Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parterówka na wąską działke


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

płyty OSB 10mm kupione na OLX - jako odpad transportowy :-)

Dałem 1 warstwę i nie ugina się prawie wcale ( styro eps 80).

Płyty łączyłem łącznikami H by nie pracowały podczas chodzenia i ocierały się o siebie niszcząc krawędzie na wzajem - dzięki temu jest szczelina na 2mm.

 

Deski (pozostałość po szalunku) nabiłem na jętki by zrobić dodatkowy strych na najmniej używane rupiecia a przy okazji na pewno usztywniły całą konstrukcję.

Krokwie, a wiec i jętki są co około 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

najbardziej wkurzający etap zakończony...

Nic mi z tą wentylacją nie szło...

Żadnego sklepu w okolicy, wszystko kupowane przez net.

Trafiały się pogniecione kolana, nieszczelne - reklamacje, czekanie na nowe itp.

Potem brakło jakiegoś kolanka bo tak jak chciałęm nie zmieściło się - bardzo mało miejsca w kotłowni.

Grzebałem się z tym ze 2 miesiące....krew mnie zalewała

Rury czerpni i wyrzutni zrobione na sztywno /blaszane/ - zawsze można je rozebrać wyczyścić.

Uszczelniłem wszystko uszczelniaczem dekarskim tytana (po za kilkoma miejscami by można było rozebrać.) i na to jeszcze taśma srebrna.

Dziś jeszcze tylko wepnę wszystko na strychu i będzie git.

IMG_20180607_203235.jpg

 

IMG_20180607_203230.jpg

 

Elektryk założył też alarm :-)

IMG_20180606_151321_1.jpg

 

...jakość zdjęć marna bo telefon marny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek dzięki ale do staranności to tam brakuje.... tzn bym chciał ale nie zawsze wychodziło...

Pomiarów nie robiłem - reku ma jakąś funkcje kalibracji ale na razie go nie odpalałem - tylko na kilka godzin by zobaczyć czy GWC miało sens...

Wtedy na dworze było 22* przez czerpnie w podbice ciągło 22* a gdy przełączyłem na GWC na czerpni w reku było 16,1*.

Pod reku na dole jest trójnik z klapką do ręcznego przełączania kiedy ma ciągnąć bezpośrednio z dworu a kiedy przez GWC - stąd taka plątanina rur...

Rure z Gwc będę jeszcze przedłużał o około 9m wiec może uda się coś bardziej wyciągnąć:-)

 

Dziś miałem skończyć temat (rura wyrzutni przez strop na strych i dalej na murłatą na zewnątrz... i duuupa. Kolanka nie pasowy ale podgiąłem... uszcelniacz się skończył... pchełki też...i wełna do ocieplenia.... Talk wiec CDN......:bash::bash::bash::bash:

Chyba kupie zwykłą wełne i nią owinę bo ta samoprzylepna droga jest:-/

 

WM to najbardziej ślinaczący się temat na budowie....i troche się przeliczyłem na gratach....

 

Przy okazji uwaga.

Na allegro kupwałem graty od 2 osób:

- wentylacja24 - super rur, idelanie zgrzane kolanke, równe zgrzewy, nuple z kołnieżami...

- OXY - dziadostwo - krzywe rury, o wiele cieńsze a o kolanach nie wspome - gdybym miał nerwy to bym im to oddał. Kolana chyba robił jakiś uczeń - krzywo zgrzane na zgrzewach szpary po 2mm, jedno kolano ma 160średnicy drugie 155 i jest zaje...lużne w mufie, a inne ma 162 i nie mieści się w mufach. Szkoda ze nie zrobiłem zdjęć. Wszystkie kolana musiałem uszczelniać uszczelniaczem... A o mufach to już nie wspomne - kawałek blachy krzywo zgrzany a sama blacha cieńka jak folia aluminiowa. Przestrzegam by u nich nie kupować...

 

A akwarium...chciałbym ale $$$$ teraz mam do wyboru albo działam z płytkami w domu albo jade z dzieckiem na wakacje.... i bedą wakacje...i ze 2 miechy przestoju na budowie - tzn coś tam będziemy robić ale z rzeczy za które nie muszę dużo płącic - np szopke na graty bo desek i kantówek od groma:-)

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rury czerpni i wyrzutni na dole w kotłowni i na strychu (częściowo , bo brakło) wyklejałem taką wełną:

283219-57e5298150cec-image1-1474636161jpg.jpg

Tylko ona jest droga 150zł, cieńka 3cm i za dużo jej nie ma...

