Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"ANDROMEDA I" - tymi ręcami w miarę umiejetności i czasu.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I TYLE. Jeden problem z głowy :rolleyes:

 

no ciekaw jestem jak to bedzie hulać w rzeczywistości, mam nadzieje że wszystko nam tu ładnie opiszesz :)

 

p.s. jakąs konkretną ofertę na PC gruntową też miałeś?

 

Do minusów powietrznej dodał bym hałas jedn. zew. całkiem konkretny moze byc, a do minusów PC gruntowej, że jednak sprężarka jest w domu i też jakoś tam hałasuje, tutaj to zależy od modelu i producenta.

 

p.s. 2 nie ma żadnych ukrytych kosztów typu przeglady gwarancyjne i takie tam? jakieś odpłatne serwisy? Sprawdz dokładnie zebys nie miał niespodzianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofert na pompy gruntowe nie miałem, trochę się oparłem na tym co pisał thoreg u siebie, że jasiek71 zamontował mu za 22kPLN czy coś koło tego. Ecopowera 9kW o ile pamiętam, ja bym wziął z inwerterem czy tam soft startem (czyli z 1kPLN więcej by wyszło), więc z wymiennikiem (jednak ciut większy niż Twój, liczę, że ok 7kPLN by wyszedł).

 

Pompa w wersji SuperQuiet, podobno hałas na bardzo przyzwoitym poziomie - poza tym to jest jednak na zewnątrz i będzie raczej szumieć niż się tłuc. Do przeżycia.

 

Przeglądy na pewno są, ale przy gruntówce chyba też (?). Kotły gazowe też trzeba serwisować raz w roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja właściwie zapadła: pompa powietrzna Panasonic Aquarea 9kW T-CAP, gen. H, SuperQuiet,3-faz. Cena z montażem i sterownikiem internetowym jaką zaproponowałem to 25700 z 8%VAT i jak sprzedawca/instalator na to przystanie to będziemy działać może jeszcze przed latem - zależy jak się wyrobię z podłogówką / wylewką.

 

Możesz zdradzić na PW jakieś namiary na sprzedawce/instalatora od którego masz wycenę? Jakiś polecony specjalista? Bo szukam też kogoś zaufanego do instalacji pompy w okolicach Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyjaśniło się dlaczego zapotrzebowanie skoczyło mi z 30 na 33kWh/mw/rok: wcześniej liczone było dla 20C, teraz dla 22C. Dalej Inwestor bardzo zadowolony :)

 

A jeśli chodzi o OZC i projekt podłogówki to mogę nic tylko polecić usługi forumowego Asolta: dobry kontakt, cierpliwość do inwestora, terminowość :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak u ciebie rozkminiam problem ggdh ale myślę że nie robię ci offtopu ;) - dziś rozmawiałem telefonicznej z jednym z przedstawicieli producenta wiodącego pomp ciepła (ich pracownik- żaden dystrybutor) podałem mu dane mojego domu i po minucie powiedział mi że potrzebuje pompy powietrznej o mocy 12 kW....trochę mnie to zgasiło patrząc na twoje parametry domu. Byłem pewien że coś koło 8 kW-9 kW wyskoczy, zajrzałem jeszcze dziś na ozc online (coprawda ubogie bo ubogie) a tam też wyskoczyło 12 kW i prawie 14 tys kWh na ogrzewanie. Czyli jakieś 2 krotnie większe od Twojego - zastanawia mnie co to za błąd bo kubatura u nas podobna ty masz 147 m2 a ja 154 m2 użytkowej. Wątpię by w ociepleniu gdzieś coś uciekło... muszę zrobić profesjonalny ozc na audytorze i moze dojdę do tego skąd takie różnice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... ja w sumie to nie mam wyjścia jak tylko zaufać Asoltowi, bo na podstawie jego wyliczeń dobiorę pompę. I jeżeli chodzi o powierzchnię to mam 230m2 podłóg i to według nich jest liczone zapotrzebowania, przynajmniej na to wygląda >>KLIK<<. Rachunek się zgadza na tym zrzucie: 230m2 x 30kWh/m2/rok = 6900kWh/rok...

