Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parterówka na wąską działke


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cały weekend minął pod znakiem naprawy membrany na dachu...tzn usunięciu basenu na drugiej stronie...

1.jpg

 

Tydzień temu zrobiliśmy z tatą jedną połać. W ten weekend całe dwa dni robiłem ze szwagrem drugą - na jutro został dach nad garazem.

 

Pierwszą połać cięliśmy wyrzynarką - szło powoli i wychodziły góry i doliny.

Teraz, na drugiej stronie odmienna technika...

- ściąganie rynien (pokrzywili je na maksa, gdzie nie pasowały to przewiercili farmerem....)

- odkręcenie obróbek blacharskich

- piłą ścinaliśmy deskę okapową p prawie 5cm....

- przycięcie blachy

- montaz z blachy

- montaż haków i rynien

 

No nowego żeśmy znaleźli?

- dziury w membranie...duuuzo dziur

- część haków rynien było przykręconych na 1 farmerze, cześć na 4...

- ok 1,4 farmerów ukręconych - łebki trzymały się na uszczelkach...

- w jednej rynnie robi się bajoro - zły spad - przez co cieknie z łączeń po bokach....mam nadzieje, że wystarczy zasmarowanie tego od góry uszczelniaczem dekarskim bo jak jeszcze raz ściągnę te rynny to nic z nich nie będzie...

 

Fachwcy przez duże F...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się robi w takich sytuacjach, tzn. jakoś uszczelnia, czy jak to wygląda?

 

powinno się dać taśmy uszczelniające pod kontrłaty - niestety o istnieniu takich dowiedziałem się dopiero jak szukałem na necie o przeciekach...

Firma od dachu też nic nie mówiła ze potrzeba...

 

Teraz to mam zamiar uszczelniaczem dekarskim te kontrłaty przejechać na łączeniu z membraną - może pomoże....

Z drugiej strony, potem jak będzie dachówka to nigdy nie będzie lało po membranie jak teraz w czasie deszczu..tak się pocieszam.

Sebcio u siebie w dzienniku tez tak miał.

 

Ogolnie załamka z tym dachem...

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk wiem, teraz juz wiem, że taśmy powinny być.

Dziś byłem na 2 budowach w okolicy gdzie robią dachy i na żadnej nie dawali taśm.

U rodziców taśm też nie było, u siostry podobnie....

 

Ja o taśmach nie wiedziałem, ekipa nic nie wspominała o tym a i w sklepie gdzie kupowałem akcesoria na dach tez nic nie mówili...

 

U mnie to wyszło na jaw bo ekipa polozyla folie i pojechała na inne budowy..

W dodatku jesienna pogoda pomogła- latem jakby nie padało nikt tego by nie zauważył..

U innych, gdy majstry od razu kładki dachówkę takiej fuszerki nikt nie zauważył...

 

Teraz to muszę jakoś uszczelnić ale to w poniedziałek bo czas sie zresetować i planuje odpocząć od budowy przez weekend.

Może jakiś pomysł jeszcze znajdę lub ktoś coś podpowie... Na razie testuje różne uszczelniacze na kawałku membrany z nabitą łatą :-)

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIgdy i nigdzie nie widziałem aby ktoś używał taśm uszczelniających ..

 

Myślę że jak dobrze jest wykonane to nie ma takiej potrzeby ...

 

Jak nie masz dachu (dachówki) to też się nie dziw że nie ma jakiejś super szczelności , bo membrana nie ma takiego zadania ...

Ona ma usuwać wilgoć a nie robić za warstwę docelową dachu ...

 

Myślę że nawet jakby były lekkie nieszczelności to membrana oddycha i oddaje wilgoć więc szybko ją usunie ...

 

Więc głowa do góry i nie przejmuj się ...

 

Gwarantuje że jak pojawi się dachówka to nawet największe ulewy nie bedą problemem i nic nie będzie ciekło ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe technologie mają na ułatwiać życie a nie utrudniać czy zastępować niedbalstwo wykonawcy na jakimś etapie robót.

 

Jak wspomniał Kaszpir dachówka daje szczelność dachu a nie membrany czy taśmy na gwoździe.

 

Każda stara stodoła na wsi , czy dom tzw. poniemiecki nie posiada membran , taśm, uszczelniaczy itp. itd. i nie ciekną.

 

Dachówka daje szczelność i do niej prowadzisz wszystkie odpływy.

 

Jeśli dachówka będzie nieszczelna, to wada znajdzie sobie miejsce aby przedostać się na sufit nawet jak dasz taśmy na gwoździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniał Kaszpir dachówka daje szczelność dachu a nie membrany czy taśmy na gwoździe.

Dachówka nie daje pełnej szczelności. Gdyby dawała, to by ludzie kasy na deskowania i membrany nie wydawali, podobnie jak i na taśmy -- które są i należy je stosować jeśli ma być zrobione DOBRZE.

 

Każda stara stodoła na wsi , czy dom tzw. poniemiecki nie posiada membran , taśm, uszczelniaczy itp. itd. i nie ciekną.

