Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parterówka na wąską działke


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ciekawostka - najniższe odnotowane zużycie energii przez PC

 

Bez tytułu.jpg

 

Weekend był pod znakiem przygotowań to wykładania stropu styropianem, który ma dojechać w tym tygodniu.

Głównie były to zmiany w elektryce - tam gdzie będą lampy z taśm led musiałem wyciągnąć kable wyżej by zasilacze zamontować nad styropianem na strychu.

W sumie to tylko w salonie i kuchni.

Salom będzie na profilach KLUŚ , natomiast w kuchni, jako, że nie będzie szafek wiszących oświetlenie nad blatem będzie z profili podwieszonych na linkach.... mam nadzieje ze mi to estetycznie wyjdzie.

coś takiego:

7f1e509c46c4969ea00b19485e9a.jpg

 

8c73d9c84dc2ae636efde22995eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend weekend :-)

 

Działaliśmy na 2 fronty

 

ja na strychu... (wyciananie na peszle i rury z WM to ....masakra)

IMG_20180414_185329.jpg

 

tata przy elewacji... on też raczej ma rzeźbę niż robote z racji krzywych ścian... czasem z płyty 20cm robi 18...a czasem daje + 2cm.....

IMG_20180414_195426.jpg

 

przy okazji odkryłem między pokojami..... po obu stronach ściany w rogu (działowa/ nie nośna - nośne mają belki na górze) ...może to przez wilgoć i mróz (wypchało ścianę działową???). Na ścianach będzie włókno szklane wiec nic nie będzie widać :-)

IMG_20180415_100101.jpg

 

Aha i mała uwaga nie kupujcie lamp led na allegro....

Kupiłem 3 w październiku. Są w nich 2 paski diód (każda 50w). Miesiąc temu przestała świecić połowa diód w każdej lampie... pisałem o reklamacje. Przysłali mi nowe lampy.... Nowych nie założyłem, bo nie było kiedy ale teraz już musze bo w starych lampach przestały już świecić wszystkie diody... DZIADOSTWO.!!!!

IMG_20180414_185427.jpg

IMG_20180414_185439.jpg

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Klejenie styro CD....

 

Elewacja będzie wyglądać tak:

DSC02516.jpg

 

DSC02517.jpg

 

DSC02518.jpg

 

Jakoś trzeba było zakryć puszki.... ramka mi się nie podobała to postanowiliśmy nakleić 3cm styropianu w taki sposób jak na zdjęciu.

Z boku domu, tam gdzie są plandeki będzie podobnie.

Oczywiści nigdzie nie kupie od ręki 3cm styro fasadowego wiec kupiłem podłogowy w markecie.... (za fasadę 032 płaciłem 56zł a z ten 0.38 w markeci 75zł...)

Te ciemne elementy wykleję cegiełką/płytką.

Dziś klejenie parapetów i węglarków.

By zmieściła mi się płytka elewacyjna koło okna węglarek będzie miał tylko 1cm grubości.... bo przy 2cm nie da rady otworzyć puszki z rolet (jak dokleje cegłe o grubości 1cm). Chyba że wymysle jakiś nacięcia jak u kolegi FOTOHOBBY...

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205228-quot-Powr%C3%B3t-z-wielkiej-p%C5%82yty-quot-czyli-indywidualne-parterowe-106m2&p=6653372&viewfull=1#post6653372

 

image.jpg

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prosto bez wycięć i żyję ;) rachunki za ogrzewanie są ok.

serio szkoda kombinować

 

to ile wysunąłeś styro na prowadnice rolety?

Bo przy moich puszkach, by zmieściła mi się cegiełka (1cm) mogę max na prowadnice wyjechać 1cm....

Czy to nie za mało? Jak bym nie dawał cegły to prowadnice zakryłbym 2cm warstwą styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy :-)

MI chodzi o to, że na razie dojechałem styro do ramy okna/krawędzie prowadnicy.

Teraz węglarkiem chce choć minimalnie na nią wjechać - tak jak się to robi przy oknach bez rolet - też częściowo wchodzisz styropianem na ramę okienną.

Niestety konstrukcja rolet / puszka rewizyjna pozwala mi wjechać tylko styropianem 1cm (tam gdzie będzie cegła) lub 2cm tam gdzie jej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POGODA.... strasznie utrudnia prace :-/

Za ciepło i klej chyba szybciej wysycha niż wiąże... za bardzo wieje bo nam plandeki targa...

Gdzie ta wiosna..... Wczoraj już przenieśliśmy się do środka na strych bo nie dało rady robić:-/

DSC02536.jpg

 

DSC02537.jpg

 

Jedynie taras w cieniu zrobiony ale klej schnął mementalnie:-/

DSC02526.jpg

 

Żywopłot/grabopłot rośnie :-)

DSC02534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do bardziej obeznanych w temacie ocieplania...

 

Dajemy klej i siatkę.

Czy trzeba dać klej i siatkę 2 raz? Jak tak - po co?

 

Co z gruntem? Elewacje będzie biała i będą wstawki z cegły/płytki klinkierowej.

 

Czy pod elementy białe dać grunt biały (dopłata +20%) czy standardowy mleczno szary - grunt TO-GS Termo Organika (taki mają w hurtowni akurat)

Może jakiś inny grunt wybrać?

Tynk będzie akrylowy.

 

Pod elementy z cegły klinkierowej dać grunt uniwersalny??? Np CT17???

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

2 strony gotowe:-)

 

IMG_20180509_142218.jpg

 

Tam gdzie ma byc tynk zatarte 2 warstwami na gładko, tam gdzie okładzina klinkierowa tylko 1 warstwa kleju.

Trwało to wszystko miesiąc.....bo bardzo przeszkadzała pogoda - upał, słońce itp w dodatku była to południowa i zachodnia elewacja.

 

Najchetnijej byrm ten klej od razu zagruntował ale nie wiem kiedy tynk bede robił i podobno grunt musi byc jak najszybciej pokryty tynkiem.... nie wiem czy to mit czy prawda.... tak mi powiedziano.

 

Co do tynku...pewnie akrylowy...tylko odradzaja mi bysmy to sami robili bo wyjda fale.... wiec sie wahamy. Firma za sam tynk chce 20zł/m2 - sama robota bez materiału.

 

Teraz czekamy na kolejną dostawe styro na reszte domu.

W miedzy czasie rzezbimy dalej w styro na stropie.

 

Ogolnie robota idzie wolno bo miałem mały zabieg i nie mogę robić wszystkiego co bym chciał:-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W końcu podłoga strychu :-)

 

3 warstwy styro 10cm

na to płyta osb 10mm

 

Robiłem to (można powiedzieć) na siłę bo szkoda mi było siedzieć na ciemnym gorącym strychu jak taka piękna pogoda :-)

Trwało to też dużo dłużej niż zakładałem....bruzdowanie na peszle i wycinanie na rury z wentylacji to była masakra.

W dodatku starałem się wszystko zrobić szczelnie i na ścisk.

Lepiej to było zrobić teraz by można było już graty układać.

IMG_20180520_110620.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...