Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wykończenie ściany fundamentowej


ekmir

Recommended Posts

Aktualnie sytuacja jest taka, że na ławie fundamentowej jest wymurowana ściana fundamentowa z bloczków betonowych. Ściana ta została ocieplona 4 cm styropianem, na którym wykonano hydroizolację.

 

Chcę tą ścianę, w widocznej ponad grunt części, wykończyć cegłą klinkierową - połówkową.

 

Jak to zrobić ?

 

Czy obok tej docieplonej ściany fundamentowej wykonać dookoła cokół betonowy (zazbrojony) ? Jakiej szerokości powinna być taka podstawa pod tę cegłę klinkierową połówkową ?

Czy takie rozwiązanie będzie poprawne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bloczku styropian i później izolacja? Jaka izolacja, z czego?

Wg mnie powinna na początku iść izolacja a później styropian. Styropian czy styrodur? Jeśli styropian to 4 cm nie za mało?

Pomijając powyższe- na styropian/styrodyr klej a później siatka. Jednak zastanowiłbym się czy nie lepiej na to położyć płytkę klinkierową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie sytuacja jest taka, że na ławie fundamentowej jest wymurowana ściana fundamentowa z bloczków betonowych. Ściana ta została ocieplona 4 cm styropianem, na którym wykonano hydroizolację.

 

Chcę tą ścianę, w widocznej ponad grunt części, wykończyć cegłą klinkierową - połówkową.

 

Jak to zrobić ?

 

Czy obok tej docieplonej ściany fundamentowej wykonać dookoła cokół betonowy (zazbrojony) ? Jakiej szerokości powinna być taka podstawa pod tę cegłę klinkierową połówkową ?

Czy takie rozwiązanie będzie poprawne ?

 

A nie powinieneś zrobić tego tak :IMAG1043.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bloczku styropian i później izolacja? Jaka izolacja, z czego?

Wg mnie powinna na początku iść izolacja a później styropian. Styropian czy styrodur? Jeśli styropian to 4 cm nie za mało?

Pomijając powyższe- na styropian/styrodyr klej a później siatka. Jednak zastanowiłbym się czy nie lepiej na to położyć płytkę klinkierową

 

Jam dałem 12 cm styropiany Aqua, na to siatka zatopiona w kleju, później grunt szczepny i tynk silikonowy. Folia kubełkowa to porażka i kasa wywalona w błoto. Dałem ją za radą kierbuda, nigdy więcej. Gdybym mógł wyrwał bym ją i wywalił ale już wszystko zasypane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie dublować tematów, zadam pytanie tutaj: jaki jest sens siatki i zacierania klejem styropianu na fundamencie? Na to będzie kubełkowa.

 

Dałem na fundament styropian, siatkę i klej a na to kubełkową. Z perspektywy czasu (choć nie za długo, trochę ponad rok) wywaliłbym kubełkową. Niestety już zasypane a odkopywać mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Jak kopałem fundament pod taras, odkryłem kawałek folii kubełkowej. Pod nią był jeden wielki gnój. Woda tylko się za nią kisi. Nie jestem pierwszy, który tak sądzi. Pozdrawiam.

 

Czy miałeś folię kubełkową kubełkami do ocieplenia? Czy folia kubełkowa była od dołu zawinięta pod ocieplenie? U siebie nie podwijałem dolnej krawędzi, tak aby skraplająca się woda mogła ściekać w dół i wsiąkać w ziemię poniżej folii. Z ciekawości kiedyś fragment odkopię i sprawdzę jak to u mnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś folię kubełkową kubełkami do ocieplenia? Czy folia kubełkowa była od dołu zawinięta pod ocieplenie? U siebie nie podwijałem dolnej krawędzi, tak aby skraplająca si

ę woda mogła ściekać w dół i wsiąkać w ziemię poniżej folii. Z ciekawości kiedyś fragment odkopię i sprawdzę jak to u mnie wygląda

 

No a jak inaczej, tylko kubelkami do styropianu. Dolna krawędź nie podwijana. Ale u mnie jest glina, cholerna glina! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...