Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Pelletowy Biawar Pellux Compact - 12 kw, Biawar Pellux 200 touch, 20 kw


zyga07

Recommended Posts

Witam ponownie!

HELP! SOS!

Znowu mamy problem z NIBE BIAWAR Pellux Compact 12kw :(

Wszystko działało wspaniale już dwa miesiące, w domu ciepło, wygoda :)

A dzisiaj mąż w czasie czyszczenia złamał turbulatory spalin. Tzn., wyjmując je, wyjął tak, że jakas część tych sprężynek została w dole węwnątrz.

Mam pytanie:

Co teraz robić?

Czy można włączyć kocioł?

Czy można gdzieś zamówić te turbulatory, by wymienić?

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie!

HELP! SOS!

Znowu mamy problem z NIBE BIAWAR Pellux Compact 12kw :(

Wszystko działało wspaniale już dwa miesiące, w domu ciepło, wygoda :)

A dzisiaj mąż w czasie czyszczenia złamał turbulatory spalin. Tzn., wyjmując je, wyjął tak, że jakas część tych sprężynek została w dole węwnątrz.

Mam pytanie:

Co teraz robić?

Czy można włączyć kocioł?

Czy można gdzieś zamówić te turbulatory, by wymienić?

:confused:

 

Infolinia: http://pellux.pl/pl/kontakt/

 

P.S. Zamów i dopytaj się czy piec może pracować bez turbulatorów przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biawar historia kolejna:

Od razu to powiem wiem że wybrałem bardzo dobrze, ba wspaniale. Otóż co się stało, jak wspominałem już wcześnie mam piec nr 001 i palinik 002 (miałem), i te palnik wywoła pewien błąd. 53436011873__9CA56D1E-50E6-49B8-A277-98EEC157A20C.JPG.jpg

No więc dzwonię, piszę zdjęcia robię. Wiadomo piec to nie człowiek, ratować go karetką nie trzeba. I mówię co następuje i daję kolejne zdjęcia. I jako że mam piec taki jeszcze na gwarancji ale już pod koniec, to oni że ktoś przyjedzie i wymieni palnik, a ją że to tylko błąd i żebym wiedział jak go skasować, a oni że palnik jest starej konstrukcji i że wymienią mi za darmo na nowy.

I najlepsze mówię ża najlepiej mi pasuje w sobotę i co dzisiaj po 14 przyjechał serwisant, fiku miku nowy palnik, nowe oprogramowanie - i wszystko działa jak należy.

Znacie firmę która tak robi, mistrzostwo świata dla Biawara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja się*z tym nie zgodzę mam compacta 12 - 3x89 metrów po posadzkach czyli jakieś 240 m2 i bufor 500 l i piec daje radę. I tylko to rozwiązanie będę ludziom polecał. Złota zasada paliwa stałego - piec na 100 % albo na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja osobiście posiadam pompe ciepła Biawar PC 270 i okazało sie, iż pompa posiada wadę fabryczną, ucieka cały gaz w ciągu 2 miesięcy.

Serwis naprawiał pompe 2 razy z wielką łaską, a na chwile obecna wypieli się tłumacząc końcem gwarancji i wszelkie naprawy już bedą odpłatne. Dodam tylko, że pompa pracowałą może rok od nowości. Dla osób, które zamierzają zakupić cokolwiek z firmy Biawar - Nibe nie polecam, lepiej unikać problemu niż ponosić spore koszty związane z brakiem kompetencji serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się*z tym nie zgodzę mam compacta 12 - 3x89 metrów po posadzkach czyli jakieś 240 m2 i bufor 500 l i piec daje radę. I tylko to rozwiązanie będę ludziom polecał. Złota zasada paliwa stałego - piec na 100 % albo na 0.

 

Jak się sprawdza, to trzeba chwalić. Ja będę chwalił swoje. Listopad 2017, dom 170 m2, CO na 4 osoby, aż 23 worki pelletu po 15 kg.(pellux 200 Toutch).

 

I podzielę się pewnym spostrzeżeniem. Denerwowało mnie częste automatyczne czyszczenie kotła, więc zmniejszyłem częstotliwość. W sumie, to nie wiem ile godzin pracował, bez wysuwania szuflady (pewnie nie więcej niż 10), po czym zaczął przesypywać pellet w rurze (nie spalać podawanego). Okazało się, ze na szufladzie była ok 2-3 cm warstwa zgrzanego popiołu i to nie pozwalało na swobodne spadanie pelletu do końca szuflady i pojawił się w/w problem. Oczywiście po wyczyszczeniu wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jak się sprawdza, to trzeba chwalić. Ja będę chwalił swoje. Listopad 2017, dom 170 m2, CO na 4 osoby, aż 23 worki pelletu po 15 kg.(pellux 200 Toutch).

 

I podzielę się pewnym spostrzeżeniem. Denerwowało mnie częste automatyczne czyszczenie kotła, więc zmniejszyłem częstotliwość. W sumie, to nie wiem ile godzin pracował, bez wysuwania szuflady (pewnie nie więcej niż 10), po czym zaczął przesypywać pellet w rurze (nie spalać podawanego). Okazało się, ze na szufladzie była ok 2-3 cm warstwa zgrzanego popiołu i to nie pozwalało na swobodne spadanie pelletu do końca szuflady i pojawił się w/w problem. Oczywiście po wyczyszczeniu wszystko działa jak należy.

