Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jak wyłączysz, to zamarznie ?

 

U mnie reku znajduje sie w kotlowni. W ogrzewanym pomieszczeniu, z tego wzgledu nie zamarznie. Sytuacja moze wygladac inaczej gdybym mial powieszona jednostke w niegrzewanym garazu. Myslisz, ze nagrzewnica sama by sie wlaczyla?

Gdzies tu na forum kolega forumowicz pokazywal zdjecia Nikola, wymiennik nie wygladal ciekawie. Nie pamietam czy to bylo reku czyy naw-wywiewna wentylacja. Po za tym do tej pory trwa przepychanka miedzy firma a inwestorem z czyjej winy jest problem.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel producenta w rozmowie telefonicznej twierdził, że podczas największych mrozów poniżej -20st C mogę wyłączać centralę wentylacyjną, żeby właśnie nie zamrozić wymiennika, no ale nie ma takiej potrzeby bo dostałem niedawno nowego onyxa passiv 350 (w dzienniku parę fotek) i układ rozmrożeniowy działa spokojnie - 50% wywiew, 25% nawiew (fabrycznie 80%/25%) + grzałka, załączanie przy +5st na wywiewie. Rozmrażanie dopiero poniżej -15st. wcześniej nie dochodzi do takich sytuacji.

 

W instrukcji taki zapis :

"Po podłączeniu kanałów do centrali wentylacyjnej centrala musi cały czas pracować.

W przypadku planowanego postoju centrali trwającego dłużej niż dwie godziny należy

uniemożliwić grawitacyjny przepływ powietrza w kanałach wentylacyjnych. W przeciwnym

przypadku istnieje ryzyko uszkodzenia centrali wskutek zalania kondensatem zgromadzonym w

kanałach."

 

Wody ostatnio mało kapie, mam tymczasowo odpływ do wiadra więc widzę, więc nie ma tutaj problemu o jakim ostrzega producent.

 

Więc jak ktoś ma pechowego sąsiada, który akurat raczy nas świeżym smogiem, to na te parę godzin spokojnie można wyłączyć centralę, lub chociaż ograniczyć działanie do minimum.

 

Mam tryb POSTÓJ u siebie, jak wrócą mrozy sprawdzę, czy grzałka pierwotna w tym trybie działa, ale sądzę, że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wam dostarczam rozrywkę i zmuszam was do myślenia. Bo chyba wiecie, co to jest 10PM?

To są najbardziej szkodliwe cząstki smogu, których to cząstek wasze filtry nie są w stanie wyłapać.

Pompując zanieczyszczone powietrze do chałupy, w skali 10X razy wyższej, niż robi to wentylacja tradycyjna, skazujecie się na wdychanie tego gówna, w ilości 10X razy większej.

A może nie?

Zdrówka życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wam dostarczam rozrywkę i zmuszam was do myślenia. Bo chyba wiecie, co to jest 10PM?

To są najbardziej szkodliwe cząstki smogu, których to cząstek wasze filtry nie są w stanie wyłapać.

Pompując zanieczyszczone powietrze do chałupy, w skali 10X razy wyższej, niż robi to wentylacja tradycyjna, skazujecie się na wdychanie tego gówna, w ilości 10X razy większej.

A może nie?

Zdrówka życzę!

 

I znowu wchodzisz tu i robisz tu z siebie ciężkiego głupca...

 

Po pierwsze - cząstki PM10 wyłapuje już filtr F6, akurat taki mam właśnie zainstalowany.

Niektórzy mają F7

http://www.gmp-system.pl/klasyfikacja-filtrow.html

 

Po drugie - Skąd ta idiotyczna teza, że WM pompuje 10razy więcej powietrze, niz robi to wentylacja tradycyjna ?

Moja WM pompuje teraz dokładnie tyle powietrza ile wg norm potrzeba, aby skutecznie wentylować łazienkę, WC i kuchnię.

 

Moja wymiana to 100m3/h

Jeśli Twoja WG dostarcza 10-krotnie mniej powietrza - 10m3/h !!! - , to oznacza, że żyjesz w permanentnym zaduchu, ba - smrodzie - przy wilgotności stanowiącej idealne środowisko dla rozwoju bakterii i grzybów.

I Ty się do tego przyznajesz ? Że przymykasz kratki, nawiewniki i kisisz sie w CO2 ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wam dostarczam rozrywkę i zmuszam was do myślenia. Bo chyba wiecie, co to jest 10PM?

To są najbardziej szkodliwe cząstki smogu, których to cząstek wasze filtry nie są w stanie wyłapać.

Pompując zanieczyszczone powietrze do chałupy, w skali 10X razy wyższej, niż robi to wentylacja tradycyjna, skazujecie się na wdychanie tego gówna, w ilości 10X razy większej.

A może nie?

Zdrówka życzę!

A dociera do kolegi o bardzo małym rozumku że WM to nie tylko nawiew ale i wywiew ?

Ps. rozumu życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wam dostarczam rozrywkę i zmuszam was do myślenia. Bo chyba wiecie, co to jest 10PM?