Oczywiście, że ciekną. Dlatego teraz się stosuje membrany jako dodatkową przeszkodę dla wody.

 

Jeśli dachówka będzie nieszczelna, to wada znajdzie sobie miejsce aby przedostać się na sufit nawet jak dasz taśmy na gwoździe.

Nie znajdzie sobie miejsca jeśli membrana będzie prawidłowo położona i szczelna. Po to się właśnie należycie ją układa, a nie jak to miało miejsce u uciu, z jakąś "rynną" przy desce czołowej, oraz podziurawionej i nieuszczelnionej membranie przy łatach. A przypominam, że przeciek i zmoczenie np. wełny to dramat dla domu energooszczędnego.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie;-)

 

okienka:

DSC01968.jpg

 

DSC01970.jpg

 

DSC01969.jpg

 

IMG_20171013_124104.jpg

 

Tata bawi się w wylepienie styropianem 1 rzędu by podbitkę zrobić do elewacji i nIestety wyszły takie kwiatki...

 

Bez tytułu.jpg

 

- puszki z 2 rolet nie zmieszczą się pod elewacją... puszki miały mieć 17cm a mają 20 w dodatku są delikatnie odsunięte gdyż same okna montowali z delikatnym wysunięciem - tak ponoć lepiej.....Teraz muszę wymyślić jakiś gzyms lub zwiększyć ocieplenie o 2cm na tej ścianie....

 

- z drugiej strony domu wyszedł popis firmy od stropu co murowała tez ścianę kolankową..... w jednym miejscu jest ona o 4cm wsunięta do wewnątrz przez co trzeba dolepiać około 3cm innego styro pod ten właściwy.... wiem ze tak się nie robi no ale trudno - moze nic nie będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okienka:

Jakieś bardziej szczegółowe fotki instalacji masz?

 

- puszki z 2 rolet nie zmieszczą się pod elewacją... puszki miały mieć 17cm a mają 20 w dodatku są delikatnie odsunięte gdyż same okna montowali z delikatnym wysunięciem - tak ponoć lepiej.....Teraz muszę wymyślić jakiś gzyms lub zwiększyć ocieplenie o 2cm na tej ścianie....

Wszystkie mają 20? Z tego co wiem to tylko szersze okna mają większe kasety -- stąd na ścianach przy oknach tarasowych mam z góry zaplanowane użycie styro 25cm zamiast 20 jak na reszcie elewacji.

 

- z drugiej strony domu wyszedł popis firmy od stropu co murowała tez ścianę kolankową..... w jednym miejscu jest ona o 4cm wsunięta do wewnątrz przez co trzeba dolepiać około 3cm innego styro pod ten właściwy.... wiem ze tak się nie robi no ale trudno - moze nic nie będzie....

Nie łatwiej będzie wyrównać zaprawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś bardziej szczegółowe fotki instalacji masz?

 

 

Wszystkie mają 20? Z tego co wiem to tylko szersze okna mają większe kasety -- stąd na ścianach przy oknach tarasowych mam z góry zaplanowane użycie styro 25cm zamiast 20 jak na reszcie elewacji.

 

 

Nie łatwiej będzie wyrównać zaprawą?

 

Fotki jedynie takie:

 

IMG_20171012_161624.jpg

 

IMG_20171013_124053.jpg

 

IMG_20171013_124055.jpg

 

IMG_20171013_124114.jpg

 

Okna balkonowe montowali na profilach Klima Konform Q, normale okna na parapetach xps.

Wszystko na taśmach Soduala (SWS). Od zewnątrz taśmy od razu przejechali klejem. Od wewnątrz mają być zatynkowane i mam je przykleić przez tynkowaniem. Ogólnie do montażu nie mam zastrzeżeń jedynie te rolety....

Tylko 3 puszki są takie wielkie w dodatku jest tam coś ala podpórka na styro/okapnik...

Reszta puszek ładnie się chowa.

Zrobie coś takiego jak robił Sebcio - że dam grubsze styro od okien w góre przez co zrobi się taki cokolik.

Ewentualnie ramka ze styro i wnętrze wyłożę cegłą - ramka zasłoni wtedy boki cegły...

Bez tytułu.jpg

 

Co do nierówności - łatwiej, choć podobno nie jest to poprawnie, nakleić 2cm styro i na to właściwa płyta. - tak jest tylko na ścianie szczytowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk

Podałem przykład starych obiektów ponieważ wtedy nie znano innych zabezpieczeń niż dachówka i domy nie ciekły.

W starych domach nie znajdziesz np. posmarowanych lepikiem gwoździ na łatach, A mogli to robić.

Dachówki, dobrze położone nie ciekną ! Tak samo blacha , gont i co tam jeszcze chcesz.

Membrany , folie paroszczelne itp rzeczy mają inne zadanie.

 

Gdy zakładasz kalosze to zabezpieczasz skarpetki folią ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...