Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysł na montaż okien


Recommended Posts

Cześć, szukając rozwiązania jak zamontować okno z prowadnicą rolety, żeby róg muru nie pozostawał praktycznie nie ocieplony wpadł mi do głowy taki pomysł jak na rysunku poniżej. Ściany nie są jeszcze wymurowane, więc mogę tak zrobić. Chciałbym poddać ten pomysł Waszej ocenie. Opisując w skrócie koncepcja polega na tym, żeby mur przy oknie był zrobiony z cegły 12 cm (cała ściana 24 cm BK), a od strony zewnętrznej pozostałe 12 cm uzupełnić styrodurem. Zalety są takie, że okno ma dobre podparcie na całej szerokości, bo stoi na murze, z boków jest praktycznie jak montaż w ociepleniu, można je chyba bez problemu przymocować kotwami do muru. Co o tym myślicie?

 

okno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Zalety są takie, że okno ma dobre podparcie na całej szerokości, bo stoi na murze, z boków jest praktycznie jak montaż w ociepleniu, można je chyba bez problemu przymocować kotwami do muru. Co o tym myślicie?

.

Kotwami, ale do montażu w warstwie ocieplenia. Przy zwykłych kotwach nie masz możliwości powypierania okna w narożnikach *wg zaleceń ogólnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te poszerzenia wychodzą jednak dosyć drogo, dodatkowo ponad 2 tys zł, więc nie wiem czy jest sens. A pomysł opisany powyżej jest wart 10% tego, a możliwe, że materiału zostanie z ocieplenia fundamentu. Nie wiem tylko, czy jakiś dodatkowy koszt związany z montażem by doszedł. No i mój pomysł jest chyba cieplejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu jest karygodny błąd?? Jeśli mówicie, że w takiej sytuacji zamiast zwykłych kotew z boku powinny być takie do montażu w warstwie ocieplenia to ok, własnie o takie uwagi mi chodziło, dzięki :). Nie upieram się, a nawet jakoś szczególnie nie zakładałem jakie to powinny być kotwy.

 

Muszę jeszcze rozważyć czy nie będzie z tym za dużo kombinowania... no i co murarz na to powie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pomysl pozbawia Cie jakiejkolwiek gwarancji z uwagi na karygodny blad montazowy.

Albo po obwodzie poszerzenia zamontowane z glowa albo kotwy do montazu w warstwie ocieplenia

 

To moge potwierdzić. Większość fabryk wykorzysta fakt złego doboru kotew (miedzy zwykłą a tą do montażu w ociepleniu jest kolosalna różnica) i w przypadku reklamacji na pogięta okna na pewno odrzuci reklamację. A tam nikt się nie będzie pochylał nad sensem danego rozwiązaniai prowadził konstruktywną rozmowę, tylko sztywno zasłoni się "normami".

 

Pytlakos,

nasz sceptycyzm wynika z faktu, że systematycznie pojawiają się tu podobne posty. Zwykle rozbija się o kasę. Rozwiązania akceptowalne przez producentów są drogie (w stosunku do domowych pomysłów). Gdyby był dobry i tani sposób na taki montaż, to na pewno zostałby już spopularyzowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytlakos

Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę na to że rozwiązanie o którym myślisz niesie ze sobą takie a nie inne konsekwencje.

Zrobisz jak uważasz ale w poszukiwaniu oszczędności tych 2 tyś musisz uwzględnić wszystkie ewentualne reperkusje podjętej decyzji

Kotwy też kosztują do tego dojdą ci elementy uszczelniające i w sumie pochłoną te 2 tyś zaoszczędzone na poszerzeniach

Oszczędności wynikające z takiego sposobu montażu będą znikome nie warte ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...