Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem


Recommended Posts

Jeszcze trochę zaległych zdjęć wod-kan

 

Zx54 - Łazienka dolna

530

attachment.php?attachmentid=429051&d=1554872660

 

Zx54 - Kotłownia

531

attachment.php?attachmentid=429052&d=1554872692

 

Zx54 - Kotłownia

532

attachment.php?attachmentid=429053&d=1554872731

 

Zx54 - Kotłownia (pion wody)

533

attachment.php?attachmentid=429055&d=1554872927

 

Zx54 - Łazienka górna

534

attachment.php?attachmentid=429054&d=1554872905

 

Zx54 - Łazienka górna

535

attachment.php?attachmentid=429056&d=1554873186

 

Zx54 - Łazienka górna

536

attachment.php?attachmentid=429057&d=1554873214

 

Zx54 - Łazienka górna (podejście do wanny)

Otulina do uzupełnienia

537

attachment.php?attachmentid=429058&d=1554873239

 

BiU-House - Łazienka dolna

538

attachment.php?attachmentid=429059&d=1554873268

 

BiU-House - Druga łazienka dolna

539

attachment.php?attachmentid=429060&d=1554873294

 

Moje chłopaki też wybudowały domy. To ich radosna twórczość. Zabawy błotem przestają wystarczać :)

540

attachment.php?attachmentid=429061&d=1554873326

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 758
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z oknami dopiero nabrało to wyglądu :) Czekam na okna w BiU :p Co do zabezpieczenia pianki wewnątrz weź SP925. Zdecydowanie wygodniej się tym robi, a ile nerwów zaoszczędzisz to Twoje. Naklejenie taśm od wewnątrz jest masakrą - próbowałem. U mnie w dzienniku też mam trochę zdjęć z tego etapu :)

 

Instalacja Wod-kan mega! Zawsze podziwiam jak u Ciebie to wszystko jest przemyślane. U mnie się ten etap ciągnie strasznie.

 

A wykonanie domków przez chłopaków rewelacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oknami dopiero nabrało to wyglądu :) Czekam na okna w BiU :p Co do zabezpieczenia pianki wewnątrz weź SP925. Zdecydowanie wygodniej się tym robi, a ile nerwów zaoszczędzisz to Twoje. Naklejenie taśm od wewnątrz jest masakrą - próbowałem. U mnie w dzienniku też mam trochę zdjęć z tego etapu :)

 

Instalacja Wod-kan mega! Zawsze podziwiam jak u Ciebie to wszystko jest przemyślane. U mnie się ten etap ciągnie strasznie.

 

A wykonanie domków przez chłopaków rewelacja ;)

 

Chyba najbardziej zmieni się wygląd po przyklejeniu styropianiu, ale rzeczywiście wygląd zaczyna się zmieniać. Zaraz pooglądam sobie zdjęcia u Ciebie.

Chyba się mylisz co do moich przemyślanych decyzji :no:, ale dziękuję. Chłopaki też dziękują za pochwałę domków :).

 

Bartek, czemu drugie okna z innej firmy?

 

Coś panie po łepkach czytasz ten dziennik ;). Generalnie na decyzję wpłynął fakt, że MS nie chciał wsadzić szyb hartowanych do dwóch największych stałek bez podziału.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AluxDB

Zwykły grafit RAL7016 (ten co mają w KARMACIE obok tego małego Alux'a) ma prawdopodobnie najsłabszą okleinę z wszystkich przez nas rozważanych. Nie wiem jak będzie z SPECTRALEM z VEKI i Alux'em z MS'a (nowości), ale najlepsze opinie mają te okleiny z strukturą drewna. Tak wynika z rozmów w kilku salonach i z moich osobistych obserwacji (widziałem kilka zarysowań).

 

Tymczasem przełożono mi termin montażu okien w drugim domu na 06-05-19.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Też mamy doprowadzoną wodę do lodówki z instalacji i ...nie korzystamy z niej. Nie wiem czy będziesz montował filtr Odwróconej Osmozy. Jeszcze przed płytkami podciągneliśmy wężyk od miejsca gdzie miał być zlew (a pod nim filtr) do miejsca gdzie miała być lodówka. Tym sposobem mamy w tej chwili krystaliczną, zimną wodę z lodówki no i tak samo czyste kostki lodu. Bez używania do tego filtra dedykowanego do lodówki.

 

Wężyk jest cieniutki więc spokojnie wystarczyło małe wybruzdowanie wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na budowie trochę się działo więc najwyższy czas uzupełnić dziennik.

Okna już zamontowane ale o tym później. Będą też filmiki z montażu, ale po kolei...