 

 

Mam taki sam kocioł tj. pellux 200 touch, opalana pow. - 200m2 po podłodze, parter - podłogówka, poddasze - grzejniki (łazienka oraz pralnia podłogówka) , palę od 16 października. Jakim pelletem palisz? Jakie masz parametry podajnika kg/h oraz ustawioną kaloryczność pelletu KWh? Obecnie palę pelletem no name (prawdopodobnie jest z Białorusi lub Ukrainy), średnie spalanie od 16 października do dziś to 15 kg/ dobę. Dość dużo popiołu powstaje z tego pelletu.

Edytowane przez paweł_whitestok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam kocioł tj. pellux 200 touch, opalana pow. - 200m2 po podłodze, parter - podłogówka, poddasze - grzejniki (łazienka oraz pralnia podłogówka) , palę od 16 października. Jakim pelletem palisz? Jakie masz parametry podajnika kg/h oraz ustawioną kaloryczność pelletu KWh? Obecnie palę pelletem no name (prawdopodobnie jest z Białorusi lub Ukrainy), średnie spalanie od 16 października do dziś to 15 kg/ dobę. Dość dużo popiołu powstaje z tego pelletu.

 

Witam.

 

Palę też pelletem z Ukrainy. Ustawione mam parametry 11,2 kg/h oraz 4,6 kwh. U mnie przy tym pellecie po 1,5 miesiąca musiałem wyczyścić rurę podajnika, bo było dużo pyłu i trocin, przez co na palenisku zrobił się nagar i pellet nie zsuwał się swobodnie i dalej zaczęła się zapełniać rura podajnika. Wydaje mi się, że w okresie zimowym należy przyjąć jedno czyszczenie na 4-6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Palę też pelletem z Ukrainy. Ustawione mam parametry 11,2 kg/h oraz 4,6 kwh. U mnie przy tym pellecie po 1,5 miesiąca musiałem wyczyścić rurę podajnika, bo było dużo pyłu i trocin, przez co na palenisku zrobił się nagar i pellet nie zsuwał się swobodnie i dalej zaczęła się zapełniać rura podajnika. Wydaje mi się, że w okresie zimowym należy przyjąć jedno czyszczenie na 4-6 tygodni.

 

Dziękuję za informację

Jeśli chodzi o zapchanie rury podajnika to u mnie identyczna sytuacja (tylko raz się zdarzyło), trociny z rury wpadając do palnika spowodowały nagar przed tą krateczką spowalniającą wpadanie pelletu na ruszt. W lutym ustawię parametry na takie jak u Ciebie (11,2 kg/h oraz 4,6 kwh) i zobaczę czy zejdę ze spalaniem do Twojego poziomu tj. do 23 worku 15kg na miesiąc. Obecnie mam średnią 15kg/dzień. Średnie spalanie u Ciebie tj. około 12kg/dzień uważam za bardzo dobre.

 

pozdrawiam z Białegostoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witaj jkazan

Mój dom ogrzewa pellux 200 Touch moc 20 kw- jest to jego moc maksymalna a moduluje ją w zależności od potrzeby od 6 kw-20 kw plusem ( jak dla mnie)jest duża pojemność wodna kotła nie mam bufora. Mój zestaw to kocioł sterownik pokojowy i moduł internetowy zainstalowany 22/12/2016 zero problemu. Trudno jest Mi powiedzieć czy compact 12 kw "da radę" ja kontaktowałem się z Panem Tomasz Gdaczyński +48781710128 email: tgdaczyń[email protected] Poznałem go na Targach Instalacje w Poznaniu z tego co się orientuje to jest on z Lublina lub okolic; solidny facet Mi pomógł pewnie pomoże i Tobie

Był bym zapomniał Mój dom to konstrukcja której budowę zakończono w 1850 r (jeden osiem pięć zero) wyremontowany od "stóp do głów" (za cenę budowy dwóch nowych ooops) o powierzchni 180m2 80m podłogówka+ 2x drabinka w łazienkach +4x kaloryfer okna 6 komór x 3szyby na zewnatrz rockwool 7 cm na podłogach 2x5cm styropian poddasze zabudowane ocieplenie 18cm ursa platinium mieszkam w Wielkopolsce. Pelet od początku ten sam producent bez kombinowania lokalna firma Martyna jest dobrze>

 

pozdrawiam

 

witam, jest możliwość podskoczenia do ciebie i zobaczenia jak ten piec"chodzi" też jestem z wielkopolski a nie znam nikogo kto by miał taki piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!! Znajdzie się ktoś kto pomoże z nastawami kotła 200 Touch piec nie może osiągnąć zadanej temp maks 43 i spada i tak w kolko. Wcześniej smigal aż milo. Nie wiem co jest. Kombinowalem z ustawieniami Ale nie mogę trafić. Może ktoś podzieli się gotowcem. Mój pierwszy sezon. Zapychanie rury już mam za sobą.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...