Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parterówka na wąską działke


Recommended Posts

tak tak jednostki pomieszałem na maxa :-)

Tynki listopad 2017

Wylewki styczeń 2018

No to nic w sumie dziwnego że wilgoć siedzi... Ja chcę skończyć to do września najpóźniej żeby odparować przed zimą.

 

Osuszacze działają sensownie jak temperatura jest powyżej 15stopni - tak mi powiedziano w 2 różnych firmach. Wiec ich nie wziąłem. Teraz już grzeje podłogą wiec mam w domu około 12-15 wiec może warto.

To prawda, ja bym podszedł do tematu, ale nie wypożyczaj, lepiej kupić używany i potem odsprzedać (mogę się zobowiązać do odkupienia, podobnie jak od cob_ra, tylko do tej pory ciągle nam nie po drodze) -- energii zużytej na osuszanie nie stracisz, bo wejdzie to w bilans grzewczy domu.

 

O wietrzeniu pisałem wyżej - cały czas jak tylko jest na +.

Dużo żelbetu u mnie i mokro jest tylko w tych miejscach...czyli cały sufit + miejsca gdzie są słupy,belki...

Rzeczywiście, masz przecież pełny strop i znacznie więcej podłogi i storpu. U mnie teriva i piętro, wiec trochę mniej betonu.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myjk wypożyczyłem na próbe na weekend.

Zobaczymy ile wody będzie ściągał i potem decyzja co dalej

Wziąłem 2sztuki za 75zł na dzień....

Ponoś nowe, przemysłowe, dokładnie takie:

http://klima-sklep.pl/osuszacze-powietrza/3593-osuszacz-powietrza-atika-ale600.html

Fajnie, ciekawe jaki rezultat będzie. Pamiętam że jak mi dom zalał pęknięty wężyk od umywalki, to takie osuszacze ssały wodę aż świszczało -- do tego stopnia, że wsadziłem jeden do wanny, drugi do miski -- bo się po chwili przepełniały oryginalne zbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochlaniacze dzialaja. Woda leci ciurkiem. Wieczorem poszukam uzywanych.

No właśnie, kotłowanie w kozie i wietrzenie to przy osuszaczu pikuś.

AFAIR annatulipanna taki kupowała, cob_ra też coś w ten deseń ma:

https://www.olx.pl/oferta/osuszacz-powietrza-wilgoci-ebac-cd35-34l-24h-budowlany-gwarancja-CID619-IDsEsjB.html#310e6d1451

Nawet niedaleko do Ciebie.

Tu trochę bardziej cywilizowany.

https://www.olx.pl/oferta/osuszacz-pochlaniacz-powietrza-wilgoci-el-bjorn-skandynawia-okazja-CID628-IDk4LSK.html#310e6d1451;promoted

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początek walki....i nabijania rachunku Tauronowi :-/

 

Idziemy na 3 fronty.

2 osuszacze z wypożyczalni (70zł/doba) i 1 od szwagra z roboty.

Działają całkowicie inaczej.

Z wypożyczalni kondensacyjne dmuchają, hałasują i kapie sobie z nich woda cały czas.

Ten od szwagra działa inaczej - z tyłu jest coś ala chłodniaca, która pokrywa się lodem i co jakiś czas jest defrost.

 

Te z wypożyczalni biorą 1,2kWh każdy, ten od szwagra troche mniej niż 500W.

Jutro zobacz ile każdy ciągnął wody. Choć test będzie obarczony błędem bo osuszacz szwarga stoi w miarę suchym pomieszczeniu ale zobaczymy.

W okolicy znalazłem do sprzedania osuszacz o 1 rozmiar mniejszy niż te z wypozyczalnia za 50% ceny nowego. Ktoś go kupił na budowe, osuszył ściany i sprzedaje. JUtro wiec pojade go zobaczyć moża zastąpi te z wypożyczalni...

IMG_20180316_202112.jpg

 

IMG_20180316_204001.jpg

 

IMG_20180316_204007.jpg

 

IMG_20180316_204101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj światowy dzień snu wiec dziś wstałem o 4.... i przed robotą pojechałem na działkę

 

7godzin pracy , dokładnie ile każdy wody ściągnął zobacze koło południa, po pracy

 

Atika ale600, nowe, tylko 3tyś godzin przepracowały, stoją w bardzo wilgotnych pomieszczeniach ale ilość ściągniętej wody moge zmierzyć tylko na jednym, bo drugi podłączyłem do kanalizy.

