Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ratunku pomoc przy drzwiach wejściowych!


Recommended Posts

Witam ...EMOCJE JUŻ OPADŁY.... więc mogę pisać. Mam dom wybudowany z bloczka 42 cm .Zostały zamontowane ostatnio drzwi wejściowe.Mimo 2 krotnej regulacji są nadal problemy z zamykaniem kluczami tzn. dolny zamek się nie otwiera. Drzwi wiszą na piance i kawałkach bloczka który służy za podkład pod próg.Próg wygiął się do góry podejrzewam ze podniosła go pianka i w związku z tym próg obciera podczas otwierania.Mam wrażenie ze drzwi nie są stabilnie zamocowane i pracują.Kolejnym problem są zawiasy które wg fachowców od tynków są nieodpowiednie i po tynkowaniu całość wygląda tak jak na załączonych zdjęciach .Proszę o pomoc jak wybrnąć z tego problemu. Pozdrawiam .

IMG_20160807_112459.jpg

IMG_20160807_112448.jpg

IMG_20160807_112448_1.jpg

IMG_20160807_112459_1.jpg

IMG_20160807_112840.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak chcesz wybrnąć, jak /prawie/ wszystko wygląda na zawalone.

Bloczek pod progiem: należało wcześniej odpowiednio podmurować lub dokupić odpowiednie poszerzenia pod drzwi.

Tynk na zawiasach: co było pierwsze? To wcale nie takie filozoficzne jak jajko i kura. Jeśli były zawiasy, to tynkarze nawalili tego materiału za dużo. Jeśli drzwi były wkute w ścianę, to pewnie były za duże w stosunku do otworu i należało np. dobrać mniejsze naświetle. Lub skuć ścianę tak, by dało się otynkować. A teraz bez większych wydatków ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od tego, że ktoś źle wykonał murowanie pod progiem - to powinno być wykonane z całych bloczków i murowane, a nie poklejone pianą. Jeżeli montażyści drzwi to wykonali, to skopali sprawę.

 

Co do samych drzwi, to został źle wykonany pomiar, a jeżeli mam być bardziej szczegółowy, to znam podobne systemy i wiem, że nie zawsze można dopasować szerokość doświetla tak jak się chce - są z góry narzucone szerokości. Osoba wykonująca pomiar powinna uzgodnić szerokość z inwestorem i dogadać się, że ekipa murarska powiększy otwór do wymaganych wymiarów.

 

Tynkarze widząc taką sytuację jaka jest - w ogóle nie powinni podejmować się tynkowania! Teoretycznie można było przed tynkowaniem jeszcze rozkuć/wyrównać otwór, choć jest to ryzykowne, bo można zniszczyć drzwi.

 

Należy teraz:

1. Delikatnie zdemontować drzwi.

2. Wykonać porządnie podproże.

3. Poszerzyć otwór do wymaganych wymiarów + luz na montaż (katalogi wyrobów przeważnie podają wymagane szerokości).

4. Zamontować drzwi.

5. Otynkować wnękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jak dla mnie idealny przykład "jak nie montować drzwi". Teraz powinieneś rościć sobie poprawę montażu, a w razie uszkodzenia drzwi - dodatkowo odkupienia towaru. Czy ten bloczek pod progiem to na piance się trzyma? I tak będzie się trzymał X lat? Poszerzenia podprogowe o których pisał Fin kosztują grosze a są to rzeczy dedykowane do takich właśnie rozwiązań aby nie stosować resztek z budowy.

http://wiked.pl/images/katalog/katalog_wiked_52str_czerwiec_2016.pdf

 

Strona 48 - Cena 40-120zł netto i zaręczam Cię, że próg się nie wygnie a w domu będziesz miał duuuużo cieplej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...