Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parterówka na wąską działke


Recommended Posts

Powoli do przodu ze zbrojeniem...

Powoli, bo po to wziąłem firme by podgonić - obiecywali 3-4 tygodnie na strop 207m2

A tym czasem dziś się zaczyna 5 tydzień i zbrojenie dopiero nad garażem zrobione... bo miały pracować 3-4 osoby a pracuje 1...sam szef.

 

No niestety zbrojenia są czasochłonne i czym więcej ludzi robi tym szybciej ...

U mnie zbrojenia robiło 6 ludzi i też kilka dni im to zajęło ..

 

Więc przy jednej osobie zbyt szybko nie będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nad tymi panelami tez myślałem:-)

Oglądałem je ostatnio w markecie :

https://www.bricoman.pl/elektryka-oswietlenie/oswietlenie-techniczne/naswietlacze/panel-led-nt-kwad-12w-840lm-n-b-17x17cm

 

I w pokojach je dam na pewno bo zero roboty :-)

 

W salonie jednak albo dam lampy ma żarówkach AR111 albo zostane przy tych liniach DIY.

Ciekawe oprawy liniowe były też w Bricomanie ale cena 219zł za 1,2m lub ok 100zł za 0,6m.... czyli jakby chciał zrobić linie jak planowałem w salonie musiałbym udać ok 800zł a samemu zrobie za około 200:-)

 

Czas pokaże ile bedzie czasu....

 

Ale też chętnie zobaczę Twoje oświetlenie i może coś jeszcze nowego się urodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tymi panelami tez myślałem:-)

Oglądałem je ostatnio w markecie :.

 

U mnie są sufity powieszane więc takie coś :

Cena 14,99 za panel 12W :)

 

Największym plusem że są prawie nie widoczne , bo większośc wchodzi w sufit i są cienutkie ..

 

 

 

70b83df54ddf84d50203aaa41ed6.jpg

 

Już takie coś mam w starym domu , montowałem je na poddaszu w pokojach dzieci .

Daja jasne rozproszone światło

 

Warto pomyśleć , bo tanie , dają dużo światła , łatwy montaż i są mało widoczne :)

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbrojenie stropu zakończone....

trwało to od 5 czerwca

w sumie na płyte, słupy i strop poszło 8ton stali

Na wieńce musiałem jeszcze dokupić tone fi16 bo brakło...

Jutro i na początku przyszłego tygodnia szałowanie z zewnątrz i wiązanie szałunków - majster woli to robić drutem fi5 niż śrubami na metry.

Lanie przewidziane na koniec przyszłego tygodnia a wiec znowu śpimy na budowie i lejemy co godzine ;-)

Już mam stresa.

Czy prócz wibratora wypożyczyć również łatę wibracyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, dzięki za info.

 

Buławe wezmę i bede wibrował tak jak płytę co pół metra na chwile idalej było to mega męczące ale damy rade.

łate też wezmę by ładnie wygladzić powierzchnę choć mam fajny patent z Sławka VEGA z rurką i też po tym jest idealnie gładko :-) Robi się takie T gdzie góra to plastikowa rurka a reszta to kantówka - trzeba to razem połączyć. Rurke zaślepić pianką montażową. Rurką "tapla się" w betonie krótkimi i energicznymi ruchami tak by rurka zanurzała się na około 3-5cm - trzeba powoli się przesuwać - wychodzi ładne gładka powierzchnia

 

 

 

fotki:

 

DSC00991.jpg

 

DSC01006.jpg

 

DSC01014.jpg

 

DSC01020.jpg

 

DSC01024.jpg

 

reszta:

https://drive.google.com/open?id=0B4KSrsfTQATIaHFqYkxoUmNzRE0

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem takie u siebie jak budowałem domek na ogródku działkowym. Były na pewno z XPS-a. Wysokość to 7cm ale zrobią ci każdą dowolną. Musiałem podać tylko rodzaj okna i dopasowali mi "grzbiet" pod ramę. Ogólnie montaż rewelacja całkowicie bezstresowy, no i masz już gotowy spadek na parapet zewnętrzny.

 

widok z zewnątrz...

 

20160123_150830.jpg

 

20160123_154648.jpg

 

... i wewnątrz

 

20160226_182532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop wylany wczoraj o 12, polewany co 30-60min bardzo obficie... i już są pęknięcia:-/

Głównie w 1 miejscu jest ich sporo - nie miło się co tam ugiąć a powstało małe zapadlisko na ok 1-1,5cm w sumie to już nie wiem bo może tam było nie dolane???