Garnek około 30l i na dnie 7-8cm wody. Ogrzewają pomieszczenie do 15stopni a wilgotność spadła z 78 na 60 i z 67 na 50.

 

Oasis d165hgxi zabytek, Ściągnął około 15cm wody w wiadrze 15l a stoi w pomieszczeniu gdzie na ścianach prawie nie ma wilgoci.

Możliwości nowego:

Oasis D165.jpg

 

Jakoś te przemysłowe dużo wiecej nie ściągnęły...

Atika pobiera 1200W, nowy ok 3500zł

Oasis 400W, nowy 1700zł

 

Atika podgrzała powietrze o ok 3stopnie, dmucha mocno, hałas słychać przed domem :-), ten Oasis chodzi bardziej jak lodówka, :-)

 

Oasisa może pożyczę jeszcze jednego w poniedziałek od szwagra jak się okaże, że jest dobry.:-)

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie 1 dnia osuszania....

 

rano po 12 godzinach pracy osuszaczy

 

Atika 8l 36 kubeczków

IMG_20180317_102623.jpg

 

Oasis 5l 24 kubeczki

IMG_20180317_103129.jpg

 

Potem w ciąg dnia po kolejnych 6 godzinach ale w innym miejscu

 

Atika 5l 24kubeczki

Oasis 1,7l 8 kubeczków

 

Atika stała w ciepłym salonie (18stopni), Oasis w gzimnym arazu (8stopni)

 

Dziś pogodziłem się też ze starą kozą....i paliłem na full. W rogu dałem wentylator, który rozdmuchiwał gorące powietrze,

IMG_20180317_175314.jpg

 

Nie wiem jak ogrzać garaz.... W nim jest masakra bo raz ze jest zimno 8stopni (gdy w reszcie domu jest 18) a dwa,ze wilgoci jest tyle, ze po ścianach woda na ziemię leci a z sufitu kapie

z całej jego powierzchni....

 

1pomysł.

Kupić 10m rury dymnej by koze dać az do garazu ale jakoś marnie widze podpory pod rurę bo musi być na każdym składaniu... czyli musiałbym z pustaków zbudować 12podpór:-/ Inne wyjście to w rure dymną dam=ć pręta zebrowanego i do budowy będzie mniej podpór...

 

2pomysł

Wykuć w ścianie garażu dziurę....wiem, szkoda tynku., ściany... ale potem się zakleji, zatynkuje, przyklei płytki...Wtedy koze wstawiam do garazu i pale na full.

 

W ciągu 24godzin zużyem 103kWh....

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 godzin pracy osuszaczy za mną

Sciągnięte około 60l wody (przeliczając kubeczki)

 

Dziś oddaje te z wypożyczalni bo stosunek kosztu do efektu jest kiepski.

Dla porównania Oasis za noc ściągną 20 kubeczków i pobiera tylko 400W, a Atika każda po około 29kubeczków i pobiera 1200W.

W dodatku hałas generowany ze ATIKE jest masakryczny - jakby się stało koło samolotu.... a Oasis działa jak stara lodówka MIńsk :-)

 

Dziś szwagier z pracy pożyczy drugiego Oasisa a ja chyba kupie takiego nowego. Potem odsprzedam.

Nowy to ok 1700 wiec nie jest zle. Miałem kupić używany ale obdzwoniłem wszystkie używane z okolic i zawsze coś było nie tak.

Albo przepracowanych w ciuuuu godzin ale coś nie działa, rekordzista miał przepracowany 80tyś godzin... a przewaznie 15-40 co i tak nie jest mało.

Oasis jest prosty, żadnych przycisków, żadnych wyświetlaczy, wygląda jak z lat 70, ma pozytywne opienie na necie.

 

Wekeend spierniczyły mi te plamki grzyba/plesni na ścianach w pokojach, które są najdalej od pieca....

Większość z nich to tylko powierzchniowy nalot ale są tez głebsze... potraktowałem je wczoraj octem, będę to powtarzał co jakiś czas.

