Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z miejscem na zmywarkę


michalkos

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich na forum. Chciałbym w swojej kuchni zamontować zmywarkę, problem mam tylko z miejscem gdzie ją umieścić. Na prawo od zlewu znajduje się duży blat pod którym jest mała szafka (za wąska), a obok niej narożna duża szafka która też się nie nadaje. Więc ta strona raczej odpada.

Po lewej stronie od zlewu (pod którym mam przyłącze wody) znajduje się mały blat z szafką (ok. 30 cm), następnie kuchenka gazowa z piekarnikiem i blat pod którą znajduje się szafka o szerokości 55 cm. I właśnie tutaj chciałbym wstawić zmywarkę. Mam tylko kilka zasadniczych problemów:

 

- odległość od przyłącza wody pod zlewem do miejsca przyłącza zmywarki to ok. 180- 200 cm. A z tego co czytałem standardowo zmywarki mają podłączenia o długości 120- 150 cm

 

- instalacja z wodą musiałaby iść za kuchenką z piekarnikiem, który się nagrzewa podczas używania, a elastyczna rura z wodą jest plastikowa. I nie wiem czy jest to dobry pomysł aby umieszczać ją za piekarnikiem, boję się że się stopi

 

Myślałem o zamianie kolejności np. szafki, piekarnika i zmywarki, ale nad piekarnikiem jest wywietrznik, więc ta opcja nie bardzo wchodzi w grę.

 

Mój pomysł to puszczenie elastycznej rury z wodą (czyli tego przewodu fabrycznie dostarczonego ze zmywarką) od kolanka w kierunku podłogi, następnie przy podłodze poprowadzić ją za piekarnikiem (przy ziemi samej nie będzie chyba aż tak gorąco) i następnie za piekarnikiem pójście znów w górę do zmywarki. Dodatkowo na odcinku za kuchenką odizolować rurę od piekarnika jakąś wełną do kominków czy czymś podobnym?

 

Moje wątpliwości to:

 

- czy ten przewód z wodą może iść sobie tak w dół i w górę, czy nie będą się przez to jakieś załamania tworzyć węża z wodą i przez to problemy

- czy wąż z wodą będzie odpowiednio długi i czy można go bezproblemowo przedłużyć (bo z tego co się wstępnie zorientowałem nie jest to takie proste i oczywiste)

- czy ta instalacja wodna może iść w ogóle za kuchenką

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady i pomysły :)

 

Poniżej zdjęcie kuchni, tam gdzie jest otwarta szafka ze słoikam, chciałbym zmywarkę ;)

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to okap z wyciągiem elektrycznym. I wolałbym żeby był nad kuchenką bezpośrednio...

Myslałem,że można by przesunąć kuchenkę o 15cm,na miejsce szafki(30cm) postawić zmywarke 45' i przeróbka szafki tej na końcu(koszty).

W swojej mam przedłużony na złączkach odpływ wody(ok.40cm) i pompka daje radę.Zasilanie wody na orginalnym wężu.

Sprawdziłbym,czy plecy kuchenki na dole mają uskok- za szufladą.

Uskok mają pralki do zabudowy

http://ktora-pralka.pl/files/2012/08/pralka14.jpg.

żródło;http://ktora-pralka.pl/

Tam nic nie powinno się dziać z wężami,ale lepiej dopytać/sprawdzić.

znajduje się szafka o szerokości 55 cm

Sześciesiątki nie zmieścisz,a zmywarka 55'?Występują,ale nie wiem czy to nie czasem compact?Standardowe to raczej 60' i 45'.czy czasem za te 55' sie nie "przepłaca"?Będzie 45'?

Ps.

Pomierzyć dokładnie,bo jak braknie 0,5cm to d...a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Mam podobny problem. U mnie ustawienie od ściany wygląda tak: szafka ze zlewozmywakiem, kuchenka gazowa, szafka z szufladami 30cm, szafka 45cm (w tym właśnie miejscu pasuje zmywarka). Odległość od zlewu 150cm (także wąż odpływowy da radę), ale na drodze stoi kuchenka gazowa z piekarnikiem. Co zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...