Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parterówka na wąską działke


Recommended Posts

Dziś nie ma zdjęć cegły bo za dużo nie porobiłem :-/

 

Za namową forumowego kolegi Hajnela postanowiłem zmienić taryfę na G12W...

 

Szukam biura z Tauronu i widzę ze zaś musiałbym się z roboty zwalniać bo okoliczne biuro czynne do 16...

Dzwonie wiec na infolinie co trzeba zrobić by taryfę zmienić...Pani mówi, że u niej to załatwię przez telefon...:jawdrop:

5 minut i mówi mi ze do 2 tygodni przyjadą licznik wymienić....

 

Wracam z pracy a tu już mam licznik 2 taryfowy... masakra w jakim tempie to załatwili...

 

Zacząłem wiec walczyć z ustawieniami PC....i chyba poległem...

 

Salusa ustawiłem tak (tylko czy nie powinno być na odwrót?):

https://www.youtube.com/watch?v=2PE5DsjBBzc

 

Harmonogramy w pompie tak:

https://www.youtube.com/watch?v=0R2M4i3GgM0

 

i cos mi nie działa bo mimo iż nie było po godzinie 22 pompa cały czas brała prąd...

IMG_20181109_210901.jpg

 

IMG_20181109_210835.jpg

 

przy okazji - nie umiem znalezc co to za ikonka u góry na wyświetlaczu...

IMG_20181109_205709.jpg

 

Dzieki z góry:-)

 

edit:

znalazłem instrukcję wiec ikonka sie wyjaśniła:-)

https://www.panasonicproclub.com/uploads/PL/catalogues/instrukcje_obslugi/Aquarea/WH-SDC-03-05-07-09-H3E5-1.pdf

 

Tak myślę może - nie działa bo jak zaprogramuję Salusa to może juz nie tworzy sie harmonogramu w sterowniku pompy??? A może lepiej salusem tylko temp ustawiać a sterować harmonogram z sterownika pompy? Jak tego nie rozkminie to będzie tel do instalatora :-)

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na pompie nic nie musisz ustawiać , bo przecież pompą będzie sterował termostat. Programujesz termostat i ustawiasz na nim godziny ze "słoneczkiem"" (czyli godziny w których chcesz aby pompa działała) i ze księżycem czyli godziny w ktorych nie ma być grzania (lub ma być obniżone).

 

czyli ustawiasz słoneczko na powiedzmy 22,6 stopnia , ustawiasz też histerezę na 0,5 stopnia , bo 1 stopień to stanowczo za dużo a księzyć ustawiasz na powiedzmy 21,6 stopnia i tyle ..

 

U mnie tak jest ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w końcu zakończyliśmy fugowanie cegły na dworze...nigdy wiecej....

Fotki wrzuce przez weekend :-)

 

Wczoraj pojawiła się też brama - wykonanie bardzo mi się podoba, taka niska troche wyszła ale jest OK.

Jedynie małe niedogadanie było ze słupkami furtki - mogłem światło zrobić mniejsze.

Trzeba jest wbetonować 2 słupki i będzie komplet

IMG_20181114_073834.jpg

 

IMG_20181114_073851.jpg

 

IMG_20181114_073954.jpg

 

A ja walczę dalej z ustawieniem PC by grzała w 2 taryfie...Dziś przez noc się w ogólę nie załączyła a jak przyjechałem na budowe przed 8 to Salus dawał sygnał PC by grzała bo włączył pompke obiegową. Wczoraj nie wiem czemu ogrzewanie włączyło się na godzinę w ciągu dnia..Nie dogrzewała mi też kilka dni CWU choć mam tem ustawioną na 48..

 

Salusa ustawiłem na "słoneczko" wtedy kiedy jest tani prąd czyli w nocy i okienku 13-15

IMG_20181114_074250.jpg

 

W głównym menu ustawiłem by grzała CWU + podłoga

Zrobiłem też harmonogram kiedy może grzać wode.