Rysy pojawiają się na końcu miejsca gdzie jest niżej. W 2 miejscach widać też kratke zbrojenia.... takie żebra:-/

 

Ogolnie na płyte miałem beton z innej firmy i był mega gęsty - żadnej rysy nie było

Na strop przyjechał z innej betoniarni - i był bardzo wodnisty - nawet między deskami przelatywał na dół.

 

Eh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba doszliśmy do tego co spowodało te rysy.... bo praktycznie są tylko w jednym miejscu

sami je zrobiliśmy.... :-(((

Łatą jechaliśmy jak na rysunku i trwało to w sumie ok 2 godziny bo czekaliśmy na kolejne gruchy.Zalaliśmy, zawibrowali, przejechali łatą itd z kazdą gruchą

Bez nazwy.jpg

 

Tym samy by wyjść ze stropu wibrowałem za sobą zaraz koło miejsca, które było wibrowane około godzine/półtorej godziny wcześniej. Przez co prawdopodobnie naruszyłem powierzchnie betonu, który był wibrowany łatą wcześniej... Rysy są w miejscu na czerwono.

Jedna jest głęboka na około 4-5cm w jednym miejscu, reszta około 2-3cm.

Nie będzie jakiejś katastrofy jak to rozszaluje za miesiąc? Nie zawali się to???

 

'IMG_20170715_161441.jpg

IMG_20170715_161718.jpg

IMG_20170715_161723.jpg

IMG_20170715_161736.jpg

 

Innego wytłumaczenie nie umiem znaleźć...fakt, że beton był bardzo wodnisty ale czemu tylko tu są te rysy? Lane było praktycznie od razu, przez całą noc

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać załącznika. Nie dało się tam ustawić polewaczek i iść spać? ;) Chyba nie warto się zastanawiać jak to się stało, tylko jak to naprawić i jaki wpływ będzie miało. Mi pokruszoną belkę terivy kazali podeprzeć jeszcze na miesiąc, skuć tę pokruszoną część i zafajdolić zaprawą CX-15, bo ponoć trzeba głównie w takich wypadkach zadbać aby zbrojenie nie rdzewiało. Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop wylany wczoraj o 12, polewany co 30-60min bardzo obficie... i już są pęknięcia:-/

Głównie w 1 miejscu jest ich sporo - nie miło się co tam ugiąć a powstało małe zapadlisko na ok 1-1,5cm w sumie to już nie wiem bo może tam było nie dolane???

Rysy pojawiają się na końcu miejsca gdzie jest niżej. W 2 miejscach widać też kratke zbrojenia.... takie żebra:-/

 

Ogolnie na płyte miałem beton z innej firmy i był mega gęsty - żadnej rysy nie było

Na strop przyjechał z innej betoniarni - i był bardzo wodnisty - nawet między deskami przelatywał na dół.

 

Eh....

 

A skąd brałeś teraz beton?? Miałem problem przy zalewaniu płyty też powstało kilka rys ale przy Twoich to mikro rysy. W sumie w moją rysę ciężko szpilkę wbić ale widać jak się przyjrzysz. Rysy powstały tylko w ostatniej dolewce, którą przywieźli bardzo rzadką, znacznie się różniła gęstością od wcześniejszych, które były gęste, stąd moje pytanie jaka betoniarnia. Jeśli ta sama to może coś kombinują, mi dziwnie brakło 1.5m3 betonu a i tak brałem z naddatkiem 1m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy budowlaniec i kierbud powiedzili ze nie ma co sie przejmowac. Rysy sa przy scianie i nie sa az takie duze tylko na zdjeciu tak to wyglada. Jakby te rysy byly na przestrzal lub mialy znaczna dlugosc to byloby co innego. Pod nimi nie ma zbrojenia wiec nie ma co rdzewiec.

Teraz beton bralem z firmy masełko masełko i byl duzo bardziej wodnisty niz z dyckerhofa.

Od wtorku start ze sciana kolankowa....i pewne w srode koniec bo sciana wysoka na 1pustak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja na płytę też brałem z Masełko & Masełko i cały beton przyjechał prawie o idealnej gęstości ale jak pisałem brakło z niewiadomej przyczyny 1.5m3 i tą właśnie brakującą część przywieźli bardzo rzadką, wyglądało jak sama woda. Właśnie tylko to miejsce popękało i nie było tu mowy o błędzie w wibrowaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...