Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł Pelletowy Biawar Pellux Compact - 12 kw, Biawar Pellux 200 touch, 20 kw


zyga07

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najczęściej pracuje na 17 kw, nigdy nie widziałem więcej kw. 8 kw tylko w nadzorze i nieraz grzaniu cwu. Fuzzy logic wyłączone. Zadana 60 st histereza 5, ale to kotłem nie steruje tylko sterownik pokojowy. Nastawione na dzień 22.3 na noc 21.3 histereza 1. Dla mnie i syna za dużo, ale kobieta i córka płaczą, że zimno. No i jeszcze cwu 500 litrów to zżera na dzień 42, a na wieczór gdy wszyscy się kąpią 46.

Co do instalacj, prosta jak budowa cepa. Zawór trójdrożny, pompa cwu, co i cyrkulacyjna (nie podłączona do prądu, bo studzi wodę). Za tydzień będzie montowana ochrona powrotu pompa kotłowa i zawór 45 st.

[ATTACH=CONFIG]438186[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]438187[/ATTACH]

 

Zawór temperaturowy 45st dla kotła na pellet to stanowczo za mały jeżeli chodzi o temperaturę,55 to minimum.Po drugie jak będzie zaw.temperat.55st +zaw.3D regulujący temp.na instalacje to powinno być sprzęgło hydrauliczne

Pellux.jpg

Edytowane przez Kondensat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator nic nie mówił o drugim zaworze 3D. Miałem kupić pompę kotłową i zawór temperaturowy.

Albo ja czegoś nie rozumie w twojej instalacji.W poście #160 jest zdjęcie instalacji i tam już jest zawór 3D w funkcji regulacji temp.pewnie na grzejniki.

Teraz mówisz że zostanie niebawem dokupiony zawór temperaturowy do ochrony powrotu kotła więc w instalacji będę 2szt zaworów 3D ponieważ zawór temperaturowy też jest zaworem 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to da?

Przecież masz 350m2 + 500litry CWU to jakie byś chciał spalanie peletu ?

10kg na dobe?

 

Liczyłem na 30-40 kg, 55 kg moim zdaniem przy takiej pogodzie to za dużo. Ochrona powrotu ma przedłużyć żywotność pieca, ustabilizować jego pracę, a nie obniżyć spalanie. Cały czas się waham czy dawać sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam serdecznie wszystkich, życząc szczęśliwego Nowego Roku! :)

Ponownie mam problem: kocioł wydaje błąd 02 brak ognia/opału. Czyści się i próbuje rozpalić się w kółko, i nic.

Wszystko przeczyściliśmy kilka razy ręcznie, nic nigdzie się nie zatkało.

Ale zauważyłam, że ta partia pelletu jest wilgotna. Czy to może być przyczyną?

I jak mam teraz ten pellet wygrzebać z pełnego pojemnika? A może jakoś wyschnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam serdecznie wszystkich, życząc szczęśliwego Nowego Roku! :)

Ponownie mam problem: kocioł wydaje błąd 02 brak ognia/opału. Czyści się i próbuje rozpalić się w kółko, i nic.

Wszystko przeczyściliśmy kilka razy ręcznie, nic nigdzie się nie zatkało.

Ale zauważyłam, że ta partia pelletu jest wilgotna. Czy to może być przyczyną?

I jak mam teraz ten pellet wygrzebać z pełnego pojemnika? A może jakoś wyschnie?

Rozwiązałeś problem? Co było przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Aby to miało ręce i nogi to albo compact 12kW plus bufor ok.300-400l (możliwość dołożenia paneli PV z grzałką w późniejszym terminie ) albo sam 200touch bez bufora bo on sam w sobie jest małym buforem.

 

12 compact fatalnie się czyści w środku bo musisz palnik zdemontować a 200touch wystarczy drzwiczki otworzyć.

 

Mocą się nie przejmuj bo on i tak będzie sam siebie nagrzewal pełną mocą a grzejniki i podlogowka ciepło będzie pobierać ze zladu jaki on ma. Prawie 200l.

 

Natomiast 12 compact będzie miał przewagę w trybie lato i grzaniu cwu. Szybko sam się nagrzeje aby grzać cwu. 200touch będzie musiał zagrzac cały swoj zład wody. Zaletą tego jest ze w chłodniejsze dni masz od razu ciepło do wykorzystania przez podlogowke i grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bufor nie mam miejsca. Słyszałem właśnie ze Touch200 dobrze współgra z podłogowką. Mam jeszcze jeden typ, tyle że bardzo prosty, ubogi. Ferroli biopellet pro 12

 

Dodam że chciałbym w domu mieć stała temp. więc raczej pokojowki będą. Hol, salon, kuchnia to podłogowka. Razem 8obiegow. Dwa pokoje i w każdym grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...