IMG_20181113_164422.jpg

 

Dziś rano pozmieniałem te ustawienia (w Salusie) na takie (na opak - księżyc w czasie gdy ma grzać, słoneczko w drogiej pracy):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzień walki z PC

Histeza na 0,5 ustawiona a tym czasem..

...

Dziś przyjeżdżam i mamy już na termostacie 20,6

IMG_20181115_072359.jpg

 

 

przy temperaturze ustawionej na 19,8

IMG_20181115_072409.jpg

 

 

a pompa nadal grzeje....

 

Nie ogarniam tego bo skoro temp została osiągnięta to PC powinna się wyłączyć...???

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan grzałki wspomagającej - co właściwie oznacza : ) .

 

A nie powinieneś mieć ustawione aby pompa działała na podstawie Strefa:Termostat pokojowy w menu instalatora może teraz grzejesz na krzywej na podstawie czujnika zewnętrznego ja tak mam ustawione .

 

Tak jest napisane w instrukcji

Czujnik

* W przypadku termostatu należy określić, czy

jest to termostat zewnętrzny czy wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan grzałki wspomagającej - co właściwie oznacza : ) .

 

A nie powinieneś mieć ustawione aby pompa działała na podstawie Strefa:Termostat pokojowy w menu instalatora może teraz grzejesz na krzywej na podstawie czujnika zewnętrznego ja tak mam ustawione .

 

Tak jest napisane w instrukcji

Czujnik

* W przypadku termostatu należy określić, czy

jest to termostat zewnętrzny czy wewnętrzny.

 

Właśnie też to odkryłem w instrukcji, że jest tam taka opcja

U mnie świeci, ze grzeje na podstawie krzywej a chyba powinien być termostat...

Bez tytułu.jpg

Dziś popołudniu spróbuję:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzień walki z PC

Histeza na 0,5 ustawiona a tym czasem..

...

Dziś przyjeżdżam i mamy już na termostacie 20,6

 

 

 

przy temperaturze ustawionej na 19,8

[ATTACH=CONFIG]421729[/ATTACH]

 

 

a pompa nadal grzeje....

 

Nie ogarniam tego bo skoro temp została osiągnięta to PC powinna się wyłączyć...???

 

Ale masz źle ustawiony termostat ...

 

Tam gdzie słoneczko jest to jest grzanie i wynika że grzejesz w I taryfie a w II masz wyłączone ogrzewanie (obniżona temp.)

 

Ustaw np. księzyc na 19 stopni a słoneczko na te 19,8 i tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w panelu nie ma termastatu. Można go przenieść ale termostat musi być zewnętrzny wpięty w PC. On steruje u mnie pompą obiegową.

 

Z tego co piszą w folderach reklamowych to seria H ma czujnik temp w panelu i tak też mi mówił instalator ale nie wiem jak jest ze sterowaniem może zewnętrzny ma więcej możliwości .

 

 

""""Panel sterownia dla serii pomp ciepła powietrze-woda Aquarea generacji H może być odłączony od jednostki i zamontowany w dowolnym pomieszczeniu. Wyposażony w czujnik temperatury eliminuje potrzebę instalacji termostatu. Urządzenie jest nowością Panasonica."""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą w folderach reklamowych to seria H ma czujnik temp w panelu i tak też mi mówił instalator ale nie wiem jak jest ze sterowaniem może zewnętrzny ma więcej możliwości .

 

 

""""Panel sterownia dla serii pomp ciepła powietrze-woda Aquarea generacji H może być odłączony od jednostki i zamontowany w dowolnym pomieszczeniu. Wyposażony w czujnik temperatury eliminuje potrzebę instalacji termostatu. Urządzenie jest nowością Panasonica."""

 

ciekawe info :-) dopytam mojego dlaczego wcisnął mi termostat i napisze co powiedział :-)

Na pewno mój zewnętrzny termostat steruje dodatkową pompką obiegową ale może ten zewnętrzny też ma taką możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe info :-) dopytam mojego dlaczego wcisnął mi termostat i napisze co powiedział :-)

Na pewno mój zewnętrzny termostat steruje dodatkową pompką obiegową ale może ten zewnętrzny też ma taką możliwość?

