Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"ANDROMEDA I" - tymi ręcami w miarę umiejetności i czasu.


Recommended Posts

Chopie, ja robię przetargi :cool: WLZ-ów się nie tykam :D

 

 

Ja też będę chciał ocieplać szybciej. Jakie tynki? Jak zawsze ceny masz nieporównywalne do cen w moich okolicach, u mnie tynk gipsowy to 27/mkw, podłoga też kilka zł więcej niż u Ciebie.

 

 

Pozdrawiam

Karol

 

Chcesz porównać pensje? :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chcesz porównać pensje?

 

Bardzo chętnie ale to może na pw ;) Generalnie tutaj ludzie za 10zł/h już pracują, 12 jest już "fajne" a 15 super. Mi się za 50 średnio chce pracować :p Mało to motywujące. Pamiętam jak kilka lat temu przyjechał sobie szwab do jednej z znanych mi firm (jednego z klientów) i uruchamiał tam kupioną przez nich maszynę za 100-200 tys euro (nie pamiętam dokładnie modelu/ ceny) i jego godzina pracy kosztowała ok 125 euro netto. No taka pensja jest mocno motywująca ale realnie to faktycznie 1/10 tego jest już ekstra, tzn te 50zł/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kota (3kg) mam jeszcze psa (21kg) ;). Chyba mam w miarę normalne życie, a ostatnio słapałem w domu dwie myszy :).

 

 

 

Bardzo małe przekroje tych rur. Do Twojego salonu pasowałoby dać ich najmniej sześć.

 

Pozdrawiam

Bartek

 

No taki duży pies w domu i załączony alarm to faktycznie już kłopot. Myszy dla mnie w domu to dziwna sprawa, bo którędy miały by wejść? Mieszkam na środku pola, myszy dookoła pełno, nawet jak jeszcze nie miałem kota to żadnej w domu nie miałem. To tak woli wyjaśnień, stąd takie mam poglądy ;)

 

Co do rur to też fi50 są dla mnie małe, w łazience czy kuchnie będzie trzeba dużo anemostatów dać albo duże skrzynki rozprężne, przemyśl to jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, przyszło mi coś jeszcze do głowy. A właściwie to mi Małżowina gwoździa zabiła: co z wełną w czasie robienia i schnięcia wylewek i tynków?

 

Zakładam, że jako materiał ociepleniowych i izolacyjny to raczej higroskopijna nie jest, więc wrzucę całość na strych (i tak muszę wnieść na poddasze) i powinno być ok. Mokro w domu będzie, w końcu te kilka tysięcy litrów wody będzie musiało odparować, ale wełnie zaszkodzić nie powinno.

 

Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do URSY, bo nikt więcej ani tutaj się nie wypowiedział, ani w dziale Izolacje... Nie żebym Co nie wierzył, annatulipanna, chce mieć jednak więcej opinii...

 

I znowu przeskakuję na inny kwiatek: klejenie membran dachowych - sebcioc55 zasiał ziarno niepewności. Zacząłem grzebać i faktycznie wielu producentów zaleca klejenie zakładów, co niby też podpowiada logika...

 

Pojadę na budowę oszacować ile mb taśmy do membrany będę potrzebował. Pytanie jakiej? 50mm wystarczy? Myślę, że tak.

 

Producent? Jakiś uniwersalny czy musi być Tyvek (drogo!)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 25mm najzwyklejszą do membran w folnecie. Jak membrana dobrze położona to dobrze trzyma. Ja musiałem potem jeszcze sprawdzać i uszczelniać w niektórych miejscach, ale wiatr zdążył mi zerwać membranę z połowy dachu, bo za mało gwoździ trzymało łaty :o potem to ratowałem i była rzeźba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ggdh ;) Nie powinieneś polegać na jednej opinii ;) Ale pamiętaj, że tynki, to tysiące litrów wody do odparowania. Ja też zaryzykowałam robienie tynków po montażu ścianek działowych z g-k, wbrew opinii innych. Nie było wyjścia. Pewnie czytałeś, że trochę mnie to stresów i pracy kosztowało. Ja ratowałam się gruntując płyty, przed tynkowaniem. Ty musiałbyś szczelnie wełnę zabezpieczyć przed wszechobecną wilgocią, a to dosyć trudne.

Ale kombinuj ;) Może coś sensownego wymyślisz ;)

Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

 

Co do klejenia membrany, to myślałam, że już u Ciebie o tym rozmawialiśmy. Ale nie, to było u Raptora ;) Klejenie nie będzie wygodne, na położonej już membranie, ale warto to zrobić. Nie skupiaj się na dedykowanej taśmie, szkoda kasy.

U mnie zauważyłam, że w zakłady membrany nawłaziło trochę owadów (biedronki, muchy, inne dziadostwa). Uschły tam i niedługo będą zapianowane ;) Nie sklejone zakłady umożliwiłyby wszelkim żyjątkom (małym i większym) stały, nieskrępowany dostęp do izolacji dachu. A tego byśmy nie chcieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz odnośnie membrany ma sens i nie wiem czemu mi to wcześniej do głowy nie przyszło. Dekarze ani słowem o tym nie wspomnieli, bo pewnie wiedzieli, że każę im kleić :rolleyes:

 

Z tym zabezpieczaniem wełny to pewnie załatwię jakiegoś stretcha 50cm i dam na końce rolki, w końcu tylko tam jest odkryta wełna. I poczekam co mi z URSY odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie przypomniałem, że taśmę do membran to kupiłem 50mm (dwustronną) i potem przeciąłem wzdłóż. Nie pamiętam już jednak czy dlatego, że nie wtedy zabrakło akurat tych cieńszych, czy tak było sporo taniej :lol2: Użyłem szlifierki z najcieńszą tarczą jaką miałem - chyba 1mm. Trochę tylko nakopcilem :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nastało ciepło!