 

Poza tym to elektryka idzie pełną parą, bo okazało się, że hydraulikowi wyleciała jedna robota i przychodzi do mnie w następnym tygodniu (wod-kan) :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dostałem projekt podłogówki i jest tak kompleksowo opisany i ogarnięty, że nic tylko się brać za kupowanie pozostałych gratów. IMHO pieniądze bardzo dobrze wydane. Kilka pytań mam, ale pewnie na dniach zadzwonię i wszystko będzie jasne. Nie przeszkadza mi to wcale w zadaniu ich tutaj :cool:

 

1) rozdzielacze mosiężne czy z nierdzewki? Cena zbliżona.

 

2) niby mam cały protokół wygrzewania wylewki, ale nie będę miał PCi zaraz po jej wylaniu. Wcześniej już o to pisałem, zakładam, że będzie ok. Dać zbrojenie dla pewności? Jak tak to siatki czy włókna?

 

cdn

 

 

Z ciekawości zapytam jakiej firmy ? Też przymierzam się do kupna projektu tylko jaką firmę wybrać troche ich jest :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja: elektryka na dole właściwie skończona, pozostało zagipsować kilka puszek i podejścia do rozdzielnicy. A i jeszcze rzeczoną rozdzielnicę wyposażyć :rolleyes: na poddaszu zrobiona połowa pomieszczeń, więc jestem zadowolony z tempa.

 

Zimno trochę ,więc trzeba się ratować, nie?

 

wKY91k4uzh4rpzGL4xiNGDLbSbZqR9t3OEoIG5Pogm6Fa0rBHNz5-YZipqG1Mv6aq33H5Tf3kRDgtYlS4ydEsRBLp2ZbAxQ0fiPAhJZ-h6fTG-0jf9E9ftIm8LK6EsqHfa6L5dFog2MXGyvWHntApd0skEzTGlOXPaBzHbzU6kG_9kgtp5BHAzx_0tR4keJ86wDkNkTcuDjSFhhVhG-ieOpXbax-E_EwC-igfBpUrpMMJN5veRmgqjDhJEmQfvgVUirnQX30R8jW5yM4zAFMsSIrNWUEsEIMEWXofE1G2I-01Y9Zf5KuCKhHKTSZC101-S_jGanj5hRoQHltIRNQghnxCcDZTeCy27-xsUYMp-fbjB4eixrnM8v71Uo2N7xfgX9qGjjTjdXhcsTp0O_ulKp2Pmph6fPUXC0Jj9hivuXWcA3g6VY735M-JzQHJmdsU5Z8WDZY6vm8pv_RmZ8em2nB0mOiLcPi87MaePR6VeuahSYIF33O1OXgrssj-COj5ukj8NzTrWm4_kAAe0n65FcGPNFl59Rs28B0sDKzjcvWLf_3wjExrGnw0Gq7JgPy2hkMGjcsF9J8-SbVfi_VBSZzWmNmx7AQIZK3pL8=w602-h1069-no

 

Gdyby tylko wpadł Sanepid... :cool:

 

 

Dobra, a trochę bardziej na poważnie zwrócono mi uwagę na jedne z drzwi wewnętrznych: do otworu drzwiowego przytulony jest słup podtrzymujący więźbę dachową i według niektórych będzie bardzo duży problem z obrobieniem ościeżnicy tychże drzwi. Jak to ugryźć? Czy też niepotrzebnie skupiam się na pierdołach, bo rozwiązanie jest szeroko znane i dostępne.

 

yfIBrvSziWNI4eTbs7Z5AmbgsJswLqkfABSXRtc3vsL-pjnuOUu1qXv0X9W0AEuB-CVP-2GBcBPulGSMgpHd3OOlAjDQy-iwPGifhpCbtABaV97vrJdTj6Cxo_NVbu04VYTEWlKXpBJHYzE-5ac9y0Yl-vZplI5c98r9gLMIQKpyw3e47sPwN9iuD39BKIak9HuTJkBGBOjXfu23N91E1mAPTy5c_h7mp7Y8mSYLAehw5Z7uBTThC9QZnZcyBMVZ9Ybc9gIKCiDkWDJUKC4g9mwGl6mTyzYcuRr6u2RQHmmn4XH8EP4o9jr9PfbPWGvIVJOauLsXV42fue_BU2quDAwJVUcPnZSx8oSZNuJ_lGbQaYsNe3JOWgBX_MJLkbhHznijFjSW1pLh6oEDnyYxCe_BQjwczQ-TJt7p301hMhRccnPeJwcMLs40FB7vup5sS1J9i8kwrTtTY2_iLb-6jSRHa8-e2IsPlPO3GHsbxlRvztsSAFLYNgF03vfbJzgVl17YaiLBTythdrFq6RHVWqF07dPUVWhI94D0MO3ahnOd1XRElMtDPS0AZFL2QqxMgXW7sSUO0RA_ZySfVqcDyhEZpgC_1neZ0pegs8U=w602-h1069-no