To są najbardziej szkodliwe cząstki smogu, których to cząstek wasze filtry nie są w stanie wyłapać.

Pompując zanieczyszczone powietrze do chałupy, w skali 10X razy wyższej, niż robi to wentylacja tradycyjna, skazujecie się na wdychanie tego gówna, w ilości 10X razy większej.

A może nie?

Zdrówka życzę!

masakra.. normalnie rzułta rzurza w Żeszowie, a morze w Hełmie? Torónió ? rurzne się czyta posty ..

ale Kolega normalnie pojehał po bandzie ostro. Rozómie rze pżez okna, powietże dostaje się do domó czyste, w ilości, 10x mniejszej.

a stęrzenie pary wodnej wynosi 45% i jest świerze i pahnące. Pżynajmniej morzna będzie poćwiczyć czytanie...

bo nie wiadomo jak podejść do takie zatwardziałej opinii, w sprawie techniki, logiki i nie wiem jeszcze czego..

 

i mam nadzieję rze - siarkowodur nie wpływa negatywnie na domowników ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać permanentne niedotlenienie mózgu.

Ale co się dziwić, jeśli u @lotpaja wymienia się 8-10m3 powietrza na godzinę, to i objawy tępoty umysłowej się nasilają. Organizm walczy o przeżycie, co tam logiczne myślenie.

Uchyl trochę okno i kratki kominowe forumowiczu @lotpaj, karetka pogotowia może nie zdążyć po Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra.. normalnie rzułta rzurza w Żeszowie, a morze w Hełmie? Torónió ? rurzne się czyta posty ..

ale Kolega normalnie pojehał po bandzie ostro. Rozómie rze pżez okna, powietże dostaje się do domó czyste, w ilości, 10x mniejszej.

a stęrzenie pary wodnej wynosi 45% i jest świerze i pahnące. Pżynajmniej morzna będzie poćwiczyć czytanie...

bo nie wiadomo jak podejść do takie zatwardziałej opinii, w sprawie techniki, logiki i nie wiem jeszcze czego..

 

i mam nadzieję rze - siarkowodur nie wpływa negatywnie na domowników ...

 

Nie mogłem się powstrzymać

zrobiłeś parę błędów:

- domowników - powinno być domofnikuf

- techniki - powinno być tehniki

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Fajnie się z wami gada.

Skoro te wasze filtry wyłapują nawet PM10, to chyba, do cholery jasnej, musicie je wymieniać częściej, niż raz miesiąc, skoro istnieje zagrożenie smogiem? Stężenie PM10 zatka taki filtr we dwa dni!

Wymieniacie je częściej, niż raz na miesiąc? Te filtry?

Gówno wymieniacie i macie żywe kultury bakterii w tych swoich kanałach, jak to wcześniej wam przedstawiłem, posiłkując się badaniami o wentylacji mechanicznej.

Ja rozumiem, że wam w to ciężko uwierzyć, w to co piszą naukowcy, jednakże bakterie w tych kanałach, mają się całkiem dobrze i musicie żyć z nimi w symbiozie.

Wy jesteście mądrzejsi od naukowców. U was w kanałach jest sucho. A bakterie się z was śmieją, tak, jak wy się śmiejecie z naukowych badań.

Do was nie docierają żadne argumenty. Do was nie docierają żadne cząstki i pyłki. W waszych domach można Szpital zrobić, w razie wojny.

Ech.. śmieję się z tych waszych wypowiedzi. Tak samo, jak wy z moich ;-)

Edytowane przez lotpaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doobra, nie pisz już więcej.

Jeśli chcesz wentylować dom skutecznie - ta jak ja - to masz w domu dokładnie tyle samo PM10 co ja (gdybym nie stosował filtra)

Ponieważ stosuję - to Ty wdychasz więcejPM10 w swoim domu.

(przyjmując oczywiśćie taką samą ilość PM10 w otaczającym powietrzu, tu niestety niektóre dzielnice mojego miasta trudno pobić)

 

No, chyba,że wentylujesz mniej, żyjesz we włąsnym smrodzie i przy obniżonej ilości tlenu - bo z Twoich postów to przebija.

 

Co do "życia" grzybów na powłokach d2p, w powietrzu, które ma 18C i 25% wilgotności już tu pisaliśmy.

Ty nie potrafisz korzystać z opracowań technicznych, bo jak sam stwierdziłeś, jesteś "mało techniczny", co potwierdzasz każdym swoim wejściem tutaj (słynna teoria o kominie pobierającym zimne powietrze z gruntu, niezrozumienie mechanizmu powstawania cofki, czy teraz teoria, jakoby zimą WM wentylowała z 10-krotnie większą wydajnośćią, niż WG)

Czytasz opracowani, ale nie rozumiesz, nie rozróżniasz instalacji wentylacyjnej od wentylacyjno-klimatyzacyjnej...

 

Ale darmową rozrywkę dostarczasz i za to trzeba Cię cenić :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...