Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To raczej Wy, moi drodzy prarafianie, wytłumaczcie mi, dlaczego w moim mieszkaniu w bloku, latem, kiedy na zewnątrz jest temperatura powyżej 30*C, a pogoda się pogarsza i zaczyna wiać tak dosyć ostro...

... dlaczego przy lekko rozszczelnionych oknach w mieszkaniu, przez kratkę wentylacyjną w łazience wieje tak, że aż gwiżdże?

Nie no serio, tego nie wymyślam. Wieje tak, że słychać gwizd wiatru, a jak otworzę drzwi, to zamykają się z przeciągiem.

Tam takie masy powietrza przechodzą, że świszczy, gwizda i śpiewa.

No nie powinny wg waszych teorii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

" forum muratora kończy się tam, gdzie większość nie dopuszcza do siebie żadnych argumentów, i starają się zrobić z człowieka idiotę."

 

Przyznaję - to forum MA kilka wad.

Ale...

ZAWSZE trzeba się STARAĆ?

Wejdzie na forum taki impregnowany na WIEDZĘ jak Ty i...

Odstaw to co bierzesz, uruchom ROZUM, bo go masz i nosisz go ze sobą nawet do sracza!!!

Zrozum!

To nie jest tak - że Cię tu "tępią"!

Po prostu - brak Ci wiedzy i NIE MASZ RACJI!!!

Ale..

To da się zmienić przy odrobinie wysiłku (umysłowego) z Twojej strony!

Jest nadzieja...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, teraz to już są te moje posty, wraz z odpoiedziami, tylko są one na poprzedniej stronie.

One wcześniej były, ale zniknęły, a potem ostał się ten jeden ubecki.

 

Aż tu nagle, pojawiły się wszystkie!

Z tą różnicą, że ten wyzywający moderatora od ubeków, był post factum, kiedy to moderator usunął poprzednie posty.

 

 

Ty masz jakieś zwidy. Śledziłem wczoraj dyskusję uważnie, brałem w niej udział i nie widziałęm, żeby cokolwiek znikło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zdarzają się prawie bezwietrzne dni i wtedy WG nie działa.

 

A u mnie zimą zawsze działa bardzo dobrze (mam dwa mieszkania z WG - w jednym kominy złączenie co któreś piętro w drugim osobne). Latem, przy słabej wentylacji, to w zależności od kierunku wiatru czasami można poczuć spaliny z przepływowego piecyka.

 

Prosta fizyka za tym stoi. Ze względu na małą rozniecę temp. latem ciągu prawie niema. Jak zawieje od strony przeciwnej gdzie mam okna, to wytworzone podciśnienie jest w stanie zassać powietrze z kanałów mimo zainstalowanego ruchomego zwieńczenia komina, który teoretycznie powinien temu przeciwdziałać. Ale fizyka jest nieubłagana. Powierzchnia uchylonych latem okien jest wielokrotnie większa niż powierzchnia zwieńczania komina stąd siła ssąca wyższa i ciąg wsteczny w kominie.

 

W domku mam WM nadciśnieniowy i nie mam problemów z dymieniem z kominka i nie mam nigdy cofek.

Edytowane przez muchenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ty sam doskonale wiesz, że usunąłeś wczoraj moje ostatnie 3-4 wypowiedzi w tym temacie.

Tym samym sprowokowałeś mnie do napisania postu o instytucji ubeckiej, która usuwa niewygodne posty

Niczego nie usuwałem, i niczego nie przywracałem (usunąć mogę, przywrócić nie potrafię).

 

BARDZO PROSZĘ PISAĆ KRÓTKO, MERYTORYCZNIE I NA TEMAT, bez osobistych wycieczek i uszczypliwości.

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jakieś zwidy. Śledziłem wczoraj dyskusję uważnie, brałem w niej udział i nie widziałęm, żeby cokolwiek znikło...

 

Skoro nawet tego nie zauważyłeś, to tym bardziej brawa dla moderatora!

Wiesz, kiedy "znikło"? Chwilę po napisaniu przeze mnie ubeckiego posta, kiedy już się pożegnałem z tym forum i napisałem, że mam to w d... i mogą mnie zbanować.

Siedziałem jeszcze przed komputerem co najmniej pół godziny, z nadzieją, że ktoś to zauważy, a potem wyłączyłem.

Następnego dnia otwieram wątek i patrzę i oczom nie wierzę! SĄ MOJE WYPOWIEDZI!

A wiesz co jest w tym wszystkim najbardziej zastanawiające? Ano to, że zrobiłem wszystko, aby moderator mi bana dał, bo mi już nie zależało na jakiejkolwiek dalszej dyskusji w tym temacie, skoro ktoś manipuluje moimi postami.

A teraz zastanów się, dlaczego nie dostałem bana za taką wypowiedź, pomimo tego, iż byłem już wcześniej banowany za takie kwestie, jak "baranki".

Ano dlatego, że moderator być może zauważył, iż moje argumenty są tak silne, że postanowił przywrócić te dyskusję na właściwe tory, a być może ktoś inny też to zauważył i dał mu do zrozumienia, że nie tędy droga, żeby kogoś upodlić i wyciąć niewygodną część wypowiedzi.