 

Dla własnej dokumentacji wrzucam jeszcze dwa zdjęcia z instalacji wod-kan. Przypomniałem sobie, że nie mam jeszcze doprowadzenia wody do lodówki więc musiałem ten błąd naprawić:

 

Kuchnia w BiU-Housie

541

attachment.php?attachmentid=430355&d=1557861647

 

Żona dostała fuchę nakładania otuliny na rurki. Tak się przejęła, że nie robi tego dobrze, że w końcu nie wykonała zadania ;)

 

Pralnio-suszarnia w BiU-Housie

542

attachment.php?attachmentid=430356&d=1557861669

 

Klejenie belek podokiennych.

Belki zrobione ze sklejonych i skręconych desek szalunkowych. Deski wcześniej potraktowałem impregnatem do więźby dachowej (nierozcieńczonym koncentratem). Po wyschnięciu i skręceniu ze ścianą (śruby na wylot i dodatkowo dyble) pomalowałem folią w płynie i uszczelniłem uszczelniaczem dekarskim.

 

Dlaczego z desek?

- bo miałem

- bo klejonka jest stabilniejsza wymiarowo (nie wypacza się tak bardzo jak drewno lite)

- bo impregnat będzie wewnątrz kantówki

 

543

attachment.php?attachmentid=430357&d=1557861691

 

544

attachment.php?attachmentid=430358&d=1557861713

 

Przykręcone belki

 

545

attachment.php?attachmentid=430359&d=1557861738

 

546

attachment.php?attachmentid=430360&d=1557861758

 

547

attachment.php?attachmentid=430361&d=1557861777

 

Wklejony styrodur pod okna w płycie fundamentowej w celu ograniczenia mostka termicznego

 

548

attachment.php?attachmentid=430362&d=1557861802

 

W następnym odcinku ocieplenie ścian w Zx54

 

Pozdrawiam

Bartek

 

PS. Ten post był nad postem Wekto

Edytowane przez B_i_U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mamy doprowadzoną wodę do lodówki z instalacji i ...nie korzystamy z niej. Nie wiem czy będziesz montował filtr Odwróconej Osmozy. Jeszcze przed płytkami podciągneliśmy wężyk od miejsca gdzie miał być zlew (a pod nim filtr) do miejsca gdzie miała być lodówka. Tym sposobem mamy w tej chwili krystaliczną, zimną wodę z lodówki no i tak samo czyste kostki lodu. Bez używania do tego filtra dedykowanego do lodówki.

 

Wężyk jest cieniutki więc spokojnie wystarczyło małe wybruzdowanie wylewki.

 

Witaj Wekto

 

Plan mam właśnie taki, żeby nie kupować filtrów dedykowanych producenta lodówki. Domyślam się, że drogie ?! Wodę doprowadziłem do szafki zaraz obok planowanej lodówki. Tam będzie filtr węglowy lub sznurkowy. Woda z filtra odwróconej osmozy na dłuższą metę nie jest za zdrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wekto

 

Plan mam właśnie taki, żeby nie kupować filtrów dedykowanych producenta lodówki. Domyślam się, że drogie ?! Wodę doprowadziłem do szafki zaraz obok planowanej lodówki. Tam będzie filtr węglowy lub sznurkowy. Woda z filtra odwróconej osmozy na dłuższą metę nie jest za zdrowa.

 

Dlaczego tak twierdzisz, że woda z tego filtra "nie jest zdrowa"? Jest pozbawiona minerałów, owszem, ale przecież po to stosuje się mineralizatory liniowe, aby wyrównać gospodarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, nie wiem o jakiej sile marketingu piszesz ale z chęcią też piję wodę z kranu. Tylko po OO. Mamy własne ujęcie i uwierz, nie chciałbyś pić tej surowej. No i kwestia filtrów. Rocznie 30-40 zł i nie muszę przejmować się filtrami producenta lodówek. Ale oczywiście robisz co uważasz za słuszne. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wekto, to nie do Ciebie było tylko do KLARSAN.

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że oczyszczamy wodę z wszystkiego, a później ją brudzimy tzn. mineralizujemy.

 

Zazwyczaj wodę z własnego ujęcia trzeba odpowiednio uzdatniać więc w Twoim przypadku jest to zapewne wskazane. Ja mam naprawdę dobrą wodę w kranie. Testuję ją co dwa tygodnie w akwarium na rybach ;).

 

Co do filtrów to często stają się siedliskiem i wylęgarnią drobnoustrojów jeśli mają dłuższą przerwę w działaniu. Choć nie dotyczy to pewnie filtra odwróconej osmozy to trzeba mieć świadomość, że nic nie jest czarno-białe.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż okien miał miejsce w dniach 06-08.05.2019r. Trwało to tak długo ze względu na trudności z transportem największego okna (zepsuł się jeden z samochodów). Okno o wymiarze 200x250cm miało być wyciągnięte na piętro za pomocą HDS'u ale przekonałem szefa montażystów, że damy radę zrobić to ręcznie. Lekko nie było ale ze względu na proste schody i miejsce w korytarzu na górze udało się to zrobić. Na tak długi czas montażu wpłynął również fakt wyciągania wszystkich pakietów szybowych przed montażem ze względu na konsole JBD.

