Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój pierwszy kominek - dymi !!!


StormNFMW

Recommended Posts

1. Zły komin - kto podłączył do 3 kanałów ?

2. Zły kształt czopucha

3. Schodkowo to buduje się schodki nie komory dymowe.

4. Niski komin

 

Pisać dalej ?

 

Sztuka zduńska = WIEDZA + doświadczenie

 

Ale po co się aż tak podniecać, pogrubione wyżej, funkcjonuje w każdej dziedzinie i każdej branży :)

Klocków w aucie nie wymienisz jak nie masz o tym pojęcia = wiedzy i doświadczenia, a i z wymianą żarówki nie każdy poradzi :D

 

Sztuką jest wiedzieć i umieć tą wiedzą podzielić się tak, by nie żałować, że się cokolwiek powiedziało.

 

Jak który się aż tak ceni, niech wystawi cennik za każdą poradę i nie zawraca dupy komukolwiek przygaduszkami i fukaniem, że przez internet i na forum, to nie powie, albo jakieś inne temu podobne pieprzenie o latach walki.

 

..

Na stronie głównej forum, pisze:

 

"Instalacje - wymiana doświadczeń"

 

Widać, że część z piszących tutaj, mimo sprawiania WIELKICH pozorów, nie ma wiedzy o tym, co oznacza wymiana doświadczeń.

Edytowane przez dbx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kiedyś namiętnie pisałeś o majtach i ten swąd teraz się za Tobą wlecze więc nie zatruwaj mi atmosfery. Z twoich wypocin jedynie ostatnie zdanie jest godne uwagi.

 

Witam.

 

Jesteś trollem i mnie to nie dziwi.Bądź nim sobie ale i troll może merytorycznie rozprawiać.Potem to piętno z niego znika i jest spokój.Przykleiłeś się do Batury jak jakiś fachowiec z doskonałym doświadczeniem czepiając się za każdym razem tego co zrobił na targach.Po juhasa??? .Ten twój pomagier od smętnych topików wypisuje bzdury i czeka na poklask.Ostygnij,wycisz emocje, zluzuj majty :lol2: , i bądź sobą.

 

:D:D:D. No uśmiałem się z jego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jesteś trollem i mnie to nie dziwi.Bądź nim sobie ale i troll może merytorycznie rozprawiać.Potem to piętno z niego znika i jest spokój.Przykleiłeś się do Batury jak jakiś fachowiec z doskonałym doświadczeniem czepiając się za każdym razem tego co zrobił na targach.Po juhasa??? .Ten twój pomagier od smętnych topików wypisuje bzdury i czeka na poklask.Ostygnij,wycisz emocje, zluzuj majty :lol2: , i bądź sobą.

 

:D:D:D. No uśmiałem się z jego wpisu.

 

Podrzuć adres to Ci prześlę te majty skoro Ci tak na nich zależy (bez prania) bo się przyczepiłeś jak......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdun Darek B

  1. Podłączony jest do jednego kanału !
  2. Do zrobienia
  3. Do zrobienia
  4. Też do poprawy

 

dbx niestety masz rację, ale i tak jest całkiem nie najgorzej (no może poza jednym trollem)

 

 

Witam.

 

Laik użytkownik kominka powiem ,że dla mnie za duża jest komora paleniskowa i powinna być np. z dwóch stron ograniczona skosami , tak aby umożliwić spalinom swobodniejszy ruch ku kominowi.Jako laik czepiłbym się wysokości komina i koniec moich mądrości.Według mnie za duża komora w stosunku do średnicy i wysokości = problem z wydostawaniem części spalin poza komorę.Jako laik tak to widzę a skosy widziałem w kominku z otwarta komora spalania u znajomego.Pamiętaj ,że są to puste określenia niefachowca.

 

pozdrawiam.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdun Darek B kanał ma niestety wymiary 15 x 15 przy wysokości 3 metry komina (plus przedłużenie rurą o 1m). Stąd wcześniej była dyskusja o dość sporej przeróbce, ale realnej w późniejszym pozytywnym działaniu.

 

niktspecjalny Skosy boczne nie są obowiązkowe, natomiast zgadzam się absolutnie, że skos na ścianie tylnej jest potrzebny bo tworzy później gardziel. Przyznałem się posypując głowę popiołem, że niepotrzebnie to zlikwidowałem szukając na początku winnego dymienia. Pojawi się ponownie przy przeróbce.

 

Klasycznie dziękuje za zainteresowanie tematem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...