Nie wiem z jakiego powodu ktoś to zrobił. Ja tutaj tylko taki maciupki jestem i walczę z wiatrakami...

Edytowane przez lotpaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Czasem trzeba "refresh" wcisnąc :)

 

Ale najbardziej udało Ci się to:

 

Ano dlatego, że moderator być może zauważył, iż moje argumenty są tak silne, że postanowił przywrócić te dyskusję na właściwe tory, a być może ktoś inny też to zauważył i dał mu do zrozumienia, że nie tędy droga, żeby kogoś upodlić i wyciąć niewygodną część wypowiedzi.

 

Po prostu leżę :) Nie wiem tylko, czy silniejszy jest ten o "zimnym powietrzu ciągniętym z gruntu przez komin", czy o temperaturze, która ma marginalny wpływ na ciąg kominowy :)

Obawiam się, że jednak masz zwidy.... Moderator wyjaśnił tobie,że nie ma możliwości przywracania usuniętych wpisów i nie widzę powodu, żeby mu nie wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jednak masz zwidy.... Moderator wyjaśnił tobie,że nie ma możliwości przywracania usuniętych wpisów i nie widzę powodu, żeby mu nie wierzyć...

Obawiam się, że nie masz racji, a moderator nic takiego nigdy mi nie wyjaśnił.

No ale ty jak zwykle wiesz wszystko.

 

Co do ciągu kominów, to być może niejasno wytłumaczyłem. Owszem, różnica temperatur ma znaczenie, ale gorącym latem, to tylko i wyłącznie wiatr powoduje, że kominy ciągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie masz racji, a moderator nic takiego nigdy mi nie wyjaśnił.

No ale ty jak zwykle wiesz wszystko.

 

.

 

Chyba jednak wyjaśnił...

Tego postu też nie zauważyłeś ?

No to się nie dziwię, że swoich trzech również :)

 

Co do wiatru - latem bezwietrznych dni jest mnóstwo. Ale wiatr na skośnym dachu może zarówno z komina wyciągać, jak i wtłaczać do niego powietrze - zależy od jego kierunku w stosunku do połaci. Podobnie, kiedy po zawietrznej stronie domu otwarte masz okna - na tej elewacji powstaje podciśnienie i tędy powietrze wypływa.

A wpływa tam, gdzie ciśnienie jest większe - od dachu przez komin.

 

O podciśnieniu na zawietrznej stronie elewacji też nie miałeś pojęcia - musieli cię uświadomić w wątku o kołkowaniu styropianu że ta siła potrafi oderwać przykołkowane płyty styropianu, prawda ?

Te Twoje "argumenty" to jest sieczka.

Jeśli uważasz, że jest "ktoś mądrzejszy, kto czyta ten wątek od początku", to oczy go muszą już straszliwie boleć, od tego co czytają....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" przez kratkę wentylacyjną w łazience wieje tak, że aż gwiżdże?"

 

A wiesz, że powinno WYWIEWAĆ?

:bash:

 

Adam M.

 

No patrz no!

Wywiewać, nawiewać, a może przewiewać, albo powiewać?

No jaki mundry łon i myśli, że ja głupi..

Weź ty się człowiecze puknij, a wtedy zrozumiesz, co poeta miał na myśli.

Najgorzej, to jak pajac udaje pajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O podciśnieniu na zawietrznej stronie elewacji też nie miałeś pojęcia - musieli cię uświadomić w wątku o kołkowaniu styropianu że ta siła potrafi oderwać przykołkowane płyty styropianu, prawda ?

Te Twoje "argumenty" to jest sieczka.

Jeśli uważasz, że jest "ktoś mądrzejszy, kto czyta ten wątek od początku", to oczy go muszą już straszliwie boleć, od tego co czytają....

No co ty, o kołkowaniu to ja w ogóle nie mam pojęcia, a o wentylacji to piszę same bzdury, niepoparte niczym.

Przepraszam Was, moi drodzy specjaliści od wszystkiego, że próbowałem podważyć Wasze kompetencje, co do budowy domu.

Ja tylko na grzybach się znam, ale teraz skołowaliście mnie tak, że jak znajdę Kanię, to sam uwierzę w to, że to nie jest Kania, tylko Muchomor Sromotnikowy.

Gratuluję Wam wytrwałości w osiąganiu swoich życiowych celów - najważniejszy cel osiągnęliście - NIE CHCE MI SIĘ, KURWA, Z WAMI GADAĆ.

Pozdrawiam i gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wiesz...

Jest taki, któremu NIKT nie wytłumaczy, że czarne jest czarne a białe - białe.

 

Adam M.

 

Wiem.

Wiem również, że się tą wentylacją mechaniczną podniecacie, niepotrzebnie.

Każda wentylacja jest dobra, kiedy działa i spełnia swoje funkcje.

Edytowane przez lotpaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda wentylacja jest dobra, kiedy działa i spełnia swoje funkcje.

 

Tak jest, ale wentylacja grawitacyjna czasami nie działa, czasami działa odwrotnie, a bywa i tak, że łeb urywa, bo takie ma ssanie. Chcąc wyeliminować to przykre stany trzeba postawić na WM. Po zastosowaniu odpowiedniego filtra pozbywamy się też z powietrza większości grzybów, bakterii oraz rakotwórczej sadzy od sąsiada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...