Edytowane przez ggdh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to już nic nie zrobisz. U mnie w mieszkaniu oscieznica przychodzila bardzo podobnie do ściany. Jedyną opcją było przecięcie listwy maskujacej oscieznicę wzdłuż i zakręcie cięcia silikonem akrylowym. Pytanie w która stronę będą się otwierały drzwi i jak chcesz wykończyć ten słup. Zawsze możesz pogrubić ścianę i dać szersza ościeżnicę :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszkowym? Teść jest elektrykiem i instalację robią jego pracownicy. Mówił, że tak będzie dobrze, więc kim ja jestem (dr inż chemii :rolleyes:), żeby polemizować ;)

 

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to w poniedziałek instalacja elektryczna będzie skończona :cool: wtedy też zdam relację.

Edytowane przez ggdh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rozkmina - podłogówka. Na hydraulikę jeszcze przyjdzie czas jak już przyjdzie hydraulik i mi da pracę domową, żeby się zastanowić nad rozwiązaniami jakie sobie życzę...

 

Zacząłem wnikać w szczegóły przygotowań do wykonania ogrzewania podłogowego i problem podszedł mnie z niespodziewanej strony - 6cm wylewki jakie do tej planowałem może się okazać niewystarczające do grzania akumulacyjnego. ZONK.

 

1) biorąc pod uwagę, że mam już pod podłogą 20cm EPSu 037 zakładam, że i tak jestem w całkiem niezłej sytuacji i planowane przeze mnie kolejne 10cm pod samą wylewkę podłogówki byłby fajne, ale jeżeli będzie mniej to może katastrofa nie nastąpi...

 

2) mam nadzieję, że założenia projektowe instalacji OP dużo się nie zmienią po zmianie grubości izolacji z 30cm na 26cm - może jedynie dojdzie jakaś kwota do rachunku za prąd... A 26cm, bo zmieniłbym na parterze z 2x5cm EPS na 2x3cm EPS - w pierwszej warstwie idealnie schowają się peszle z elektryką i wod-kan. Ot taki bonus... Na to 8cm wylewki, co da w sumie 14cm, i 2cm na warstwę wierzchnią (deska w salonie, terakota w kuchni, kibelku, pom. gosp. i gabinetach). Całość 16cm, czyli 2cm mniej niż do tej pory planowałem. A to wszystko przez to, że...

 

3) żona zażyczyła sobie blatów w kuchni na wysokości co najmniej 90cm. Na tą chwilę wychodzi mi, że do połowy profilu okiennego blat będzie na ok 88cm. MAŁO. Ale dzięki kombinacjom z grubością izolacji wszystko do ogarnięcia ;)

 

4) na piętrze pozostawię 2x5cm, ale to głównie ze względu na rury ϕ75mm od WM (tak, jednak będą 75, a nie 50mm jak wcześniej planowałem ;)) Wylewki 8cm i mamy 18cm. Biorąc pod uwagę, że dam na górze panele winylowe o gr. <1cm wszystko powinno się zgrać, zwłaszcza, że można dać ciut cieńszą wylewkę w łazience, żeby terakota na niej ułożona zlicowała się z panelami na korytarzu.

 

 

Czy to co piszę ma dla Was sens? Potrzebuję konsultacji, kogoś komu uda się zrozumieć moje dylematy :cool:

 

 

 

I jeszcze przypomniało mi się, że nie jestem pewny czy dać EPS80 czy EPS100? Wylewka będzie raczej zbrojona, więc cokolwiek na niej nie położę to ciężar i tak się rozłoży...

Edytowane przez ggdh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...