli żadne korki i pianki, a raczej tektura. Tylko znów: co sugeruje producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Przymierzam się do układania w nowo wybudowanym domu deski barlineckiej którą już zakupiłem.

http://www.barlinek.com.pl/pl/D%C4%85b-Askania-Piccolo,244,p

Podłoga będzie układana w salonie. Na całej powierzchni jest wodne ogrzewanie podłogowe. Wylewka jest zrobiona z jastrychu anhydrytowego.

W związku z powyższym mam 2 pytania:

1. Czy lepiej układać na klej czy też jako podłogę pływającą. Nie ukrywam że łatwiej byłoby jako pływającą tym bardziej, że nigdy nie kładłem podłogi na klej.

Jeżeli na klej to jaki klej proponujecie, jeżeli jako podłogę pływającą to jakie podkłady. Znalazłem coś takiego: http://www.arbiton.com/produkty/podklady-podlogowe/35-multiprotec-1000

2. Czy konieczne jest wygrzanie podłogi? Ogrzewanie podłogowe działało przez całą zimę, teraz jest wyłączone. Czy jest zagrożenie, że jakaś wilgoć cząstkowa mogła zostać w podłodze?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i porady.

Podłoże należy zmierzyć na wilgotność resztkową i to w kilku miejscach, zależnie od wielkości powierzchni. Wilgotność podłożą anhydrytowego powinna mieć wilgotność poniżej 0,3%. Przy 0,3% należy wygrzać. Polecam pomiar przyrządem firmy DNS-Denzel. Jakie spoiwo anhydrytowe zastosowano?

Sugerowanie kleju przez producenta polega jedynie na dodatkowym zarobku ze sprzedaży kleju, który i tak jest produkowany przez inną firmę. Jeżeli podłoże jest po zeszlifowaniu warstwy wierzchniej (powinno być widać kruszywo) jest twarde (próba rysikowa lub młotkowa lub szczotkowa etc) to polecam klej jak dla laika poliuretan jednoskładnikowy np. firmy renova o nazwie msp 400 lub 300, polski i bardzo dobry. Łatwo usuwają się wszelkie plamy po kleju z powierzchni desek. W przypadku 2K poliuretanu możesz sobie narobić kłopotów. Przy tym kleju musisz natychmiast usuwać wszelkie ślady po kleju inaczej będziesz musiał przeszlifować całą powierzchnię w celu usunięcia utwardzonych plam. Producent nie ma prawa zrzucać winy na zastosowanie innego kleju, niż przez niego polecany o ile przyczyną problemów z podłogą jest inne źródło, niż klej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...