 

FnPhwV7-l2XZs5pUIWXEbT-dHVRlvFNYMfLS8mjL-m-ep8MJtvI4oyzdNwqT2FdgWZKp_xeBGxZuzHIJW10lKwTtHDUJfubIGBZDv0LUvbwfrVXQMTbyI6Y4nqUbbfBb68kFJ7AzD2yhy7dofYtoBdxxW2h8wqJXpYZqhiT_cWFpJQ7s4eW0tFk3ZPmI2BMo-bE0Y8K3a0euiAFZRDLEcr2zh_13I3UK4gj6eM90DmNVVm1Rf5hrH2gZW_kOzc7tjAKzu035INH9LdzyT-xljZI5q04o0wMAN997qNz837-xmZVWn3uyTJQNyEQYFwmgZcy4PyK306LI757oZbQk9fETQgdiNX4artmrSnqZG9XoKaQyPvzwk1Y8NLHsB62taz5kvcxozdYQDcp0xflLn7ntkpQQfRSE3CQd2mMz2DiXTA4Y58ijzF5pRlB1PotY7Fd4siGIwTCRZz8p7VJKzMnjo3cjAHpImkgjeXPr58nQCE-iDbDP7nBVOGxGO3JjarkEhE0yFEyDgwYYBbPLzyAxtUliYRZjPqAmASgxdNSH39WGdrF3jZx_Ni1W2W-W5GkG-qX29ZeAJqlzyCc8-V4A6LWVwv1Z1nGLqcs=w1918-h1079-no

 

CZSZlBJbF8dWQTV9BDgtdeUmJz9ybevSI3f4MplPhc3-Xn4FaQcyNrL9p5XxvkXgGS9ImWaj3HrXAg0eK5XGQsC2__yw1pLalU9ulEWEUmTw6w2YXfy0pT5QHGcTduQDyozzS_mcW1Z-EtATtqd4qus88BSsaNGxXuvWhORDTAHq55z4GHdhPyjYJQ1_czMwao-m6W65PFxxdXDfRTyv7_ORRjWjliqbsOIxLiPBCvB6rENYOiZfRvPSqm8CqbInuL2BDeF8ovwEE1p2VCRjPztk8zVzoR8OFt_xUo7cja-4d8QhcZxBHVfRxTTwNzjfWQGT7eNUbUKycyYpg08tZf81A8ZN7O1p795I-zai40Lpu1_PMiaDxxUOue4-Y09mN5rE-EHKib69hRU24FI3VgBrZcOISlAzfI13O6j6_11GY3f69_MYAMtgmaCFgQxMJ5gjy_LoObSqaz8zxjtUMdWT0cHGwqM-w242rjcrtYtaVMJI4LGLu26rIzNPjQKkjEWgLfcZCMw9Ea7qkJI9YpwmbVNTrFR5XJIogSQp2oCgBBAkptfgKwyrX9Pzd01wtL73BmD0ISUkEU-y9a69qoN69T42eQF8E6hdtAM=w608-h1079-no

 

twlUkvTm56nYQghIXRuO6wDIfDZ5fR5Oxrc4S53HYPXScpDledz2jT2wUXl2w__b4oypg6Uz1wJmsRgHE0Owk5doD2Q0gIg4goMBjiiaCtx-P8pHkJ3WGtRXov-Igwphu7T_7BsgOP_h7AvXDn9gRnfq2kfH5f0FSU8EEqrDt0Hfzyc0hp6gc8nmhs5n6R-C1JgcMQZGM74otMAaU5PIBt7z5bTKLDQ1OYVDbFdwp_6yHGy1mvxg3c44tf6Ou3IeVuaarDdfbPDwwuZNHNbAvc9OviJiu95pJ66G1aj4NN043GO7gPY7TmXd3AMq_ZkEvUVyIvnFXMvsvNne7F9oZG6OAHrcUtnKbe_lDKmzZ0Z5v9Tv31n3qpKPe1-EMmVj4LJCgtextC5MbxmJgVsRUM5aYzPTUeOPW_H_feaEGCTO_IbIdFB4l7Yk1f4OCp1EZPvijfWhqIz66gfnbN_F9J7EFiDUNVLQImgYPm2mRNJAJOEx03XK_vu_iqOzyD6OAojuYGqpwjDinB3pYJ38w44Xl_ivWszh5hbCzba55lMXNG67twR2jWqnHjKFXlRSL5PRA8kc3Cjo9bKWCK64QJvnaUVOtwhHrehXHQk=w608-h1079-no

 

 

Po Świętach wchodzimy z elektryką i chyba zasłoni się otwór na schody jakąś plandeką - na dole będzie kilka ładnych stopni więcej niż zewnątrz i od razu morale w firmie podskoczą :cool:

 

 

Poza tym wrzuciłem na strych wełnę, a dokładnie to ja wraz z dwoma pracownikami - niby mróz, ale pot się po tyłku lał :yes: nie było wyjścia jak położyć rolki poziomo - nie mam zamiaru zabezpieczać ich od wilgoci, bo nie mają prawa same z siebie jej pociągnąć od tylko leżenia w wilgotnym pomieszczeniu (bardzo dobrze wentylowanym zresztą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...