Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"ANDROMEDA I" - tymi ręcami w miarę umiejetności i czasu.


Recommended Posts

Bez odpadów wychodzi Ci 1600zł, ale pewnie to już wiesz.

 

Dostałem ofertę na wylewki na wiosnę: 11zł/m2 robocizny. Policzyłem, że

 

230 x 11 = 2530

piasek = ~800

cement 4t = ~1500

________________

całość = 4830 / 230m2 = 21zł/m2

 

 

Dobra li to cena? Od ekipy, którą polecił mi dekarz mówiąc, że równiejszych wylewek półsuchych w życiu nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bez odpadów wychodzi Ci 1600zł, ale pewnie to już wiesz. .

 

No 1700 najtaniej z Leroy wyszło. :)

 

Sprawdzę jeszcze 22 musze się dowiedzieć jakie odstępy między jętkami ma znajomy :)

 

Co myślicie żeby podnieść o 5cm podłogę wtedy więcje wełny wejdzie aby ociepić sufit na poddaszu (w najwyższym punkcie na strychu mam 197cm wysokości) ?

Zdjęcie poglądowe:

 

20170324_141152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz miejsca teraz? Bo u mnie jest 20cm, ale chyba dam miedzy krokwiami do samego szczytu, więc sam strych (skosy) też będzie miał 15cm wełny. Jedyne co to wyłaz dachowy będę musiał docieplić, bo jest najzwyklejszy Fakro.

 

A tak poza tym to wczoraj dłubałem na strychu i wyłaz od środka cały mokry - znak, że więźba i podłoga schną :cool: zostawiałem go w pozycji uchylonej, niech się wietrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzę się, a jak człowiek się nudzi to zaczyna kombinować... I zacząłem kombinować dlaczego uparłem się na rekuperator w pomieszczeniu gospodarczym zamiast na stryszku? Stryszek będzie ocieplony, a do tego mogę zrobić skrzynię na reku z pozostałości szarego styro z elewacji.

 

Jakie są argumenty za rekuperatorem w domu, a na strychu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na strychu będziesz miał łatwiejsza instalację (tanszą bo mniej grubych rur). Dajesz tylko po jednym rozdzielaczu. Kolejny plus to brak zajętego miejsca w kotłowni.

 

Z minusów, wymiana filtrów wymaga wchodzenia na strych, w piętrówce strych jest chyba blizej sypialni niż kotłownia i może być słychać reku (a moze wełna nie pozwoli, chociaż wibracje jeśli wystąpią to cała więźba je może przenosić) no i skroplinh... trzeba je odprowadzić (moze do pionów odpowietrzających?) To takie moje przemyslenia, a jakie są Twoje?

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozeco to wcale nie jest jakoś dużo tych skroplin? Moze duze wiadro podstawisz i raz w roku je wymienisz albo latem odparuje samo? A moze wywal cienki wężyk gdzieś na dach czy zupełnie daleko aż do pionu kanalizacji czy nawet przez dach do rynny małą dziureczka na mały węzyk... tyle, ze zamarznie i po odbiorze skroplin :/

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś coś jeszcze o reku na strychu, to śmiało...

 

A tymczasem borem lasem... wpadły mi w oko pompy ciepła Dimplex, na które trafiłem szukając kominka elektrycznego... wiem wiem, herezja. Ale czysta. Tania w instalacji i użytkowaniu. Bez składu opału. Bez popiołu. Z trzaskającymi polanami w wersji mp3 :rolleyes:

 

Pompy: wersja powietrzna z inwerterem o mocy chyba 5.6-9kW kosztuje jakoś 18-19kPLN na 8%VAT. Do tego 2k montaż (zakładam tyle, bo tak jest z Panasonicami). Wychodzi nowoczesna pompa za 20kPLN. Zbliżony Panasonic bardziej w granicach 26kPLN.

 

Czy z tymi pompami jest coś nie tak, że nie są popularne na forum? Kilka wątków jest, ale starawych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile się faktycznie tych skroplin gromadzi? Może to nie jest taki duży problem, jak mi się wydaje?

 

gromadzi się dużo ;) też myślałem że mało, podstawię wiaderko i wyleję co jakiś czas, bo mi się nie chciało wykuwać podejścia w ścianie. Teraz wiem że do był błąd i musze jechać rurkami po ścianie. W ciągu roku to jest pare wiader 25l. Odpływ skroplin na strychu zawsze mozna zaizolować, spadek 0,5% wystarczy. Pamiętajcie o syfonie jeżeli będziecie się podpinać do kanalizacji !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie tak pomyslało, że to dało by się policzyć albo oszacować. Pewnie z duzym bledem ale mozna by założyć o ile % zmniejsza sie wilgotność przez reku oraz ile tego powietrza sie tam przemieszcza... tylko po co skoro naoczni świadkowie wiedzą, ze są to wiadra wody czyli bliżej 100 niz 10 litrów.

A pytanie, masz komin dla ewentualnego kominka? A w miejscu owego kominka przypadkiem jakaś kanalizacja na skropliny/ kondensat? Reszte dopowiedź sobie sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to more nieźle zaskoczyłeś tą ilością skroplin :jawdrop:, sebcio. Nie spodziewałem się aż tyle. Dobra, zostaje pomieszczenie gospodarcze i do tego muszę pamiętać, że trzeba dać odpływ do kratki podłogowej, bo pion kanalizacyjny jest na przeciwnej ścianie niż planowany reku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...