 

Czy mogę wiec rury owinąć 3 razy tańszą wełną zwykłą?

271231-573dc551c2e98-image1-1463666001jpg.jpg

272826-573ad2961e518-image1-1463472790jpg.jpg

 

Rura wyrzutni na strych ma z 6m, czerpnia jest krótka. Chciałbym wyrzutnie mocniej ocieplić bo spadek mam do reku /inaczej nie dało rady/ i nie chciałbym by woda zalewała reku :-)

 

Rury owinąłbym zwykłą wełną - potem sznurkiem czy taśmą klejącą i co dać na zewnątrz by się nie pyliło?

Owinąć czarną folią? Szukam jakiejś możliwości przyoszczędzenia:-)

 

Dziś zrobię jakieś fotki jak mi to wyszło:-)

 

--------------

 

Z newsów.... pojawiły mi się rysy na ścianach pod oknami - centralnie na środku każdego okna, od parapetu do ziemi - pięknie to widać na tynku wewnętrznym... nie dałem tam zbrojenia w bloczki przy murowaniu...bo nie wiedziałem, że się daje... i ściana po prostu pod ciężarem sobie pękła :-/ Taki tip do czytających - by dali sobie zbrojenie...

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysy są pod 3 oknami (bo tylko tyle jest ) 80 , 180, 180.

Na tym małym ledwo co widoczna tylko na pustakach (tynk cały)

Na tych dużych na wylot.

Zagipsowałem to jakiś czas temu i nic nie wyłazi - po prostu musiało siąść.

W części pod oknami nie ma żadnego nacisku bo cały ciężar stropu/dachu naciska na nadroże a wiec na ściany przy oknach - tak ja sobie to tłumacze.

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod parapetem tworzy się strefa rozciągana i pęka. Na samym środku jest największy moment na wykresie sił. Ale żeby przy silikatach i przy nie największych rozpiętościach ?!.

Rekuperator może mieć możliwość kompensacji żeby zwiększyć obroty przy zwiększaniu oporów. Nie wyreguluje Ci jednak wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach.

Ja zazwyczaj używałem zwykłej wełny 5cm i opatulałem to srebrną folią dachową paroszczelną.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dalem w okap by nic po tynku nie lecialo

 

Dzis pojawil sie kolejny temat do rozgryzienia...

Wode zrobilem na pexach. Takze na dwor wypuscilem pex i zacislem na nim zlaczke do ktorej przykrecilem kran... i teraz kran mi sie obraca....bo zacisnieta zlaczka sie obraca na rurce..

Musze wymyslic jak to unieruchomic.

Moge odciac zacisnieta zlaczke i dac nakrecana bo ona jest na sztywno skrecona z rurka ,- moze ktos inny pomysl podsunie?

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- OXY - dziadostwo

Dobrze, że przeczytałem ten wpis zanim zamówiłem wyrzutnię, którą chciałem umieścić na kanale wentylacyjnym komina (wywiew podpięty pod wentylację komina od kominka).

http://allegro.pl/oxy-czerpnia-wyrzutnia-scienna-niekapiaca-200-mm-i7110492346.html

Miałem nadzieję, że podpatrzę u Ciebie jakieś ciekawe rozwiązanie na czerpnię i wyrzutnię ścienną, ale widzę że masz w te elementy w okapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać zaciskaną ale kątową (i tak wymiana więc równie dobrze możesz wymienić na cokolwiek). Na szybko to i taśmą wzmacnianą np od wentylacji usztywnisz ;)

 

Tylko problem z dojściem bo musze wyciąc kawał ściany by zaciskarką dojść....łatwiej będzie nakręcić złączkę lub wykombinować jakieś trzymanie tego co jest.

Myślałem by dać kawałek XPS i wkleić w niego szczękę z 2 część z wyciętym sześciokątem na rozmiar złączniki zaciskanej..

 

Bez tytułu.jpg

 

Tak ty wygląda:

 

IMG_20180610_121341_1.jpg

 

IMG_20180610_121347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że przeczytałem ten wpis zanim zamówiłem wyrzutnię, którą chciałem umieścić na kanale wentylacyjnym komina (wywiew podpięty pod wentylację komina od kominka).

http://allegro.pl/oxy-czerpnia-wyrzutnia-scienna-niekapiaca-200-mm-i7110492346.html

Miałem nadzieję, że podpatrzę u Ciebie jakieś ciekawe rozwiązanie na czerpnię i wyrzutnię ścienną, ale widzę że masz w te elementy w okapie.

 

usuneli mój komentarz...

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...