Mam nadzieje ze potem już nic nie wyjdzie na tych ścianach.

 

Kombinowaliśmy wczoraj jak ogrzać garaz... tak jest tylko 5-6stopni i woda leje się po ścianach i kapie z sufitu.

Wsadziliśmy tam piecyk/koze ale po kombinacjach jak zrobić komin by sie dach nie zajarał poddaliśmy się...

Pierwsza prócz była taka ze przez ściane na dwór ( w domu 2m rury pod skosem, na dworze kolejne 2 i do góry kolano.... jak zawiał wiatr w ten komin to cały dym i ogień cofnął się do garazu.... wiec w domu teraz "pachnie" wędzonką".... Chyba nie pozostaje nic innego niż czekać na ocieplenie i ściąganie wody szmatami.

 

 

Miłego, ciepłego tygodnia...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna doba i kolejne 100kubeczków (ok 20litrów)

 

Wczoraj oddałem Ateki i jadę na 2 Oasisach od szwagra...mam je tylko na tydzień :-/

Dziś kurier przywiezie mój nieplanowany wydatek...

http://klima-sklep.pl/osuszacze-powietrza/3586-osuszacz-powietrza-oasis-d165.html

 

Pierwszy Oasis w ciągu dobry ściągnął 30 kubeczków (6l)

Drugi, którego załączyłem wczoraj koło 19 ściągnął 15 kubeczków(ok 3l) do dziś do godziny 7.

Jestem ciekaw jak będzie spisywał się nowy, nieśmigany :-)

 

Na ścianach widać już wyraźną różnice... ale jeszcze dłuuuga droga.

 

Miłego dnia:-)

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego wydatku na nowy osuszacz trochę nie rozumiem. Zań mogłeś kupić 2 a nawet 3 używane. Nawet jeśli miałyby mniejszą sprawność, to lepiej jak jest ich więcej by postawić w większej ilości pomieszczeń. Odnośnie garażu -- skoro koza dała d... to może nagrzewnica gazowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, nagrzewnica gazowa przecież sama generuje wilgoć podczas spalania gazu dlatego np mój tynkarz nie poleca nagrzewnic gazowych do suszenia ścian.

PS. Ilość wody w nowo budowanym domu jest ogromna, liczona na w dziesiątkach czy setkach litrów a raczej w tysiącach ;/ Najważniejsze, że osuszacze dają zauważalne efekty, kolejna nadzieja - idzie ocieplenie :) Wydajność osuszaczy wzrośnie a i samoczynnie będzie schnąć.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, nagrzewnica gazowa przecież sama generuje wilgoć podczas spalania gazu dlatego np mój tynkarz nie poleca nagrzewnic gazowych do suszenia ścian.

Ale tu nie jest mowa o suszeniu ścian nagrzewnicą, tylko o podniesieniu temperatury aby poprawić sprawność pracy osuszacza. Oczywiście spalanie gazu generuje wodę, ale to pikuś przy tym co się wyciągnie ze ścian dzięki podniesieniu temperatury, nie wspominając że i tak wyprodukowaną w wyniku spalania gazu wodę zgarnie osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, trzeba by to oszacować czy to ma sens, być może ma ogromny sens. Podniesienie temperatury zwiększy wydajność osuszacza, to fakt ale pytanie ile tej wody dodatkowo będzie musiał wyciągnąć.

 

Znalazłem takie coś:

Podczas procesu spalania gazu ziemnego, którego głównym składnikiem jest metan, powstaje przede wszystkim dwutlenek węgla i woda (CH4 + 2O2 ® CO2 + 2H2O). Po spaleniu 1m3 metanu powstaje 1,7 litra wody w postaci pary wodnej. Na odparowanie takiej ilości wody trzeba zużyć aż 1.1 kWh ciepła, natomiast skroplenie tej masy pary wodnej pozwala odzyskać tą samą ilość ciepła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to z 1m3 metanu (swoją drogą nagrzewnice latają na PB) powstanie 10kWh ciepła (z 1m3 PB 25kWh). Poza tym nadal jest to para wodna zawieszona w powietrzu (a nie związana w ścianach) i osuszacz sobie z nią bez problemu poradzi, szczególnie że oddawanie tej wody nie jest natychmiastowe, a rozłożone w czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...