 

Hehe no może : ) ja nie mam dodatkowych pomp obiegowych i steruje tem używająć krzywej nie korzystam narazie z czujnika wew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po telefonie do instalatora.

Owszem H ma termostat ale jest on na kablu i są ograniczone możliwości by go przenosić (ale ponoć kabel można dołożyć)...wiec nie wiem

Mówił ze wygodniejszy jest bezprzewodowy bo koszt niski.

 

Co do krzywej na wyświetlaczu...ponoć ma być bo pompa lepiej się sprawdza jak grzeje na podstawie krzywej a termostat zewnętrzny ma nią sterować.... masło maślane - będę kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz źle ustawiony termostat ...

 

Tam gdzie słoneczko jest to jest grzanie i wynika że grzejesz w I taryfie a w II masz wyłączone ogrzewanie (obniżona temp.)

 

Ustaw np. księzyc na 19 stopni a słoneczko na te 19,8 i tyle ...

 

 

wzorowałem się na filmiku CNC:

 

Pozmieniam, zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema :) cd próby ustawienia PC...

 

Byłem własnie na działce. zużycie prądu od wczoraj od godz 17 2kWh w T2 + 1kWh w T1 czyli pompa się nie załączyła w nocy...

 

Na Salusie zapodana temperatura w drogiej taryfie 20* (w Taniej 21*).

Sprawdzałem o 6,30 a wiec była już droga taryfa - w domu 19,6 (na wyświetlaczu kręcił się śmigiełko a wiec działała pompka obiegowa - czyli salus chce dogrzewać mimo iż PC była wyłączona...

 

Ustawiłem wczoraj wszystko jak tutaj:

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?332993-Panasonic-Aquera-jak-ustawi%C4%87-pomp%C4%99-pod-taryf%C4%99-G12w&p=7348922&viewfull=1#post7348922 (w menu głownym tylko na grzanie a dopiero wode w harmonogramach, w dodatku podbiłem krzywą nad ranem...

aaaaa.jpg

 

Salusa ustawiłem jak wyżej radził Kaszpir (słoneczko grzanie w T2)...

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?271706-Parter%C3%B3wka-na-w%C4%85sk%C4%85-dzia%C5%82ke&p=7736422&viewfull=1#post7736422

IMG_20181114_074250 (1).jpg

 

i chyba lipa

 

Po pracy kombinuje dalej.

Dodam, że na głównym wyświetlaczu nadal mam ikonek krzywej grzewczej - tak radził instalator ale dziś to zmienię bo może to jest przyczyna???

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Salusa ustawiłem jak wyżej radził Kaszpir...

 

W Salusie słoneczko = temepratura komfortowa (grzanie) i wtedy termostat włącza pompę i rozpoczyna grzanie

Księzyć = temperatura obniżona (czyli brak grzania).

 

Jak nie działa to oznacza że albo termostat źle podłączony , albo coś w pompie nie ustawione. W pompie musi być aktywowany termostat.

 

U mnie na razie termostat jest nieużywany . ustawiona 24 stopnie na termostacie i słoneczko cały czas , bo zacząłem grzać nonstop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ustawioną temp. na Sallusie 20 C w drogiej, a on mierzy 18,6 C no to musi działać.

Ale jeśli masz harmonogram na PC tak jak na zdjęciu to ona nie powinna się włączyć...

Pytanie też gdzie masz tego Sallusa założonego bo on jest bardzo czuły, spróbuj na niego chuchnąć kilka razy... Słońce, przeciągi mogą robić swoje.

Ja mam na jesień na Sallusach ustawione 21,5C w tanich i 18C w drogiej żeby się nie włączał bo po co skoro PC i tak nie grzeje przy takim harmonogramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej moja nie ma żadnego zewnętrznego termostatu, a jedynie termometr o ile się nie mylę

pompa załącza się kiedy w obiegu wtórnym temperatura spadnie o określoną deltaT od zadanej, więc harmonogram pilnuje aby nie było bezsensownych załączeń w drogiej taryfie na kilka minut - przynajmniej w układach ze sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...