Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmywarka Siemens vs. Amica


Josla

Recommended Posts

Stoję przed wyborem zmywarki. Zależy mi, aby zamiast koszyka na sztućce była szuflada, a zmywarka miała metalowe dno.Ostatecznie zastanawiam się nad tymi modelami:

 

Siemens SN64M080EU

 

Amica ZIM629

 

Amica ZIM628

 

Te dwie pierwsze są w tej samej cenie, trzecia trochę tańsza.

Doradzcie którą lepiej wybrać, czy warto płacić więcej czy zostać przy tej najtańszej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem zmywarki. Zależy mi, aby zamiast koszyka na sztućce była szuflada, a zmywarka miała metalowe dno.

 

nie kupilbym w zyciu 2 raz zmywarki z szufladka zamiast koszyka na sztuce. Przez te szufladke masz mniej miejsca i do zmywarki nie wchodza wysokie talerze, a jak podniose gorna szufladke to wtedy nie mieszcza sie szklanki.

Wyjmowanie i wkladanie do szufladki tez jest bardziej upierdliwe niz koszyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w jednym mieszkaniu starszy model Amica ZIM nie pamiętam numeru ale 4 lata temu był to model topowy z Amica. Do chwili obecnej byłem z tej zmywarki bardzo zadowolony, raz dosłownie miesiąc po upływie gwarancji miała awarie, zsunął się wąż odpływowy w środku, naprawa za 100 zł więc do przeżycia. Jak pisałem wcześniej byłem zadowolony do teraz.Obecnie w nowym mieszkaniu mam Siemensa co prawda 45 cm ale różnica w pracy urządzenia kolosalna. Silnik chodzi ciszej, naczynia bardziej domyte, dodatkowe programy suszenia itp. Ogólnie duża zmiana na plus dl Siemens mając juz jakieś doświadczenie w zmywarkach. Muzę dodać, że byłem zagorzałym przeciwnikiem sprzętu BSH ale jest jednak różnica. Mam także pralkę Amica kupioną razem ze zmywarka 4 lata te,u i działała i działa do tej pory. Wirowanie na 1200 czy 1400 pokazało mi dopiero różnicę. Amica chodzi jak traktor w porównaniu do Siemensa.

 

Reasumując, Amica to świetny sprzęt w dobrej cenie. Jeśli masz odrobinę więcej $$ to idź w Siemensa, nie pożałujesz. Jeśli konkretny sprzęt jest w porównywalnej cenie to też wybrał bym Siemensa.

 

Za jakiś czas skończę budowę domu i stanę ponownie przed dylematem jakie AGD. O ile 2-3 lata temu wybór padłby na Amicę tyle teraz nie jest to juz takie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Mam zmywarkę SIEMENS SR65M091EU, też z szufladą.

 

Nie zamienię w życiu szuflady na koszyk. Przecież kiedy brakuje miejsca szufladę bez problemu mogę wyjąć... Przynajmniej w moim modelu. Zmywarka sprawdza się świetnie - jest cichutka. Bajer z wyświetlaniem pozostałego czasu na podłodze też się przydaje, a myślałam, że będzie zbędny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Simensa, z szufladą. 60 cm. Chwalę, mam ponad 2 lata.

Bracia mają odpowiednio Beko i Amica. Co do mycia nie mają chyba jakiś większych zastrzeżeń.

Obydwoje mają jednak problem z opadającymi drzwiami. Ja sobię mogę uchylić na dowolny kąt i trzymają się jak zabetonowane (u mamy podobnie, a ma już 4 lata).

U nich albo zamknięte, albo otwarte całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Także uważam szufladę do sztućców za bardzo dobry pomysł. Miałem koszyk i bym się nie zamienił.

 

 

Mam zmywarkę SIEMENS SR65M091EU, też z szufladą.

 

Nie zamienię w życiu szuflady na koszyk. Przecież kiedy brakuje miejsca szufladę bez problemu mogę wyjąć... Przynajmniej w moim modelu. Zmywarka sprawdza się świetnie - jest cichutka. Bajer z wyświetlaniem pozostałego czasu na podłodze też się przydaje, a myślałam, że będzie zbędny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...