Firma montażowa "PIOTREK" spisała się bez zarzutu. Był moment, że na budowie było chyba ośmiu pracowników do tych największych okien i pięć samochodów z logiem firmy "RES-DOM". Szef firmy montażowej odpowiadał chętnie na wszystkie pytania i widać było, że wie co robi. Chłopaki pracowały dokładnie i nie śpieszyli się do następnej roboty. Firma dokonuje jednej darmowej redulacji w czasie trwania gwarancji.

Jedyny zarzut jest do samych okien. Tutaj trochę zawaliła fabryka (KNS Śląska Fabryka Okien) dopuszczając kilka drobnych niedoróbek. Wszystko zostało spisane na protokole bez robienia jakichś trudności i mają zostać naprawione. W jednym najmniejszym okienku (wiatrołap) szef sam zwrócił uwagę na pęknięcie szyby w rogu. Jedno skrzydło będzie prawdopodobnie do wymiany ze względu na małą dziurkę w profilu.

Do przygotowanych belek drewnianych podokiennych szef-Piotrek nie miał żadnych zastrzeżeń i nawet uśmiechał się na ilość śrub i dybli. Pewne nieporozumienie nastąpiło w sprawie wklejania pasków styroduru w płytę fundamentową, mogłem zachować tam większą ciągłość. Okna są wysunięte na 10 centymetrów tzn. prześwit między murem, a oknem ma ok. 2cm

 

Okna bardzo nam się podobają. Okleina Spectral wygląda super, chociaż brudzi się nieco bardziej. Podsumowując, to jesteśmy zadowoleni i nie żałujemy wyboru.

 

549

attachment.php?attachmentid=430424&d=1558067190

 

550

attachment.php?attachmentid=430425&d=1558067225

 

551

attachment.php?attachmentid=430426&d=1558067254

 

552

attachment.php?attachmentid=430427&d=1558067285

 

553

attachment.php?attachmentid=430428&d=1558067311

 

554

attachment.php?attachmentid=430429&d=1558067340

 

555

attachment.php?attachmentid=430430&d=1558067534

 

556

attachment.php?attachmentid=430431&d=1558067548

 

557

attachment.php?attachmentid=430432&d=1558067564

 

558

attachment.php?attachmentid=430433&d=1558067577

 

 

Jak zmontuję filmiki to postaram się wrzucić w następnym poście.

 

Pozdrawiam

Bartek

Edytowane przez B_i_U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chata zamknięta to zacznie się inna budowa :)

 

Pytanie mam do Ciebie. Zamierzam wykonać taras i balkon, tzn hydro i paroizolację z membrany Atlas. 15mkw za niecałe 500zl. Pod to bitum uniwersalny Atlasa (jako grunt i poprawa przyczepności) jako, że strop rownany dechą to chciałem go wyrównać. Możesz podpowiedzieć czym go wyrównać? Na wydrę myślałem o kleju do płytek (używam geoflexów atlasa zielonego i żółtego) miejscami będzie 1-2mm czyli cienko. Na to grunt i membrana samoprzylepna, potem styropian 20cm grafitu i jakaś wylewka (też na atlasa patrzyłem, poster20 albo poster80, nie znam się). Co o tym myślisz?

 

PS. Zostało mi styropianu z elewacji, Knauf etixx 20cm. Jest w dotyku dość twardy. Nie wiem jaka klasa wytrzymałości na ściskanie. Na nim będzie 6-7cm wylewki i płytki (ew taras wentylowany). To poważny błąd czy ma szansę się udać?

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jedna sprawa to wodoszczelność betonu, a druga to wodoszczelność stropu.

 

Pierwsze można osiągnąć odpowiednim zaprojektowaniem betonu, a żadne "cudowne" dodatki uszczelniające nie przynoszą oczekiwanych efektów. Musi być odpowiednie kruszywo (bazalt, granit), odpowiedni stos okruchowy, dużo większa ilość cementu niż wynika z samej wytrzymałości, superplastyfikatory itp. Beton ma wtedy odpowiednią cenę. W laboratorium wytrzymałość prawie zawsze wychodzi, a wodoszczelność już nie zawsze.

 

Natomiast drugie jest dużo trudniejsze do spełnienia. Nawet jak beton będzie wodoszczelny (np. W8 ) to i tak pojawią się mikrorysy, przez które będzie kapało. Wtedy woda sączy się przez dużą powierzchnię i lepiej samemu przewiercić kilka dziurek żeby kapało w sposób bardziej kontrolowany. Gdy zaczyna padać to strop zaczyna namakać, a jak już to nastąpi to zaczyna przepuszczać wodę. No chyba, że strop ma jakiś spadek. Dużo łatwiej osiągnąć w miarę szczelny strop w warunkach 5-10 stopni Celsiusza.

 

Pozdrawiam

Bartek

 

PS

Coś w tym Twoim dzienniku cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...