Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parterówka na wąską działke


Recommended Posts

Ja u siebie chciałem zasłonić brzydki betonowy mur i sadziłem winobluszcz. Rośnie mega szybko. Teraz staram się go ograniczać i sadzę różne odmiany bluszczu hedera. Ten rośnie bardzo wolno, ale nie gubi liści na zimę z czym jest dużo roboty jesienią.

 

VGMkSJt.jpg

 

Podlewanie ogródka zrobiłeś? JA u siebie robiłem na hunter mp rotator i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podlewanie na razie czeka... na próbe pod kawałek trawnika dałem hydrożel i chce zobaczyć jaka będzie różnca pomiędzy tą częścią a resztą.

Jak bedzie ok dam na całość - jak nie, dam podlewania - zaplanowałem na Rain Bird - zrobiłem już projekt ale na razie próbuję tańszego rozwiązania :-)

 

Twoja scianka dobry pomysł ale winoblusz jest bardzo agresywny - szybko rośnie - u rodziców nawet oczka w płocie porozginał :-)- u mnie bambusy już tez powoli się rozrastają. Dużo mi juz daje zywopłot, który ma już 170cm :-) teraz siedząc na tarasie nie widze kto mi pod płotem chodzi, tylko rozmowy słyszę ;-)

 

Na razie wymysliłem sofy do altany - nie mam narzedzi i umiejątności jak Seler2 ale ręczna piła i szlifierka oscylacyjna tez daje radę :-)

1657016044356.jpg

1657016044364.jpg

jeszcze dziś bede malował olejem

i na to poduchy z Ikea - jak w końcu będą dostępne :-)

Bez tytułu.jpg

 

Musi się coś dziać wiec w kolejce czeka monitoring wokół domu - akurat tanio dorwałem kamerki Imou Bullet - z tym tez bedzie troche roboty mimo iż kamerki wifi ale zasilanie trzeba podciągnąć:-)

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Zaległości

sofy skończone

IMG_20220705_195929.jpg

IMG_20220705_195939.jpg

 

Po sofach założony monitoring na kamerach imou i teraz z racji braku roboty rozwalony połot...będzie częściowo z gabionów Praktik (gabiony Lemon) z boxem na smieci.

Pewnie ze 2-3 tyg roboty będzie jak nie więcej....ale za jakies 2 -3 tyg bo mają opóźnienie w produkcji. Miało być szyko a tu taka nieplanowana zwłoka... Musze przesunąć całą brame suwaną o 9cm by zmieścić się w granicy działki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BY zrobić miejsce na hasioki trzeba było usunąć cześć żywopłotu...;-/ z bólem go wycinałem bo od 6 lat sie nim zajmowałem

IMG_20220812_155926.jpg

IMG_20220812_155947.jpg

 

teraz wygląda to słabo...

IMG_20220812_193913.jpg

 

IMG_20220815_132511.jpg

 

było kilka wersji ale będzie coś takiego - furtka po skosie by łatwiej tam autem wjezdzać. Troche sprawe komplikuje wsuwając się brama ale jakoś to rozwiązałem. Może zrobię jeszcze zadaszenie bo mam na strychu 200 dachówek i pozostanie tylko kupić blachy na obróbki.

Bez tytułu.jpg

 

update za ok miesiac - jak wyszło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...